Копія
Справа № 822/2081/14
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 травня 2014 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Матущак В.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Віньковецького районного управління юстиції про визнання протиправною та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до Віньковецького районного управління юстиції про визнання неправомірною та скасування постанови від 07.05.2014 про відкриття виконавчого провадження №43200991.
Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно положень ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати, в розмірах, встановлених Законом України "Про судовий збір" N3674-VI від 8 липня 2011 року.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, яка діє з 23.10.2013 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Оглядом заяви і доданих до неї матеріалів, суд встановив відсутність документу про сплату судового збору.
За звернення до суду з вимогою майнового характеру, а саме в даному випадку з вимогою визнати неправомірною та скасувати постанову від 07.05.2014 про відкриття виконавчого провадження №43200991 встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 % розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміри мінімальної заробітної плати (1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (4872,00 грн.)
Окрім того, при розгляді даної категорії справ застосовуються додатково вимоги статті 181 КАС України - Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.
Відповідно до ч.3 ст.181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Встановлено, що позивачем в позовній заяві відповідачем зазначено Віньковецьке районне управління юстиції, чим порушено ч.3 ст.181 КАС України. Уточнення цієї обставини має визначальне значення для подальшого судового розгляду даного спору.
Вважаю, що такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а тому, відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом: зазначення належного відповідача по даній справі, та надання доказу сплати судового збору за вимогу майнового характеру на рахунок отримувача 31217206784002, отримувач: УДКСУ у м. Хмельницькому, код ЄДРПОУ 38045529, банк отримувача: ГУДКСУ у Хмельницькій області, код банку (МФО) 815013, призначення платежу *;101; судовий збір; 35173158; пункт, за яким сплачується судовий збір.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Віньковецького районного управління юстиції про визнання протиправною та скасування постанови, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 13 червня 2014 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/В.В. Матущак"Згідно з оригіналом" Суддя В.В. Матущак