ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2014 року
Справа № 803/928/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Дмитрука В.В.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АКМ-2" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Нововолинська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Волинській області (Нововолинська ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АКМ-2" (ТзОВ "АКМ-2") про стягнення з рахунків відповідача податкового боргу в сумі 6 815 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач є платником податків і зборів, передбачених статтею 9 Податкового кодексу України (ПК України), однак всупереч вимогам статті 36 ПК України підприємство не виконує свого обов’язку щодо своєчасності та повноти сплати податків та зборів в порядку і строки, визначені цим Кодексом, в зв’язку з чим у відповідача станом на 06 травня 2014 року виник податковий борг в загальній сумі 6 815 грн., з них: 4 105 грн. 36 коп. по сплаті податку на додану вартість (ПДВ); 2 709 грн. 64 коп. з податку на прибуток підприємств. Позивачем в установлені законом строки вживались заходи щодо стягнення заборгованості шляхом надіслання податкової вимоги, однак дані заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідачем.
У зв’язку із наведеним, на підставі підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України, позивач просить стягнути з платника податків - ТзОВ "АКМ-2" суму податкового боргу з рахунків у банках, що його обслуговують, в розмірі 6 815 грн.
ТзОВ "АКМ-2" письмових заперечень проти позову, заяви про визнання позовних вимог суду не надало.
В судове засідання представник позивача не прибув, проте направив суду клопотання від 23 травня 2014 року про розгляд справи за його відсутності (а.с. 29).
Представник відповідача у судове засідання також не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, про причини неприбуття суд не повідомив.
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання представники сторін не прибули, при цьому вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, позивачем заявлено письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на підставі наявних у ній доказів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ТзОВ "АКМ-2" зареєстроване як суб’єкт господарювання Іваничівським районним управлінням юстиції у Волинській області 20 березня 2008 року, адреса місцезнаходження: Волинська область, Іваничівський район, село Космівка, ідентифікаційний код юридичної особи – 35671982; з 21 березня 2008 року перебуває на податковому обліку в контролюючих органах за № 311, що підтверджується реєстраційними відомостями платника податків (а.с. 5).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.
Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов’язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно із пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України).
Відповідно до пункту 9.1 статті 9 ПК України податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість належать до загальнодержавних податків та зборів.
За відповідачем рахується податковий борг із податку на прибуток підприємств в розмірі 2 709 грн. 64 коп., з них: 2 075 грн. за основним платежем, 634 грн. 64 коп. штрафних санкцій. Дані обставини стверджуються: податковою декларацією з податку на прибуток підприємств за 2013 рік від 08 лютого 2014 року (а.с. 21-22); податковим повідомленням-рішенням форми "Ш" № 5/1501 від 23 жовтня 2013 року (а.с. 12).
Також за відповідачем рахується податковий борг з ПДВ на суму 4 105 грн. 36 коп., з них: 3 641 грн. 85 коп. за основним платежем, 463 грн. 51 коп. штрафних санкцій. Дані обставини стверджуються: податковими повідомленнями-рішеннями форми "Ш" № 000039303, № 000038303 від 31 жовтня 2013 року (а.с. 11), податковою декларацією з ПДВ за 2014 рік від 06 лютого 2014 року (а.с.13-14), податковими деклараціями з ПДВ за 2013 рік від 18 вересня 2013 року, від 17 січня 2014 рік (а.с. 15-18).
Відповідачем самостійно визначені суми із вказаних податків у податкових деклараціях за 2013-2014 роки не сплачені, вищезазначені податкові повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржувались.
Отже, податковий борг відповідача станом на 06 травня 2014 по податку на прибуток підприємств, по ПДВ становить 6 815 грн., з них: 5 716 грн. 85 коп. за основним платежем, 1 098 грн. 15 коп. штрафних (фінансових) санкцій.
Правилами статті 59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Нововолинською ОДПІ відповідачу надсилались податкова вимога форми "Ю" № 25-11 від 13 січня 2014 року (а.с. 10), яка залишились без належного реагування. Податковий борг станом на 06 травня 2014 року відповідача не переривався.
Відповідно до статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Про наявність у ТзОВ "АКМ-2" відкритих рахунків у банках свідчать реєстраційні відомості платника податку (а.с. 6).
Згідно з частиною першою статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Частиною першою статті 71 цього Кодексу встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач не надав суду доказів про відсутність у нього податкового боргу в сумі 6 815 грн. та не спростував обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Аналізуючи наявні в матеріалах справи докази та норми податкового законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Нововолинської ОДПІ про стягнення з ТзОВ "АКМ-2" податкового боргу в сумі 6 815 грн. є правомірними, а тому їх слід задовольнити.
Керуючись частиною 6 статті 128, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АКМ-2" (Волинська область, Іваничівський район, село Космівка, ідентифікаційний код юридичної особи – 35671982) на користь держави 6 815 грн. (шість тисяч вісімсот п’ятнадцять гривень) податкового боргу з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих платника податків.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В. Дмитрук