Постанова № 39113364, 03.06.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2014
Номер справи
812/3295/14
Номер документу
39113364
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 червня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/3295/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Широкої К.Ю.,

при секретарі судового засідання: Житня Ю.С.,

за участю представників сторін від:

позивача - не з'явився

відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СК «Глобал-Строй» до Ленінської об'єднаної податкової інспекції у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

14 травня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "СК «Глобал-Строй» до Ленінської об'єднаної податкової інспекції у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на наступне, 25.04.2014 року Позивачем отримано запит від 16.04.2014 року № 9857/12-36-15-01/13 про надання пояснень та документів за період з 01.02.2014 року по 28.02.2014 року.

Листом від 05.05.2014 року за № 05/2 Позивачем надано відповідь на запит від 16.04.2014 року № 9857/12-36-15-01/13 разом з копіями первинних документів фінансово-господарської діяльності на 608 арк. за лютий 2014 року.

07.05.2014 року Позивачу стало відомо про складання акту про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «СК»ГЛОБАЛ СТРОЙ», у зв'язку із чим Позивач звернувся до податкового органу з листом від 07.05.2014 року б/н про надання вищевказаного акту.

Листом від 07.05.2014 року №11228/22-36-22-03/17 Позивачу було надано копію акта про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «СК»ГЛОБАЛ СТРОЙ» щодо підтвердження господарських відносин із постачальниками та покупцями за період з 01.02.2014 року по 31.03.2014 року за №70/12-36-22-03/10/38088668 від 24.04.2014 року.

12.05.2014 року листом за №11370/22-36-22-03/17 Відповідач повідомив про внесення до Детальної інформації по платнику ПДВ щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України АІС «Податковий блок» результатів перевірки, яка оформлена актом про неможливість проведення зустрічної звірки від 24.04.2014 року №70/12-36-22-03/10/38088668. Також надано роздруковану інформацію з АІС «Податковий блок» в розрізі контрагентів по податковим зобов'язанням та податковому кредиту за лютий-березень 2014 року.

Як вбачається з наданої розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту за лютий-березень 2014 року - Відповідачем анульовано задекларовані ТОВ «СК» Глобал-Строй» у податковій звітності за лютий-березень 2014 року показники податкового кредиту та податкових зобов'язань.

Позивач вважає, що дії Відповідача щодо проведення зустрічної звірки, результати якої оформлено актом від 24.04.2014 року №70/12-36-22-03/10/38088668 та внесення результатів цієї перевірки до АІС «Податковий блок» - неправомірними у зв'язку з порушенням порядку проведення зустрічних звірок.

Щодо неправомірності і протиправності дій з внесення результатів перевірки, яка оформлена актом про неможливість проведення зустрічної звірки від 24.04.2014 року №70/12-36-22-03/10/38088668 до АІС «Податковий блок». Позивач зазначив, що якщо ж Відповідач не визнає податкові зобов'язання та податковий кредит, задекларований Позивачем у податковій звітності за лютий-березень 2014 року, то сума податку на додану вартість за лютий у розмірі - 136405грн. та за березень - у розмірі 336945 грн. підлягає поверненню з бюджету, про що повинно було бути прийнято податкове повідомлення-рішення. Однак, ніякого податкового повідомлення-рішення не надходило на адресу Позивача. Позивач зазначив, що відповідно Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, які затверджені наказом ДПС України від 31.10.2012 року № 948 до АС «Аудит» (підсистеми «Податковий аудит» системи «Податковий блок») вносяться лише результати контрольно-перевірочної роботи на кожному етапі організації, проведення та реалізації матеріалів перевірок. Зустрічна звірка - не є перевіркою в силу положень п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України, а отже результати зустрічних звірок не підлягають внесенню до АС «Аудит» (підсистеми «Податковий аудит»). Позивач вважає, що Відповідач безпідставно анулював задекларовані Позивачем у деклараціях за лютий-березень 2014 року показники податкового кредиту та податкових зобов'язань. На підставі викладеного у позові, представник позивача просив суд визнати неправомірними та протиправними дії Ленінської ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області щодо проведення перевірки, результати якої оформлені актом про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» від 24.04.2014 року №70/12-36-22-03/10/3808866; визнати неправомірними та протиправними дії Ленінської ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області щодо внесення даних про завищення ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» податкових зобов'язань та податкового кредиту у лютому-березні 2014 року року до АІС «Податковий блок»; зобов'язати Ленінську ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області поновити задекларовані ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» суми податкового кредиту та податкових зобов'язань за лютий-березень 2014 року в АІС «Податковий блок».

