Постанова № 3910885, 01.06.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2009
Номер справи
2а-22135/09/1270
Номер документу
3910885
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-22135/09/1270

Категорія 6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 червня 2009 р.

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Смішливої Т.В.,

при секретарі Лейбенко О.Д.

За участю представників сторін:

від позивача: Бікяшев Р.Ф., дов. № 1/10-025 від 08.01.2009р.

від відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Краснодонського комунального автотранспортного підприємства № 032804 про стягнення податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи ,-

ВСТАНОВИВ:

23.04.2009 року позивач звернувся до суду з позовом, у якому зазначив, що Краснодонське комунальне автотранспортне підприємство № 032804 зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Краснодонським міськвиконкомом 11.01.1997 року за №916.

Станом на 09.04.2009 року відповідач має заборгованість перед бюджетом по сплаті податків на суму 594132,28 грн., а саме:

податок на додану вартість - 346848,00 грн.

збір за забруднення навколишнього середовища - 129703,05 грн.

податок з власників транспортних засобів - 40413,00 грн.

штрафні санкції з податку на додану вартість 28011,12 грн.,

штрафні санкції по збору за забруднення навколишнього середовища - 3938,18грн.,

штрафні санкції по податку з власників транспортних засобів - 7454,76 грн.,

пеня з з податку на додану вартість - 25990,20 грн.

пеня по збору за забруднення навколишнього середовища - 4096,01 грн.

пеня по податку з власників транспортних засобів - 7677,96 грн.

Краснодонське комунальне автотранспортне підприємство № 032804 не забезпечило виконання зобов'язань перед бюджетом по сплаті податків та погашенню податкового боргу за рахунок коштів на його розрахункових рахунках.

У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги та просив стягнути загальну суму боргу у сумі 583815,52 грн. шляхом звернення стягнення на активи. В іншій частині позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином, від нього на адресу суду надійшла заява про визнання позовних вимог у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що Краснодонське комунальне автотранспортне підприємство № 032804 зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Краснодонським міськвиконкомом 11.01.1997 року за №916.(а.с.7).

Станом на 09.04.2009 року відповідач має заборгованість перед бюджетом по сплаті податків на суму 594132,28 грн., а саме:

податок на додану вартість - 346848,00 грн.

збір за забруднення навколишнього середовища - 129703,05 грн.

податок з власників транспортних засобів - 40413,00 грн.

штрафні санкції з податку на додану вартість 28011,12 грн.,

штрафні санкції по збору за забруднення навколишнього середовища - 3938,18грн.,

штрафні санкції по податку з власників транспортних засобів - 7454,76 грн.,

пеня з з податку на додану вартість - 25990,20 грн.

пеня по збору за забруднення навколишнього середовища - 4096,01 грн.

пеня по податку з власників транспортних засобів - 7677,96 грн.

01.06.2009 року між Краснодонською об'єднаною державною податковою інспекцією Луганської області та Краснодонським комунальним автотранспортним підприємством № 032804 складено акт звірки, яким підтверджено, що заборгованість відповідача складає 583 815,52 грн.

Відповідно до п.1.3 ст. Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене в установлений строк.

Таким чином до складу податкового боргу відносяться податкові зобов'язання визначені платником податків в деклараціях (розрахунках).

Таким чином, на даний час суми податкових зобов'язань, визначених платником податків в деклараціях, є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не перераховані, тобто визнаються сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі - Закон 2181) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509 -ХІІ органи державної податкової служби наділені функціями з контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і сплати до бюджету.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, Суд дійшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області задовольнити повністю.

Стягнути з Краснодонського комунального автотранспортного підприємства № 032804 код (ЄДРПОУ 03328072) податковий борг на користь місцевого бюджету з податку з власників транспортних засобів у сумі 45599,56 грн. код платежу 8550080201 р/р 33116329700028, на користь державного бюджету з податку на додану вартість у сумі 400478,72 грн. код платежу 3014010100 р/р 31117029700028, на користь місцевого та державного бюджету зі збору за забруднення навколишнього середовища у сумі 137737,24 грн. код платежу 8550080201 р/р 33116329700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, а всього у сумі 583 815,52 грн.(п'ятсот вісімдесят три тисячі вісімсот п'ятнадцять грн. 52 коп.), звернувши стягнення на активи платника податків.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