ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
Головуючий у 1-й інстанції: Федоров М.О.
Суддя-доповідач:Хаюк С.М.
УХВАЛА
"29" травня 2014 р. Справа № 0670/68/12
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Хаюк С.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "А-ВІКТ" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "17" квітня 2014 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "А-ВІКТ" до Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області про скасування податкового повідомлення - рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга подана без додержання вимог ст.187 КАС України, зокрема судовий збір за подання апеляційної скарги сплачено не у відповідному розмірі.
Частиною 6 статті 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Згідно роз'яснення Вищого адміністративного суду України щодо застосування підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 18 січня 2012 року № 165/1/13-12, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Предметом спору в даній справі є визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Так, відповідно до Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору становить за подання апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Спір у даній справі носить майновий характер стягнення - 443 483 грн.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову майнового характеру слід сплатити 2% розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" передбачено розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2014 року, який складає 1218 грн. 00 коп.
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено при поданні апеляційної скарги становить 2436 грн. За таких обставин, сума недоплати судового збору за подання апеляційної скарги становить 2436-243,60=2192,40 грн.
Номер рахунку 31216206781002, Найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, Банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, Код ЄДРПОУ отримувача 38035726, Код класифікації доходів бюджету 22030001, Призначення платежу: Судовий збір за позовом ____ ( П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), ЖААС, код 37446362, Код платника - платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "А-ВІКТ" залишити без руху.
Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "А-ВІКТ" строк до "16" червня 2014 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "А-ВІКТ" , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя С.М.Хаюк
З оригіналом згідно: суддя _______ С.М.Хаюк
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Товариство з обмеженою відповідальністю "А-ВІКТ" вул.Низгірецька, 157,м.Бердичів,Житомирська область,13307
3- представнику товарситва вул.Аширбекова,34,м.Бердичів,Житомирська область