Представник позивача надав заяву про підтримання позовних вимоги у повному обсязі та про розгляд справи за його відсутністю.

Представник відповідача заперечував проти позовної заяви, про що надав письмові заперечення та клопотання про розгляд справи за його відсутністю (а.с.163). У своїх запереченнях представник відповідача послався на наступне. До Ленінської ОДПІ надійшли запити про проведення зустрічних звірок від ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м.Києві від 23.04.2014 та від ДПІ у Київському районі м.Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області від 15.04.2014. Відповідач направив на адресу позивача запити від 16.04.2014 та від 25.04.2014 «Про надання пояснень та документів», запити вручені особисто директору ОСОБА_1, однак пояснення та документи до відповідача не надходили. Також від ГОВ Ленінської ОДПІ отримало лист від 24.04.2014 згідно якого встановлено, що позивач не знаходиться за юридичною адресою. У зв'язку з ненаданням позивачем первинної документації та неможливість проведення зустрічної звірки відповідачем був складений акт від 24.04.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки позивача щодо підтвердження господарських відносин із постачальниками та покупцями за період з 01.02.2014 по 31.03.2014. Відповідач зазначив, що дії по проведенню зустрічної звірки є частиною процесу реалізації податковими органами повноважень, наданих йому чинним законодавством, а результат реалізації цих повноважень є винесення у відповідній формі рішення, яке породжує юридичні наслідки для платника податків. Також відповідач зазначив, що оскільки податкове-повідомлення рішення контролюючим органом прийнято не було, відтак і зобов'язань у позивача за наслідками складеного акту про неможливість проведення зустрічної звірки від 24.04.2014 ніяких не виникло, тому що жодних змін до облікової картки платника податку на додану вартість за наслідками не проведення зустрічної звірки відповідачем не вносилось. На підставі викладено, просить відмовити в задоволені позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди відповідно до вимог ч.3 ст.2 КАС України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом встановлено, що ТОВ «СК «ГЛОБАЛ-СТРОЙ» зареєстроване Виконавчим комітетом Луганської міської ради 22.02.2012 року, свідоцтво про державну реєстрацію від 22.02.2012 року №13821020000019226. Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 09.11.2012 року № 819 ТОВ «СК «ГЛОБАЛ-СТРОЙ» перебуває на обліку в Ленінській ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області. ТОВ «СК «ГЛОБАЛ-СТРОЙ» зареєстроване платником податку на додану вартість, про що видано свідоцтво від 10.12.2012 року №200089431 (а.с.12-32).

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем був підготовлений запит від 16.04.2014 року № 9857/12-36-15-01/13 про надання пояснень та документів за період з 01.02.2014 року по 28.02.2014 року. Відповідно до запиту орган податкової служби просить позивача надати інформацію протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту, тобто з урахуванням святкових днів (21.04, 1.05. та 02.05.) десятий робочий день є 05 травня 2014 року. 25 квітня 2014 року відповідачем був підготовлений запит про надання пояснень та документів за період з 01.03.2014 року по 31.03.2014 року (а.с.169), згідно запиту відповідач просить протягом 10 робочих днів надати інформацію та документи, запит був вручений директору підприємства, про що є відмітка, тобто з урахуванням святкових днів (1.05.,02.05,09.05.) десятий робочий день є 14.05.2014. 05 травня 2014 року позивач за вх.№12229/3 направив відповідь на запит від 16.05.2014 року та надав підтверджуючи документи (а.с.114), тобто судом встановлено, що запит був направлений в десятиденний робочий термін.

