ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2014 року Справа № 2а-3548/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Валюха В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державної інспекції України з контролю за цінами до Луцького підприємства електротранспорту про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін,
ВСТАНОВИВ:
27.12.2010 року Державна інспекція з контролю за цінами у Волинській області звернулася з адміністративним позовом до Луцького підприємства електротранспорту про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в розмірі 415202,25 грн., застосованих згідно з рішенням № 65-К від 24.11.2010 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Державною інспекцією з контролю за цінами у Волинській області проведено позапланову перевірку дотримання порядку застосування тарифів на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті - автобусі, тролейбусі, який працює у звичайному режимі у 2009-2010 роках, про що складено акт від 17.11.2010 року № 000881. На підставі матеріалів перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами у Волинській області прийнято рішення № 65-К від 24.11.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у вигляді вилучення у Луцького підприємства електротранспорту 138400,75 грн. необґрунтовано одержаної виручки та стягнення штрафу в сумі 276801,50 грн. Проте, відповідач вказане рішення не виконав, економічні санкції добровільно до Державного бюджету не сплатив.
Позивач просить стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету економічні санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 415202,25 грн.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 19.01.2011 року провадження у цій справі було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 2а-3425/10/0370 за позовом Луцького підприємства електротранспорту до Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області про скасування рішення № 65-К від 24.11.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін (а. с. 42-43).
Згідно з ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 27.05.2014 року поновлено провадження у цій справі, замінено позивача Державну інспекцію з контролю за цінами у Волинській області її правонаступником Державною інспекцією України з контролю за цінами.
До судового засідання, призначеного на 10:00 27.05.2014 року, представники сторін подали до суду письмові клопотання про розгляд справи за їх відсутності (а. с. 79, 82).
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки від представників сторін надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами у Волинській області проведено позапланову перевірку дотримання порядку застосування тарифів на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті - автобусі, тролейбусі, який працює у звичайному режимі у 2009-2010 роках, про що складено акт від 17.11.2010 року № 000881 (а. с. 6-8).
На підставі матеріалів перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами у Волинській області прийнято рішення № 65-К від 24.11.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у вигляді вилучення у Луцького підприємства електротранспорту 138400,75 грн. необґрунтовано одержаної виручки та стягнення штрафу в сумі 276801,50 грн. (а. с. 13), рішенням від 22.12.2010 року внесені зміни до описової частини вказаного рішення (а. с. 14).
Згідно із частиною першою статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.1990 року № 507-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями, чинного на момент прийняття рішення № 65-К від 24.11.2010 року) вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
При цьому, частиною другою статті 14 цього ж Закону передбачено, що підприємства, організації та інші юридичні і фізичні особи мають право оскаржити до суду порушення цін з боку державних органів, підприємств, організацій, кооперативів та інших юридичних і фізичних осіб і вимагати відшкодування завданих їм збитків у випадках реалізації їм товарів та послуг з порушенням вимог чинного законодавства.
Луцьке підприємство електротранспорту оскаржило у судовому порядку рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області № 65-К від 24.11.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 17.01.2011 року у справі № 2а-3425/10/0370 позов задоволено повністю, визнано протиправним та скасовано рішення № 65-К від 24.11.2010 року Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін до Луцького підприємства електротранспорту (а. с. 53-56).
Проте, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.03.2014 року скасовано постанову Волинського окружного адміністративного суду від 17.01.2011 року у справі 2а-3425/10/0370 та прийнято нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю (а. с. 57-59).
Згідно із частиною першою статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, оскільки постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.03.2014 року у справі № 2а-3425/10/0370, яка набрала законної сили, встановлено правомірність прийняття рішення № 65-К від 24.11.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, тому в силу вимог частини першої статті 72 КАС України вказана обставина при розгляді цієї справи не доказується.
Отже, враховуючи, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області № 65-К від 24.11.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін прийняте з дотриманням норм чинного законодавства України та не виконане, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь Державного бюджету України економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в розмірі 415202,25 грн. підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 41, 72, 122, 162, 163 КАС України, на підставі Закону України «Про ціни і ціноутворення», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Луцького підприємства електротранспорту (43018 Волинська область, місто Луцьк, вулиця Даньшина, будинок 1/52, ідентифікаційний код 03327931) на користь Державного бюджету України економічні санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 415202 гривні 25 копійок (чотириста п'ятнадцять тисяч двісті дві гривні двадцять п'ять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх