КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 40
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2014 року справа № П/811/1403/14
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд-Н»
про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 7318,51 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі – позивач, КОВ ФСЗ інвалідів) звернулося до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд-Н» (далі – відповідач, ТОВ «Рембуд-Н») про стягнення адміністративно-господарських санкцій в розмірі 7272,73 грн. та пені в сумі 45,78 грн.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем своєчасно подано звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2013 рік, (26.02.2014 року), проте норматив по працевлаштуванню інвалідів не виконано. При визначенні суми адміністративних санкцій та пені, позивач виходив з наступних розрахунків. Зі звіту «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2013 рік» наданого відповідачем, на підприємстві повинен був працювати 1 інвалід, але не працювало жодного.
Від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі та позовні вимоги підтримано в повному обсязі (а.с.29).
Позивач, належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, заяв чи клопотань про розгляд справи за його відсутності не надав (а.с.27-28).
За таких обставин судом було здійснено всі заходи для реалізації відповідачем права судового захисту своїх прав та інтересів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України
Суд, дослідивши письмові докази по справі, надавши оцінку зібраним в матеріалах справи доказам, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Згідно ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Згідно поданої відповідачем державної звітності «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2013 рік» (форма №10-ПІ річна) відповідач повинен був створити у 2013 році 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів (відповідно до середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу 11 осіб), а фактично у відповідача не було працевлаштовано жодного інваліда (а.с.9).
Частиною 1 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України (частина 4 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»).
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи зі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (частина 2 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»).
Порядок сплати адміністративно-господарських санкцій і пені до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, їх акумуляції, обліку, а також з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій інвалідів - використання цих коштів затверджується Кабінетом Міністрів України (частина 8 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»).
З огляду на положення зазначених норм законодавства, чинного на момент виникнення спірних правовідносин, адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів, що підлягають сплаті ТОВ «Рембуд-Н» становлять 7272,73 грн. та пеня за порушення строків сплати зазначеної суми адміністративно-господарських санкцій – 45,78 грн.
Станом на час розгляду справи у суду відсутня інформація щодо сплати відповідачем наведеної суми.
Відповідачем не надано доказів на підтвердження вжиття всіх передбачених чинним на момент виникнення спору законодавством та залежні від нього заходи щодо утворення робочих місць та працевлаштування інвалідів на своєму підприємстві.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності та виходячи з встановленого судом факту несплати відповідачем адміністративно-господарських санкцій у розмірі 7272,73 грн. і пені в сумі 45,78 грн., суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з ТОВ «Рембуд-Н» вказаної суми підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також враховуючи відсутність витрат позивача, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Адміністративний позов - задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд-Н» (код ЄДРПОУ – 13761960) на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ - 22217312) суму адміністративно-господарських санкцій в розмірі 7272 (сім тисяч двісті сімдесят дві) грн. 73 коп.
3.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд-Н» (код ЄДРПОУ – 13761960) на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ - 22217312) пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 45 (сорок п’ять) грн. 78 коп.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградській окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Р.В. Жук