24 квітня 2014 року податковим органом був складений акт № 70/12-36-22-03/10/38088668 «Про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання звірки ТОВ «СК Глобал-Строй»» щодо підтвердження господарських відносин із постачальниками та покупцями за період з 01.02.2014 по 31.03.2014 (а.с.117).

Листом від 07.05.2014 року №11228/22-36-22-03/17 (а.с.116) Позивачу було надано копію акта №70/12-36-22-03/10/38088668 від 24.04.2014 року. В акті зазначено, що на підставі службового посвідчення головним державним ревізором - інспектором відділу перевірок з окремих питань управління податкового аудиту, згідно із п.73.5 ст.73 ПК України здійснено відповідні заходи з метою проведення зустрічної звірки з ТОВ «СК Глобал-Строй»» щодо підтвердження господарських відносин із постачальником та покупцями за період з 01.02.2014 по 31.03.2014. Відповідно до акту зустрічні звірки неможливо провести у зв'язку з ненаданням відповіді на запит від 16.04.2014 року та від 25.04.2014, запити були вручені особисто директору підприємства. Також отримано лист від ГОВ Ленінської ОДПІ у м.Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області від 24.04.2014 року згідно якого позивач не знаходиться за юридичною адресою. У вищевказаному акті про неможливість проведення зустрічної звірки вказано про: порушення Позивачем п.185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188 Податкового Кодексу України, в результаті чого ТОВ «СК»ГЛОБАЛ СТРОЙ» неправомірно задекларовані податкові зобов'язання з ПДВ за лютий-березень 2014 року у розмірі 18933978 грн. та порушення Позивачем п.п. 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України, в результаті чого ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» неправомірно сформовано податковий кредит у лютому-березні 2014 року у розмірі 18460628 грн.

Відповідно до пункту 73.5 ст.73 ПК України, з метою отримання податкової інформації контролюючі органи мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.

Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232 затверджено Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, пунктом 4 -7 якого передбачено, що орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

У разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.

За результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 22.04.2011 № 236 затверджено Методичні рекомендації щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (далі - Методичні рекомендацій). Відповідно до п.4.4. Методичних рекомендацій у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (далі - акт), реєструє його у журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) (далі - журнал реєстрації довідок/актів) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України. При подальшому залученні суб'єкта господарювання (посадових осіб суб'єкта господарювання) до проведення зустрічної звірки відповідальний підрозділ органу ДПС забезпечує проведення такої звірки.

Виходячи із наведеного судом було встановлено, що відповідач порушив порядок проведення зустрічної звірки, а саме: акт був складений без врахування направлення відповіді позивача від 05.05.2014 на запит від 16.05.2014 року, яка була направлена у визначений запитом термін; акт був складений 24.04.2014 року, а запит за березень 2014 року був вручений позивачу 25.04.2014 року, тобто після складання акту про неможливість проведення зустрічної звірки від 24.04.2014, однак у акті про неможливість проведення зустрічної звірки зроблені висновки про завищення Позивачем податкового кредиту та податкових зобов'язань за період лютий-березень 2014 року. Також Відповідач в акті перевірки посилається на лист від ГОВ Ленінської ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області, в якому міститься інформація про відсутність ТОВ «СК»ГЛОБАЛ СТРОЙ» за юридичною адресою, але єдиними відомостями про відсутність юридичної особи за місцем реєстрації є відомості з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Згідно виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організації України, Позивач знаходиться за адресою: 91011, м. Луганськ, кв. Єрьоменко, буд. 7 оф. 207 (а.с.29). Крім того, відповідно до Методичних рекомендацій у випадку не встановлення місцезнаходження платника податку податковий орган складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки, який містить загальні відомості про платника податків, перелік заходів податкового органу, вжитих для проведення зустрічної звірки, дані про податкову звітність платника податків, про останні перевірки платника податків. Акт про неможливість проведення зустрічної звірки повинен містить загальну інформацію про платника податків та не передбачає можливості надання оцінки господарській діяльності суб'єкта господарювання, а тим більше робити висновки про правомірність відображення даних у податковій звітності платника податків. Всупереч цьому акт від 24.04.2014 року про неможливість проведення зустрічної звірки містить дані, які передбачають проведення документальної перевірки.

