h
справа № 2-а-30457/08
категорія 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Попової О. Г.,
при секретарі - Аврамчук С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Житомирській області
до Приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення 1700,00 грн.,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення 1700 грн. фінансових санкцій, застосованих за зберігання, транспортування, реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. Вказує, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки НОМЕР_1 від 25.09.2008 року. В терміни, встановлені законом, приватний підприємець добровільно не сплатив заборгованість та не оскаржив дане рішення в судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явилася. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлена вчасно та належним чином. Заперечення проти доводів позовної заяви суду не надала.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив: 25 вересня 2008 року працівниками регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Житомирській області на підставі направлень на перевірку № 356 та № 357 від 23.09.2008 року та наказу на проведення позапланових виїзних перевірок по РУ Департаменту САТ ДПА України в Житомирській області на вересень 2008 року, було проведено позапланову перевірку господарської одиниці, що належить ПП Войтович З.В., за місцем торгівлі, а саме:с. Колодянка, Новоград-Волинський район на предмет дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні роздрібної торгівлі підакцизними товарами (алкогольними напоями та тютюновими виробами). В ході проведеної перевірки було виявлено факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
За результатами проведеної перевірки складено акт НОМЕР_1 від 25.09.2008 року і на його основі 30.09.2008 року прийнято рішення № НОМЕР_2 про застосування фінансових санкцій до СПД фізичної особи -ОСОБА_1 в розмірі 1700 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій до ОСОБА_1 в розмірі 1700 грн. направлено по пошті за вих. НОМЕР_3 від 30.09.2008року, яке відповідач особисто отримав 03.10.2008, згідно повідомлення про вручення.
Згідно ч.2 ст.7 Закону України “Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних та тютюнових виробів, на яких не має марок акцизного збору, встановленого зразка.
Відповідно до п.п.19, 20 “Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів” маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції. Марки наклеюються виробниками на кожну пляшку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривались під час відкупорювання (розкривання) виробів. Алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари/або не видавалися безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються не маркованими. Перед продажем алкогольних напоїв продавці зобов'язані перевіряти їх якість за зовнішнім виглядом.
Пунктом 12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями передбачено, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством. Порядок запровадження марок акцизного збору регулюється законодавством.
Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Житомирській області обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995 року за № 481/95, Закону України „Про акцизний збірна алкогольні напої та тютюнові вироби” від 15.09.1995 року за № 329, “Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабміну України від 23.04.2003 року № 567 “Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабміну України від 30.07.1996 року № 854 та керуючись ст.ст. 72, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
постановив:
Позов задоволити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 1700,00 грн. за рішенням № НОМЕР_2 від 30.09.2008 року до державного бюджету України (р/р 31110106700007, відкритий в ВДК м. Новоград - Волинський, МФО 811039, код платежу 21081100, код банку 22062846)
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.Г. Попова