ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
02 червня 2014 р. справа 804/7474/14
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Коренев А.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 04.02.14 №0000031505, -
в с т а н о в и в:
Позивач, Комунальне підприємство «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради, звернувся до суду з позовом до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 04.02.14 №0000031505.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за даним позовом, суддя встановив, що позовна заява подана до суду без додержання вимог до позовної заяви, встановлених ст. 106 КАС України, і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. В порушення наведених положень позивачем не надано до суду доказів, на які він посилається в позові на підтвердження обставин, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги, причини неможливості їх подання не зазначено.
Також, згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивач пред'явив вимогу про скасування рішення суб'єкта владних повноважень, яким позивачу визначена до сплати сума штрафу в розмірі 12810,67 грн., що впливає на майновий стан позивача, а отже така вимога має майновий характер.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру дорівнює 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Згідно з ч.3 вказаного закону під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору, решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, враховуючи розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2014, який дорівнює 1 218 грн., позивачу необхідно було сплатити судовий збір в розмірі 182 грн. 70 коп. (що є 10% від 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, тобто від 1 827 грн.) за наступними реквізитами: отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253, рахунок: 31210206784008, МФО: 805012, банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код бюджетної класифікації доходів: 22030001, призначення платежу: судовий збір за подання адміністративного позову.
Між тим, до позовної заяви позивачем не додана квитанція в підтвердження сплати судового збору в розмірі 182 грн. 70 коп., відповідно до опису вкладення до цінного листа №5321901465370, яким позовні матеріали направлені на адресу суду, квитанція про сплату судового збору до суду позивачем не направлялась.
Отже, позивачу необхідно усунути наведені недоліки шляхом надання до суду належним чином завірених копій документів, на які позивач посилається в обґрунтування своїх позовних вимог за змістом позову та платіжну квитанцію в підтвердження сплати судового збору в розмірі 182 грн. 70 коп.
Відповідно до ст. 108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.
Керуючись ч.1 ст. 108 КАС України, суд -
у х в а л и в:
Позовну заяву Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 04.02.14 №0000031505 - залишити без руху.
Для усунення недоліків, визначених даною ухвалою, позивачу встановлюється п'ятиденний строк, який обчислюється з дня отримання ним даної ухвали суду від 02.06.14.
Ухвала набирає законної сили згідно зі ст.254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки, визначені ст.186 КАС України.
Суддя А. О. Коренев