ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_____________
УХВАЛА
"27" травня 2014 р.Справа № Б-39/41-08
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
за участю сторін:
ліквідатора - Татіщев О.І., свід. № НОМЕР_1 від 27.05.2013 р.
представника Основ"янської ОДПІ м.Харкова -ОСОБА_2, дов. від 30.01.14 р.
розглянувши заяву Основ"янської ОДПІ м.Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області з грошовими вимогами до боржника
По справі за заявою ДП Центральне конструкторсько-технологічне бюро, м. Харків
до ДП Центральне конструкторсько-технологічне бюро, м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду від 28.11.2013 р. припинено процедуру санації боржника, визнано Державне підприємство "Центральне конструкторсько-технологічне бюро" (код 14312677), банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Татіщева О.Є.
Публікація оголошення про визнання боржника банкрутом здійснена 19.12.2013 р. в газеті "Голос України" № 241.
11.03.2014 р. до суду надійшла заява Основ"янської ОДПІ м.Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області з грошовими вимогами до боржника в сумі 78520,93 грн.
16.04.2014 р. до суду надійшла заява Основ"янської ОДПІ м.Харкоів ГУ Міндоходів у Харківській області з грошовими вимогами до боржника в сумі 9525,62 грн.
Розглянувши надані заяви, суд призначив її до розгляду в судовому засіданні 24.04.2014 р.
В судовому засіданні 24.04.2014 р. ліквідатор повідомив, що вимоги Основ"янської ОДПІ м.Харкоів ГУ Міндоходів у Харківській області ним визнані та включені до реєстру вимог кредиторів в сумі 87408,73 грн. до другої черги та в сумі 637,82 грн. пені до шостої черги.
Представник податкової інспекції погодився з результатом розгляду ліквідатором їх вимог.
Розглянувши заяву Основ"янської ОДПІ м.Харкоів ГУ Міндоходів у Харківській області , заслухавши учасників процесу, суд відклав їх розгляд на 27.05.2014 р. у зв"язку з необхідність отримання додаткових документів.
В судовому засіданні 27.05.2014 р. ліквідатор надав правове обгрунтування черговості зарахування вимог податкової інспекції та їх розміру.
Розглянувши а даному судовому засіданні заяву Основ"янської ОДПІ м.Харкоів ГУ Міндоходів у Харківській області , суд зазначає наступне.
Згідно ч.8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч.1 ст.38 Закону, вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Згідно інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013 р., після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону. Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зазначені заяви оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів. Зокрема, це стосується переходу з ліквідаційної процедури до процедури санації або затвердження мирової угоди, прийняття рішення щодо реалізації активів банкрута, надання оцінки діяльності ліквідатора, затвердження звіту ліквідатора.
Законом обмежено строк подання заяв кредиторів, грошові вимоги яких виникли під час проведення процедур банкрутства, двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Такі грошові вимоги включаються до четвертої черги, за винятком грошових вимог, черговість задоволення яких визначена Законом [забезпечені вимоги; вимоги щодо виплати заробітної плати; вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) тощо] та грошових вимог, що становлять штрафні санкції, які підлягають включенню у відповідну чергу.
Заява виконавчої дирекції ХОВ Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надійшла до суду з порушенням строку, а саме 14.04.2014 р.
Проте, відповідно до п.4 ст.23 закону, відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
Вимоги Основ"янської ОДПІ складаються з заборгованості у розмірі 88046,55 грн. з єдиного соціального внеску, з якої 637,82 грн. пені, які виникли після порушення справи про банкрутство.
Відповідно ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п.1 та 2 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами. Положення цієї статті поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
У зв'язку з проведенням реорганізації державних органів та перерозподілом їх функцій і повноважень 11.08.2013 року Законом № 406-VII внесені зміни до низки законодавчих документів. Серед них і Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" , що регламентує справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Зміни передбачають розділення прав Міндоходів та ПФУ у справлянні єдиного внеску. Так, до функцій Міндоходів з 11.08.2013 перейшли питання формування та забезпечення реалізації податкової і митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, а також єдиного внеску (статті 12, 13 та 14 Закону № 2464). Міндоходів відтепер веде облік страхувальників шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників та буде інформувати ПФУ про взяття на облік платників єдиного внеску (ч. 1 ст. 5 Закону № 2464). Також на Міндоходів покладено облік платників єдиного внеску, які одночасно є і застрахованими особами (ч. 2 ст. 5 Закону № 2464).
Відповідно до ст.45 Закону, у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); до третьої черги задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів.
Таким чином, враховуючи, що вимоги податкової інспекції підтверджені наданими належними доказами, визнані ліквідатором, суд вважає за необхідне їх визнати та включити до реєстру вимог кредиторів в сумі 87408,73 грн. до другої черги та в сумі 637,82 грн. пені до шостої черги.
Керуючись ст.ст.38,23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.86 ГПК України, - суд
УХВАЛИВ:
Визнати вимоги Основ"янської ОДПІ м.Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області зі сплати єдиного соціального внеску в сумі 88046,55 грн., з якої 637,82 грн. пені та включити до реєстру вимог кредиторів в сумі 87408,73 грн. до другої черги та в сумі 637,82 грн. пені до шостої черги.
Ухвалу направити ліквідатору, Основ"янській ОДПІ м.Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області.
Суддя Усатий В.О.