Представник відповідача у своїх запереченнях зазначив, що дії по проведенню зустрічних звірок є частиною процесу реалізації податковим органом повноважень наданих йому чинним законодавством. Однак, суд критично ставиться до зазначеного, так як відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. А судом було встановлено, що відповідач порушив вимоги податкового кодексу України, Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок та Методичні рекомендації щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, що в свою чергу призвело до порушень прав позивача.

Позивачем заявлена вимога про визнання неправомірними та протиправними дії Ленінської ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області щодо проведення перевірки, результати якої оформлені актом про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» від 24.04.2014 року №70/12-36-22-03/10/3808866. Однак відповідно до ст.162 КАС України, суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Також, суд вважає, що неправомірність та протиправність є тотожними поняттями, з огляду на це суд вбачає підстави для визнання протиправними дії Ленінської ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області щодо проведення перевірки, результати якої оформлені актом про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» від 24.04.2014 року №70/12-36-22-03/10/3808866.

Стосовно позовних вимог про визнання неправомірними та протиправними дій Ленінської ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області щодо внесення даних про завищення ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» податкових зобов'язань та податкового кредиту у лютому-березні 2014 року до АІС «Податковий блок» та зобов'язання Ленінську ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області поновити задекларовані ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» суми податкового кредиту та податкових зобов'язань за лютий-березень 2014 року в АІС «Податковий блок», суд зазначає наступне.

В судовому засіданні встановлено, що на адресу Позивача надійшли листи від контрагентів за № 13/1 від 13.05.2014 року, № 6 від 13.05.2014 року, № 7 від 12.05.2014 року, № 3 від 12.05.2014 року, № 14 від 06.05.2014 року, №2 від 12.05.2014 року, в яких зазначено про необхідність відображення ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» у своїй податковій звітності з ПДВ операцій за лютий-березень 2014 року. Контрагенті Позивача вказують про наміри закінчити співробітництво з Позивачем, оскілки ним нібито не відображені показники фінансово-господарської діяльності у звітності з ПДВ (а.с.153). Однак, судом встановлено, що позивачем надано до Ленінської ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області податкові декларації з ПДВ за лютий-березень 2014 року (а.с. 38). Але показники цієї звітності анульовані в АІС «Податковий блок» на підставі перевірки, результати якої оформлені актом про неможливість проведення зустрічної звірки від 24.04.2014 року №70/12-36-22-03/10/38088668, відповідно роздрукованої інформації з АІС «Податковий Блок» в розрізі контрагентів по податковим зобов'язанням та податковому кредиту за лютий - березень 2014 року (а.с.144).

Згідно ст. 74 Податкового кодексу України, податкова інформація, зібрана відповідно до Податкового кодексу України, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби. Працівники органу державної податкової служби несуть відповідальність за відповідність інформації у базах податкової звітності даним податкових документів, наданих платником податку на додану вартість. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом державної податкової служби.

Внесення результатів перевірки до АС «Аудит» (підсистеми «Податковий аудит» системи «Податковий блок») врегульовано Методичними рекомендаціями щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, які затверджені наказом ДПС України від 31.10.2012 року № 948. Згідно п. 2.6 вказаних Методичних рекомендацій, працівники підрозділів, що здійснюють (очолюють) перевірки, вносять необхідну інформацію до інформаційної бази результатів контрольно-перевірочної роботи АС «Аудит» (підсистеми «Податковий аудит» системи «Податковий блок» - після її впровадження) на кожному етапі організації, проведення та реалізації матеріалів перевірок (при направленні повідомлення платнику податків про початок документальної планової (невиїзної позапланової) перевірки, оформленні направлення на проведення перевірки, реєстрації акта (довідки) перевірки (звірки), інших складених актів (довідок), прийнятті та направленні податкового повідомлення-рішення, складанні протоколів про адміністративне правопорушення тощо - в день вчинення відповідних дій, адміністративного або судового оскарження грошового зобов'язання, визначеного у прийнятих податкових повідомленнях-рішеннях - в день отримання відповідних документів або отримання інформації в установленому порядку (до підсистеми «Податковий аудит» системи «Податковий блок») додатково вноситься: наказ про проведення перевірки; протокол засідання постійної комісії із розгляду спірних питань, заперечення до акта перевірки, висновок і відповіді на такі заперечення; додатково приєднуються акти в електронному вигляді з усіма передбаченими додатками, інші визначені підсистемою дані).

