ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2014 р. Справа № 804/4856/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Дніпропетровський холодокомбінат" про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Індустріального району м. Дніпропетровська звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Дніпропетровський холодокомбінат», в якому просить стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Дніпропетровський холодокомбінат» (41051, м. Дніпропетровськ, вул. Журналістів, будинок 13, код ЄДРПОУ 01558135) до Державного бюджету України (на рахунок відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106) штраф у сумі 1190,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що 22 листопада 2013 року Дніпровським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанову № 425-ДН - 1 - Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Відповідно до вказаної постанови до відповідача застосовано штраф у розмірі 1190,00 грн. Зазначена постанова не оскаржувалась. Штраф, накладений відповідно до постанови № 425-ДН - 1 - Е від 21.11.2013 року в добровільному порядку не сплачено, що стало приводом до звернення прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до суду.
Прокурор виніс порядок розгляду справи на розсуд суду.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, відповідно до вимог ст.33 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Дніпропетровський Холодокомбінат» зареєстровано 27 березня 1998 року.
18 жовтня 2013 року постановою про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Дніпропетровський холодокомбінат».
05 листопада 2013 року уповноваженою особою Комісії - Мігуль О.В., т.в.о. начальника Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено, що ВАТ «Дніпропетровський холодокомбінат» не розкрило особливу інформацію «Відомості про заміну складу посадових осіб емітента» у встановлений нормативно - правовими актами строк. За результатами встановленого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку порушення складено акт 384-ДН - 1 - Е про порушення на ринку цінних паперів.
05 листопада 2013 року винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою призначено до розгляду справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Дніпропетровський холодокомбінат».
21 листопада 2013 року уповноваженою особою Комісії - Логвіненко Н.Л., т.в.о. начальника Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову № 425- ДН- 1 - Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якої за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку накладено на ВАТ «Дніпропетровський холодокомбінат» штраф у розмірі 1190,00 грн.
Зазначена постанова була відправлена відповідачу рекомендованим листом 22.11.2013 року.
Постанова № 425-ДН - 1 - Е від 21.11.2013 року відповідачем не оскаржувалась.
Штрафні санкції відповідачем сплачені не були.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
За нормою ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
У відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право звертатися до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Згідно до статті 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Згідно пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", передбачено право НКЦПФР (до її утворення - ДКЦПФР) надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачена відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, в т.ч. за невиконання розпоряджень уповноважених осіб НКЦПФР (до її утворення - ДКЦПФР) щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.
Так, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" НКЦПФР застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч.5 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з пунктами 2, 3, 5 розділу 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, встановлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Враховуючи, що постанова № 425- ДН - 1 Е від 21.11.2013 року в добровільному порядку відповідачем виконана не була, суми штрафних санкцій на час розгляду справи в адміністративному суді залишаються не сплаченими, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Дніпропетровський холодокомбінат» про стягнення штрафу - задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Дніпропетровський холодокомбінат» (41051, м. Дніпропетровськ, вул. Журналістів, будинок 13, код ЄДРПОУ 01558135) до Державного бюджету України (на рахунок відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106) штраф у сумі 1190,00 грн.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.І. Озерянська