Постанова № 39048773, 22.05.2014, Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
22.05.2014
Номер справи
210/1330/14-а
Номер документу
39048773
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 210/1330/14-а

Провадження № 2-а/210/100/14

П О С Т А Н О В А

іменем України

"22" травня 2014 р.

Дзержинський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Чайкіної О.В.,

при секретарі Ромашевському В.Є.,

представник сторін, третіх осіб: не з"явилися,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов ОСОБА_2 до Криворізького міського управління в особі Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції Ведмеденко Наталії Анатоліївни, третя особа виконавчий комітет Криворізької міської ради, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Домнобудівників 2-1" про визнання протиправною та скасування реєстрації об'єднання співвласників багатоквартирного будинку,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з вищеназваним позовом, в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що є власником кімнати АДРЕСА_1. 17.02.2014 року була проведена реєстрація Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домнобудівників 2-1», яка, на її думку, суперечить вимогам ст.6 Закону України «Про об"єднання співвласників багатоквартирного будинку», так як повідомлення про проведення установчих зборів власникам будинку не надсилалися; кількість власників квартир, присутніх на зборах становила 31,6% від загальної кількості співвласників кімнат; протокол №1 складено з порушенням вимог закону, оскільки підписи ставилися на порожньому бланку, тому вона звернулася до суду з позовом.

Позивач в судовому засіданні присутня не була, скориставшись правом представництва. Представник позивача ОСОБА_5 в судовому засіданні присутнім не був, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в порядку письмового провадження, позов підтримував в повному обсязі, просив задовольнити /а.с. 30/.

Представник відповідача Криворізького міського управління в особі Державного реєстратору Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції Ведмеденко Н.А. до суду не з"явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена, у своїх поясненнях від 17.04.2014 року просила справу розглядати без її участі, щодо ухвалення судового рішення покладалася на розсуд суду /а.с. 23-24/.

Представник третьої особи - виконавчого комітету Криворізької міської ради - Паламарчук Є.П. до суду не з"явилася, направила до суду заяву про розгляд справи без її участі /а.с. 14-15, 26-29/.

Представник третьої особи - Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домонобудівників 2-1» - ОСОБА_7 - до суду не з"явився, про час та місце розгляду справи повідомлений, надав суду заперечення проти позову /а.с. 31-33/.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши представлені сторонами докази та письмові пояснення, приходить до наступних висновків.

Позивач, звертаючись до суду із адміністративним позовом, вважає, що ОСББ "Домнобудівників 2-1" створено з порушенням чинного законодавства, оскільки власники (співвласники) нежитлових та житлових приміщень не отримували повідомлень про проведення установчих зборів об"єднання, а проведені установчі збори не були правомочними, протокол зборів не складався в день голосування, голосування не проводилось, а ініціативна група обходила кімнати і брала підписи співвласників на порожньому бланку. У зв"язку з чим просила визнати та скасувати протокол № 1 установчих зборів власників приміщень гуртожитку та визнати протиправним і скасувати реєстрацію стореного ОСББ.

Ухвалою суду від 22 травня 2014 року провадження за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Криворізького міського управління в особі Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції Ведмеденко Наталії Анатоліївни, третя особа виконавчий комітет Криворізької міської ради, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Домнобудівників 2-1" про визнання протиправним та скасування протоколу установчих зборів власників приміщень гуртожитку та визнання протиправною та скасування реєстрації об'єднання співвласників багатоквартирного будинку в частині вимог визнання протиправним та скасування протоколу № 1 установчих зборів власників гуртожитку, розташованому у АДРЕСА_1 від 08.02.2014 року закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.

Слід зазначити, що відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб регулюються Законом України від 15.05.2003 року № 755-1У «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»(далі - Закон № 755-1У), відповідно до ч. 1 ст. 3 якого дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців. Частиною 2 ст. 3 Закону № 755-1У визначено, що Законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації деяких установ та організацій.

Відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» підставою для створення та державної реєстрації ОСББ є установчі збори. Порядок скликання та проведення зазначених зборів встановлений в ст. 6 вказаного Закону, відповідно до якої, скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, яка складається не менше як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.

Судом встановлено, що відповідно до протоколу АДРЕСА_1 від 08.02.2014р. створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Домнобудівників 2-1" да адресою: АДРЕСА_1 /а.с. 7/.