Згідно п.58.1 ст.58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

З аналізу вищевикладеного вбачається, що зміни до електронних баз даних можуть бути внесені податковим органом лише на підставі самостійно складеної та поданої платником податків до податкового органу за місцем реєстрації податкової звітності або на підставі винесеного податковим органом за результатами документальної перевірки та узгодженому у встановленому законом порядку податкового повідомлення-рішення.

Оскільки у матеріалах справи відсутні податкові-повідомлення рішення про визначення позивачу сум грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, а акт про неможливість проведення зустрічної звірки може засвідчувати лише наявність обставин, які унеможливлюють проведення податковим органом зустрічної звірки, суд приходить до висновку, що у податкового органу не виникло права вносити зміни у дані, задекларовані позивачем у податкових деклараціях, які не пов'язані із зміною податкового навантаження з ПДВ, а тому протиправними є дії відповідача щодо коригування податкового кредиту та податкових зобов'язань позивача в інформаційній системі «Податковий блок».

Враховуючи те, що на підставі висновків акту про неможливість проведення зустрічної звірки від 24.04.2014 року №70/12-36-22-03/10/38088668, відповідачем внесено до інформаційної бази даних «Податковий блок» зміни в частині податкових зобов'язань та податкового кредиту позивача за період з лютий - березень 2014 року, тобто фактично без наявності правових підстав змінено дані, задекларовані позивачем у податкових деклараціях з податку на додану вартість, суд приходить до висновку, що обґрунтованим є також вимоги позивача зобов'язати відновити в автоматизованій інформаційній системі «Податковий блок», показники податкових зобов'язань та податкового кредиту, які були відкориговані податковим органом на підставі вищезазначеного акту.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частина 2 ст. 71 КАСУ передбачає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладає на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч наведеним вимогам відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності дій щодо проведення перевірки та коригування податкового кредиту та податкових зобов'язань в інформаційній системі «Податковий блок» на підставі акту про неможливість проведення зустрічної звірки щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків за період з 01.02.2014 року по 31.03.2014 року.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "СК «Глобал-Строй» до Ленінської об'єднаної податкової інспекції у м.Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії є такими, що підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 94 КАС України суд вважає за необхідне стягнути з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати у розмірі 73,08 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "СК «Глобал-Строй» до Ленінської об'єднаної податкової інспекції у м.Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними дії Ленінської ОДПІ у м.Луганську ГУ Міндоодів у Луганській області щодо проведення зустрічної звірки, результати якої оформлені актом про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «СК «ГЛОБАЛ СТРОЙ» від 24.04.2014 № 70/12-36-22-03/10/3808866.

Визнати протиправними дії Ленінської ОДПІ у м.Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області щодо внесення даних про завищення ТОВ «СК ГЛОБАЛ СТРОЙ» податкових зобов'язань та податкового кредиту у лютому - березні 2014 року до АІС «Податковий Блок».

Зобов'язати Ленінську ОДПІ у м.Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області поновити задекларовані ТОВ «СК ГЛОБАЛ СТРОЙ» суми податкового кредиту та податкових зобов'язань за лютий-березень 2014 року в АІС «Податковий блок».

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариством з обмеженою відповідальністю «СК ГЛОБАЛ СТРОЙ» (код 38088668) судові витрати у розмірі 73 грн. 08 коп. (сімдесят три грн. 08 копійок).

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Повний текст постанови складено та підписано 10.06.2014.

Суддя К.Ю. Широка