Постанова № 39053220, 26.05.2014, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2014
Номер справи
816/1553/14
Номер документу
39053220
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/1553/14

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Головка А.Б.,

за участю:

секретаря судового засідання - Ковальова Д.О.,

представника позивача - Пехоти М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Полтавській області до Тахтаулівської сільської ради про зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

23 квітня 2014 року Державна фінансова інспекція в Полтавській області звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Тахтаулівської сільської ради про зобов'язання виконати пункти 3, 4 вимоги від 26.02.2014 року № 01-14/478.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що відповідач не забезпечив виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства, а саме: пунктів 3, 4 вимоги від 26.02.2014 року № 01-14/478, що стало підставою для звернення до суду із позовом відповідно до пункту 10 статті 10 Закону України „Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні".

22.05.2014 року представником позивача подано клопотання про зменшення позовних вимог, у зв'язку із їх частковим виконанням відповідачем, у якому просив зобов'язати Тахтаулівську сільську раду виконати пункт 3 вимоги від 26.02.2014 року № 01-14/478.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача не з'явився, про час та дату розгляду справи повідомлений належним чином, клопотань та заперечень не надав.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступні обставини.

Судом встановлено, що у період з 26.11.2013 року по 18.02.2014 року Державною фінансовою інспекцією в Полтавській області проведено планову виїзну ревізію виконання сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Тахтаулівської сільської ради Полтавського району за період з 01.04.2010 року по завершений звітний місяць 2013 року, за результатами якої складено акт від 18.02.2014 року № 01-21/38, який підписано сільським головою Пузирем О.І. без заперечень.

26.02.2014 року Державною фінансовою інспекцією в Полтавській області відповідачу пред'явлено вимоги про усунення виявлених ревізією порушень № 01-14/478, у пункті 3 якої зобов'язано забезпечити сплату за договором про соціально-економічне партнерство ФОП ОСОБА_3 суми 900 грн.

Вимоги про усунення виявлених ревізією порушень відповідачем не виконані.

Оцінюючи обґрунтованість позовних вимог, суд виходить з наступного.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 року № 2939-XII (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №2939-ХІІ) головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Частинами 2, 3 вказаної статті передбачено, що державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування. Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно положень статті 11 Закону №2939-ХІІ ревізії можуть здійснюватись як в плановому, так і позаплановому порядку.

Пунктом 1 статті 10 Закону №2939-ХІІ передбачено, що органу державного фінансового контролю надається право перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо).

Відповідно до положень Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), планові та позапланові виїзні ревізії проводяться контролюючими органами відповідно до Закону та цього Порядку.

Ревізією повноти надходження коштів до цільового фонду сільського бюджету протягом періоду з 01.04.2010 року по 31.10.2013 року встановлено, що Тахтаулівською сільською радою укладено договір про соціально-економічне партнерство із ФОП ОСОБА_3, предметом якого взаємне партнерство з метою досягнення стабільного соціального і економічного розвитку адміністративної території, створення сприятливих умов діяльності місцевого самоврядування та суб'єкту господарювання, забезпечення спільного впливу на регуляторні, фінансово-економічні і суспільно-політичні процеси в с. Тахтаулове, с. Жуки.

Так, рішенням від 07.08.2012 року № 461 сільському голові Пузирю О.І, доручено підписати угоду про соціально-економічне партнерство із ФОП ОСОБА_3, за умовами якої ФОП ОСОБА_3 зобов'язується виділити на оновлення та розвито об'єктів соціально-економічної і інженерно-транспортної інфраструктури Тахтаулівської сільської ради на суму 1800 грн.

При планування дохідної частини сільського бюджету на 2012-2013 року заплановано отримання коштів до цільового фонду бюджету Тахтаулівської сільської ради згідно з умовами вказаного договору.

Ревізією повноти надходження коштів згідно умов договору про соціально-економічне партнерство із даних бухгалтерського обліку сільської ради встановлено, що ФОП ОСОБА_3 сплачено до цільового фонду Тахтаулівської сільської ради кошти в сумі 900 грн.

Таким чином, ревізією встановлено, що до цільового фонду бюджету Тахтаулівської сільської ради від ФОП ОСОБА_3 не надійшло коштів на суму 900 грн.

Відповідно до пункту 7 статті 10 Закону № 2939-XII органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Судом встановлено, що пункт 3 вимоги від 26.02.2014 року № 01-14/478 у встановленому законом порядку відповідачем не оскаржувався.

Відповідно до частини 2 статті 15 Закону № 2939-XII законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

Таким чином, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги ДФІ в Полтавській області про зобов'язання відповідача виконати пункт 3 вимоги від 26.02.2014 року № 01-14/478, підлягають задоволенню.

З огляду на викладене, позовні вимоги ДФІ в Полтавській області підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Полтавській області до Тахтаулівської сільської ради про зобов'язання вчинити дії задовольнити.

Зобов'язати Тахтаулівську сільську раду (ідентифікаційний код 13956485) виконати пункт 3 вимоги Державної фінансової інспекції в Полтавській області від 26.02.2014 року № 01-14/478, а саме: забезпечити сплату за договором про соціально-економічне партнерство ФОП ОСОБА_3 суми 900 грн. У разі необхідності вирішити питання у судовому порядку.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 02 червня 2014 року.

Суддя А.Б. Головко