УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 червня 2014 року справа № 823/1649/14
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Орленко В.І., перевіривши матеріали адміністративного позову, поданого товариством з обмеженою відповідальністю «Ахмед Яр Уа» до Головного управління Міндоходів у Черкаській області про скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Ахмед Яр Уа», в якому просить:
- скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Міндоходів у Черкаській області від 22.05.2014 №0000122203 про збільшення суми грошового зобов’язання за платежем «мито на товари, що ввозяться суб’єктами підприємницької діяльності» на загальну суму 476623,76 грн., в тому числі за основним платежем 381299,01 грн., за штрафними санкціями 95324,75 грн.;
- скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Міндоходів у Черкаській області від 22.05.2014 №0000132203 про збільшення суми грошового зобов’язання за платежем «податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів» на загальну суму 2052018 грн. 21 коп., в тому числі за основним платежем 1641614,57 грн., за штрафними санкціями 410403,64 грн.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому повинна бути залишена без руху, виходячи з наступного.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
До адміністративного позову позивачем додано платіжне доручення №206 від 05.06.2014 про сплату судового збору у розмірі 236,00 грн.
Суд звертає увагу позивача на те, що статтею 4 Закону України “Про судовий збір” №3674-VI від 08.07.2011р. в редакції, що набрала чинності 01.11.2011р., встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3.1 таблиці ставок судового збору визначено розмір сплати судового збору, а саме за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлено ставку судового збору - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання адміністративного позову немайнового характеру – 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
При цьому відповідно до частини 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” №719-VIІ від 16.01.2014р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік, а саме, у місячному розмірі з 1 січня – 1218 гривень.
Разом з тим, відповідно до роз'яснення в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012р. № 165/11/13-12, враховуючи, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи, виходячи, що зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі “Щокін проти України” вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав, отже за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
З урахуванням зазначених положень, розмір судового збору за подання позовної заяви товариством з обмеженою відповідальністю «Ахмед Яр Уа», з урахуванням часткової сплати, складає: 251,20 грн. ((4 х 1218,00 грн. х 10 %) - 236,00).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що судовий збір за подання до суду адміністративного позову позивачем сплачено не в повному обсязі.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків
Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву, подану товариством з обмеженою відповідальністю «Ахмед Яр Уа» до Головного управління Міндоходів у Черкаській області про скасування податкових повідомлень-рішень, залишити без руху.
Позивачу надати строк до 23 червня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.І. Орленко