Рішення установчих загальних зборів є обов'язковим для всіх членів ОСББ, водночас його може оскаржити в суді будь-який член ОСББ або (при наявності для цього підстав) особа, яка не є членом об'єднання. Суду позивачем не надано доказів того, що на час прийняття державним реєстратором рішення про внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи та внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру такого запису рішення засновників (учасників) юридичних осіб - Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домонобудівників 2-1», місцезнаходження: АДРЕСА_1, що прийняті на установчих загальних зборах про їх створення, скасовані чи визнання нечинними.

З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_2 є власником кімнати АДРЕСА_1, що підтверджується витягом про державну реєстрацію прав №33416873 від 07.03.2012 року /а.с. 6/.

З протоколу установчих зборів також вбачається, що позивач у справі поставила свій підпис в протоколі проти створення ОСББ /а.с. 8, зворот/

Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АГ №049422, виданої державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби КМУЮ Ведмеденко Н.А., 17.02.2014 року зареєстровано юридичну особу - Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домонобудівників 2-1», місцезнаходження: АДРЕСА_1, керівник - Комашко Ю.В. /а.с. 5/.

Вичерпний перелік документів, які підлягають подачі для державної реєстрації об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ) визначено Законом № 755-1У і Законом України від 29.11.2001 року N 2866 «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі - Закон N 2866), а також Порядком державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 року N 1521 (далі - Порядок).

Частиною 1 ст.4 Закон № 755-IV визначено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Відповідно ч.2 ст.4 Закону № 755-ІV порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема: перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці; перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації; внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру; оформлення і видачу виписки з Єдиного державного реєстру.

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця (ч.1 ст.5 Закону).

Згідно визначення абз.5 ч.1 ст.1 Закону № 755-ІV єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - це автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.

Вимоги щодо оформлення установчих документів юридичної особи встановлено ст. 8 Закону № 755-ІV, відповідно до якої установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Крім того, Порядком державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 року N 1521 передбачено подання за встановленою формою Списку членів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Відповідальність за достовірність даних, наведених у Списку членів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, та інших документах, що подаються для державної реєстрації ОСББ, несуть відповідні посадові особи об'єднання.

Положеннями ч.1 ст.17 Закону № 755-ІV встановлено, що відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Відповідно до ст.24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення або в разі подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом; два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів - один примірник); документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи. У разі подання електронних документів для проведення державної реєстрації юридичної особи підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації юридичної особи є примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом; інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб.

Частина 8 ст. 24 Закону № 755-ІV містить положення за яким державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою-сьомою цієї статті. Перевірка достовірності викладеної в поданих документах інформації до повноважень державного реєстратора не належить, оскільки відповідальність у внесенні до установчих документів або інших документів, які подаються державному реєстратору, завідомо неправдивих відомостей, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, несуть винні особи, але не реєстратор ( ч.4 ст. 53 Закону № 755-ІV).

Крім того, відповідно п.1 Положення «Про державну реєстраційну службу», затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року №401/2011 (далі - Положення) Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади. Укрдержреєстр є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади міста Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності.

Згідно п.7 Положення Укрдержреєстр здійснює свої повноваження безпосередньо та через структурні підрозділи головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, а також районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру.

Пунктом 1 Порядку державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 року №1521, встановлено, що державна реєстрація об'єднань співвласників багатоквартирного будинку проводиться виконавчим органом міської, районної у місті ради, районною, районною у м. Києві і Севастополі державною адміністрацією за місцем знаходження багатоквартирного будинку.

Органи державної реєстрації ведуть реєстри об'єднань співвласників багатоквартирного будинку в установленому ними порядку.

Згідно п.3 вказаного Порядку для державної реєстрації об'єднання уповноважена установчими зборами особа (далі - заявник) подає безпосередньо або надсилає поштою (рекомендованим листом) до органу державної реєстрації: 1) реєстраційну картку, яка одночасно є заявою про державну реєстрацію об'єднання, оформлену за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку; 2) протокол установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення об'єднання та затвердження його статуту; 3) два примірники оригіналу і п'ять копій статуту об'єднання, оформлені згідно з вимогами законодавства; 4) список членів об'єднання, складений згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Отже, даний перелік документів, які подаються держаному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи, є вичерпним.

