Ухвала суду № 39098269, 02.06.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2014
Номер справи
826/2735/14
Номер документу
39098269
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/2735/14 Головуючий у 1-й інстанції: Григорович П.О. Суддя-доповідач: Мєзєнцев Є.І.

У Х В А Л А

Іменем України

02 червня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Мєзєнцева Є.І., суддів - Старової Н.Е., Файдюка В.В., при секретарі - Войтковській Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Департаменту економіки та інвестицій Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 квітня 2014 року у справі за адміністративним позовом Компанії з обмеженою відповідальністю "Вайтклиффс Холдинг ЛТД" до Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ

Компанії з обмеженою відповідальністю "Вайтклиффс Холдинг ЛТД" звернулось до суду із адміністративним позовом до Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якому просило визнати протиправними дії відповідача та зобов'язати здійснити державну реєстрацію іноземної інвестиції.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 квітня 2014 року вимоги адміністративного позову задоволено в повному обсязі.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні вимог адміністративного позову в повному обсязі.

Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів дійшла наступного висновку.

Як встановлено судом першої інстанції, 16 січня 2014р. позивач звернувся до Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із зверненням про проведення державної реєстрації здійсненої іноземної інвестиції.

Листом Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23 січня 2014р. №050/14-435 позивачу було відмовлено в державній реєстрації іноземної інвестиції.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює спірні правовідносини є Закон України "Про режим іноземного інвестування" від 19 березня 1996 року, який визначає особливості режиму іноземного інвестування на території України.

Відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про режим іноземного інвестування", іноземними інвесторами є суб'єкти, які провадять інвестиційну діяльність на території України.

Пунктом 2 ст.1 Закону України "Про режим іноземного інвестування" встановлено, що іноземними інвестиціями є цінності, що вкладаються іноземними інвесторами в об'єкти інвестиційної діяльності відповідно до законодавства України з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту.

Статтею 2 Закону України "Про режим іноземного інвестування" передбачено, що іноземні інвестиції можуть здійснюватися у вигляді іноземної валюти, що визнається конвертованою Національним банком України.

Відповідно до ст.3 Закону України "Про режим іноземного інвестування", іноземні інвестиції можуть здійснюватися у формі створення підприємств, що повністю належать іноземним інвесторам, філій та інших відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб або придбання у власність діючих підприємств повністю.

Згідно ст.13 Закону України "Про режим іноземного інвестування", державна реєстрація іноземних інвестицій здійснюється Урядом Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями протягом трьох робочих днів після фактичного їх внесення у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Незареєстровані іноземні інвестиції не дають права на одержання пільг та гарантій, передбачених цим Законом.

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про режим іноземного інвестування" відмова в державній реєстрації іноземних інвестицій можлива лише у разі порушення встановленого порядку реєстрації. Відмова з мотивів її недоцільності не допускається. Відмова в державній реєстрації іноземних інвестицій повинна бути оформлена письмово із зазначенням мотивів відмови і може бути оскаржена у судовому порядку.

Як встановлено судом першої інстанції, компанією з обмеженою відповідальністю "Вайтклиффс Холдинг ЛТД" здійснено інвестиції шляхом придбання часток у статутному капіталі ТОВ "ШЕВАЛЬ БЛАНК".

При цьому, позивач вніс кошти на власний поточний інвестиційний рахунок в розмірі 200 000 Євро. Відповідно до вимог чинного законодавства України в обов'язковому порядку іноземна валюта в розмірі 50% від суми здійсненої позивачем інвестиції була конвертована в гривню. Пізніше відбулась додаткова конвертація валюти у гривню з розрахунку, щоб загальний залишок валюти на рахунку позивача у гривні дорівнював би сумі Договору відступлення (купівлі-продажу) часток в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Шеваль Бланк" від 22 жовтня 2013 року, а також сум відповідних комісій та зборів.

З матеріалів справи вбачається, що договір відступлення (купівлі-продажу) часток в статутному капіталі ТОВ "Шеваль Бланк" від 22 жовтня 2013 року сторонами виконано повністю, а саме: позивач провів розрахунки з попередніми власниками часток у статутному капіталі ТОВ "ШЕВАЛЬ БЛАНК" в повному обсязі та став одноосібним власником зазначеного товариства, тобто придбав його повністю у власність.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що в даному випадку, інвестиція була здійснена у формі придбання позивачем у власність підприємства повністю, що відповідає приписам ст.3 Закону України "Про режим іноземного інвестування.

Водночас, колегія суддів констатує, що позивачем було надано всі необхідні документи, відповідно до Положення про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій, яке затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року № 928 "Про затвердження Положення про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій".

За наведеного, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції про задоволення адміністративного позову.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права. За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Керуючись статтями 160, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 квітня 2014 року - без змін. Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.

Головуючий суддя Мєзєнцев Є.І.

суддя Старова Н.І.

суддя Файдюк В.В.

.

Головуючий суддя Мєзєнцев Є.І.

Судді: Старова Н.Е.