ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
06 червня 2014 рокусправа №813/3756/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Роман Михайлович, ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Винни- ківської міської ради про визнання незаконним невиконання ухвали, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Винниківської міської ради, в якому просить визнати незаконним невиконання ухвали Личаківського районного суду м. Львова від 15.07.2005 року Винниківською міською радою, якій заборонялося проводити реорганізацію чи ліквідацію посади заступника міського голови з питань соціально-економічних до вирішення справи по суті.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 26.05.2014 року позовну заяву ОСОБА_1 до Винниківської міської ради, Головного управління юстиції у Львівській області, Головного управління Міндоходів у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити дії залишено без руху та надано час до 04.06.2014 року для усунення недоліків.
Суд зазначає, що ОСОБА_1 виконала вимоги ухвали та усунула всі, вказані в ній, недоліки.
04.06.2014 року на адресу суду надійшла позовна заява на усунення недоліків ухвали суду від 26.05.2014 року, в якій ОСОБА_1, серед іншого, виключила із числа відповідачів Головне управління юстиції у Львівській області, Головне управління Міндоходів у Львівській області, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області та просить не розглядати вимоги до них у цій позовній заяві, натомість, відповідачем залишає лише Винниківську міську раду.
Однак, суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно із ч.2 ст.107 КАС України, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
При цьому, відповідно до п.4, п.6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує,зокрема, чи:
- належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
- немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами предметної підсудності, закріпленими у п.1 ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Окружним адміністративним судам відповідно до ч.2 ст.18 КАС України підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до частини 3 статті 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Враховуючи викладене, та те, що відповідач - Винниківська міська рада є органом місцевого самоврядування, дана справа належить до предметної підсудності не Львівського окружного адміністративного суду, а місцевого загального суду як адміністративного з урахуванням правил територіальної підсудності визначеної ст. 19 КАС України, а саме: Личаківського районного суду м. Львова.
При цьому позивачу слід врахувати, що порушення правил предметної підсудності є безумовною підставою для скасування судового рішення.
Вищенаведене унеможливлює відкриття провадження у справі, оскільки в силу імперативної норми закріпленої у п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи наведене, а також те, що відповідно до ч.6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви, не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, а отже суддя за відсутності перешкод вирішуватиме питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі як за новою позовною заявою,
Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Винниківської міської ради про визнання незаконним невиконання ухвали - повернути позивачу (разом з усіма доданими до неї матеріалами).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Брильовський Р.М.