Як вбачається з письмових пояснень відповідача у справі, для здійснення державної реєстрації Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Домнобудівників 2-1" державному реєстратору головою правління, обраним на установчих зборах мешканців будинку Комашко Ю.В. були надані: реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи від 17.02.2014р., примірник оригіналу протоколу установчих зборів власників житлових приміщень гуртожитку від 08.02.2014р. про створення юридичної особи, оформлений особистим підписом кожного, хто проголосував. в якому зазначено, що рішення прийнято власниками 67% приміщень, два примірники статуту; список членів ОСББ, оформлений особистими підписами власників житла /а.с. 23, зворот/.

Стаття 19 Конституції України проголосила, що правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З викладеного вбачається, що нормами чинного законодавства не передбачено для державного реєстратора обов"язку щодо перевірки достовірності викладеної в поданих документах інформації, оскільки відповідальність у внесенні до установчих документів або інших документів, які подаються державному реєстратору, завідомо неправдивих відомостей, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, несуть винні особи.

Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність протиправності дій Відповідача при проведенні 17 лютого 2014 року державної реєстрації юридичної особи - Третьої особи - Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домонобудівників 2-1» за адресою: АДРЕСА_1, у зв"язку з чим такі позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Суд також вважає, що обраний позивачем спосіб захисту порушеного права - про визнання протиправною та скасування реєстрації Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домонобудівників 2-1» - є нічим іншим як вимогою про визнання незаконним рішення державного реєстратора про проведення державної реєстрації юридичної особи: Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домонобудівників 2-1», оскільки при створенні даного об'єднання, на думку позивача, допущені порушення закону, та відповідно, про зобов'язання державного реєстратора скасувати (анулювати), внесені до Єдиного державного реєстру, записи про проведення державної реєстрації зазначеної юридичної особи.

За змістом звернення позивача, остання ставить під сумнів законність дій державного реєстратора по його взаємовідносинам з іншими особами - Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домонобудівників 2-1», місцезнаходження: АДРЕСА_1, але при цьому, не зазначає, яким чином вказані дії по здійсненню державної реєстрації зазначених об'єднань громадян порушують її права чи охоронювані законом інтереси.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку, зокрема, з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

Право особи на таку вимогу, такий спосіб захисту порушеного права ґрунтується на положеннях чинного законодавства, зокрема, п.п. 1, 2 ч. 4 ст. 105 КАС України, яка встановлює і такий спосіб як скасування або визнання нечинним рішення відповідача -суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставами для постановления судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов"язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути.

Згідно ст. 28 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" об'єднання ліквідується у разі, зокрема, прийняття судом рішення про ліквідацію об'єднання.

Відповідно до п. 19 Порядку, реєстрація об'єднання скасовується органом державної реєстрації у разі його ліквідації на підставах, передбачених статтею 28 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Позивачем не наведено підстав, зазначених у ст. 28 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", які мають наслідком скасування державної реєстрації ОСББ.

Крім того, згідно пп.20.1.37 п.20.1 ст.20Податкового кодексу України контролюючі органи мають, зокрема, право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Отже, право звертатися до суду із позовною вимогою про припинення юридичної особи належить виключно до компетенції контролюючих органів.

З огляду на положення законодавства суд зазначає, що ані Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", ані Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» не передбачено право фізичної особи щодо звернення до суду з позовами визнання недійсним свідоцтва про реєстрацію та виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відомостей про юридичну особу.

А тому позовна вимога про скасування державної реєстрації юридичної особи Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домнобудівників 2-1», за адресою: АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 39100570 задоволенню не підлягає.

Крім того, вона є похідною від первинної вимоги про визнання протиправної такої реєстрації.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у правах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оскільки судове рішення ухвалене на користь суб'єкта владних повноважень, судові витрати, відповідно з частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.

Крім того, у третьому пункті позовної заяви позивач просить забезпечити позов шляхом призупинення господарської діяльності Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Домнобудівників 2-1» до набрання рішення законної сили.

Однак, суд не вбачає підстав для задоволення таких позовних вимог, оскільки вжиття заходів забезпечення адміністративного позову допускається лише у разі, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Криворізького міського управління в особі Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції Ведмеденко Наталії Анатоліївни, третя особа виконавчий комітет Криворізької міської ради, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Домнобудівників 2-1" про визнання протиправною та скасування реєстрації об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - відмовити в повному обсязі.

Постанова суду може бути оскаржена.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі якщо постанову було прийнято в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя: О. В. Чайкіна