Ухвала суду № 39104880, 19.02.2014, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2014
Номер справи
872/6940/13
Номер документу
39104880
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

19 лютого 2014 рокусправа № 2а/0470/14125/12

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Іванова С.М.

суддів: Чабаненко С.В. Шлай А.В.

за участю секретаря судового засідання: Кязимової Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного Управління Міндоходів на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 січня 2013 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресторан "Червона Калина" до Головного Управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій, визнання дій протиправними,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Ресторан "Червона Калина" звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного з адміністративним позовом до Головного Управління Міндоходів з проханням скасувати рішення податкового органу про застосування фінансових санкцій від 16.10.2012 року № 040138 у сумі 3400 грн. та визнати незаконними дії працівників Головного Управління Міндоходів при проведенні перевірки та реалізації матеріалів справи.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ТОВ «Ресторан «Червона Калина» 06 листопада 2012 р. було отримано рішення податкового органу про застосування штрафних санкцій від 16.10.2012 р. в розмірі 3 400 грн. за порушення ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами та доповненнями) від 19.12.1995 року № 481/95, а саме «нерозміщення наочної інформації про шкоду, яку завдає здоров'ю куріння тютюнових виробів», яке прийнято на підставі акту перевірки № 160/21/23939375 від 21.07.2012 року.

Позивач вважає дане рішення неправомірним, оскільки податковим органом порушено порядок проведення перевірки, зокрема: ст. 81, п. 86.5 ст. 86, п. 58.2 ст. 58 Податкового кодексу України, а саме: позивачу не пред'явлено направлення на проведення перевірки, копію наказу про проведення перевірки, службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки; акт перевірки № 160/21/23939375 від 21.07.2012 року не направлено на юридичну адресу підприємства (м. Кривий Ріг, вул. Жовтнева, 44/10) та не вручено його посадовим особам.

Окрім того, в приміщенні де була проведена перевірка куріння заборонено, про що розміщена відповідна наочна інформація, у зв'язку з цим в павільйоні «Закусочна» не має необхідності розміщувати інформацію про шкоду куріння тютюнових виробів.

Таким чином, висновок відповідача про порушення позивачем ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» є необґрунтованим.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 січня 2013 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресторан "Червона Калина" - задоволено частково.

Скасовано рішення Регіонального управління Департаменту САТ ДПС у Дніпропетровській області про застосування штрафних санкцій від 16.10.2012 року № 040138 на суму 3400 грн.

Позивач при розгляді справи в суді першої інстанції відмовився від позовних вимог в частині визнання незаконними дій працівників податкового органу при проведенні перевірки та реалізації матеріалів справи.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що відповідачем необґрунтовано встановлено порушення ТОВ "Ресторан "Червона Калина" ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у зв'язку з чим неправомірно застосовано до позивача штрафні санкції в розмірі 3400 грн. відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим рішенням, у поданій апеляційній скарзі відповідач, вказує на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги її заявник посилається на те, що рішення податкового органу про застосування фінансових санкцій 16.10.2012р. № 040138 прийнято відповідно до приписів чинного законодавства, а відтак є законним.

З огляду на встановлений факт реорганізації, та в силу статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне замінити відповідну сторону - відповідача у справі на його правонаступника - Головне Управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

Представник позивача в судовому засіданні вважав, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, а тому підлягає залишенню без змін.

Представники відповідача зазначили, що постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 січня 2013 року винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового про відмову в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши представників сторін, перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права в межах доводів останньої, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції, Головним Управлінням Міндоходів у Дніпропетровській області згідно наказу № 164-П від 19.07.2012 року про проведення перевірки та направлення № 164 від 19.07.2012 року на проведення фактичної перевірки, проведено перевірку об'єкту торгівлі та громадського харчування павільйону «Закусочна» за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Лєрмонтова, буд. 22 а, що є структурним підрозділом ТОВ «Ресторан «Червона калина», про що складено акт перевірки від 21.07.2012 року № 160/21/23939375.

З акту перевірки та наданих відповідачем заперечень вбачається, що до початку перевірки продавцю кафе ТОВ «Ресторан «Червона калина» ОСОБА_2 були надані наказ, направлення на проведення фактичної перевірки та службові посвідчення. Проте, ознайомитись з направленням (письмово) вона відмовилась, про що складено акт відмови від підпису від 21.07.2012 року. В ході перевірки продавцю магазину ОСОБА_2 була надана можливість надати мотивовані пояснення або зауваження до акту перевірки, однак продавець своїм правом не скористався, від ознайомлення з актом перевірки та підпису акта перевірки відмовився.

У ході проведення перевірки виявлено порушення статті 15-2 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (із змінами і доповненнями), а саме: встановлено факт нерозміщення наочної інформації про розташування місць для куріння та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.

На підставі акту перевірки, Головним Управлінням Міндоходів у Дніпропетровській області винесено рішення № 040097 від 31.07.2012 року про застосування фінансових санкцій до ТОВ «Ресторан «Червона Калина» у вигляді штрафу у розмірі 3400 грн.

Вказане рішення отримано позивачем 14 вересня 2012 року.

Не погоджуючись за даним рішенням до Головного Управління Міндоходів у Дніпропетровській області позивачем було направлено скаргу від 14.09.2012 року за № 1.

Рішенням податкового органу про результати розгляду скарги від 26.10.2012 року, рішення № 040097 від 31.07.2012 року було скасовано через неправильну назву та юридичну адресу ТОВ «Ресторан «Червона Калина» та зобов'язано Головне Управління Міндоходів у Дніпропетровській області прийняти нове рішення про застосування штрафних санкцій.

06 листопада 2012 року позивачем отримано рішення про застосування штрафних санкцій від 16.10.2012 року в розмірі 3 400 грн.

Переглядаючи рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, колегія суддів зазначає наступне.

У відповідності до ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. № 481/95-ВР (в редакції, що діяла на момент проведення перевірки), у спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!"

Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.

У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

Згідно абз. 10 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що фінансові санкції застосовуються до суб'єктів підприємницької діяльності у вигляді штрафів у разі: нерозміщення прямокутного графічного знаку із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю".

Відповідно до ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у закладах громадського харчування; 2) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 3) у приміщеннях закладів культури; 4) у приміщеннях закритих спортивних споруд; 5) у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності. У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено'.

З матеріалів справи вбачається, що об'єкт торгівлі та громадського харчування павільйон «Закусочна», що знаходиться за адресою : м. Кривий Ріг, вул. Лєрмонтова, буд.22 а, та є структурним підрозділом ТОВ «Ресторан «Червона Калина» має площу 40,1 кв.м. один торгівельний зал площею 23,3 кв.м. на 16-20 посадочних місць. У зв'язку з невеликою площею, у павільйоні куріння заборонено, про що згідно до ч. 4 ст.15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», на вхідних (перших та других) дверях у закладі розміщена відповідна наочна інформація.

Отже, в торгівельному залі павільйону «Закусочна» площею 23,3 кв.м. (кухня швидкого приготування - чебуреки, млинці) місць для куріння взагалі не передбачено. У зв'язку з чим, відсутня необхідність у розміщенні інформації про шкоду куріння тютюнових виробів.

З огляду на наведене, вимоги щодо обладнання спеціально відведених для куріння місць та розміщення наочної інформації про це не можуть бути застосовані до позивача.

Таким чином, колегія суддів приходить висновку, що відповідачем необґрунтовано встановлено порушення ТОВ "Ресторан "Червона Калина" ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у зв'язку з чим неправомірно застосовано до позивача штрафні санкції в розмірі 3400 грн. відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що адміністративний позов в частині скасування рішення податкового органу про застосування фінансових санкцій від 16.10.2012 року № 040138 на суму 3400 грн. підлягає задоволенню.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції і не дають підстав для висновку про помилкове застосування судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, яке призвело б до неправильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зважаючи на відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про залишення оскаржуваного рішення суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 січня 2013 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресторан "Червона Калина" до Головного Управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій, визнання дій протиправними - залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів відповідно до ст. 212 та ч. 5 ст. 254 КАС України.

Головуючий: С.М. Іванов

Суддя: С.В. Чабаненко

Суддя: А.В. Шлай