КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03 червня 2014 року Справа № 810/3072/14
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого – судді Харченко С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до
про
Публічного акціонерного товариства "Укренергомеханізація"
стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до Публічного акціонерного товариства "Укренергомеханізація" про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн. 00 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем добровільно не сплачено до бюджету фінансові санкції у вигляді штрафу у вказаному вище розмірі, накладені на нього постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.11.2013 № 3251-ЦД-1-Е за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів.
Територіальні органи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, на підвідомчій території яких було виявлено порушення або перебуває особа, щодо якої порушено справу про правопорушення, в силу закону здійснюють контроль за усуненням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність на ринку цінних паперів, порушень законодавства про цінні папери, застосовують фінансові санкції до суб`єктів господарювання у разі вчинення ними правопорушення на ринку цінних паперів, а також стягують у судовому порядку заборгованість по сплаті фінансових санкцій на користь Державного бюджету України, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.05.2014 відкрито скорочене провадження у даній справі. Копії зазначеної ухвали направлено сторонам рекомендованими поштовими відправленнями.
До суду повернувся конверт, направлений на адресу відповідача, вказану у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, із відміткою підприємства поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання» (а.с. 21).
Станом на день прийняття рішення у даній справі заперечення проти позову або заява про визнання позову від відповідача до суду не надходили.
Розглянувши матеріали позовної заяви, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Публічне акціонерне товариство "Укренергомеханізація" (ідентифікаційний код 04630873, місцезнаходження: 08720, Київська область, Обухівський район, м. Українка, вул. Промислова, буд. 15) є юридичною особою та учасником фондового ринку - емітентом цінних паперів.
У листопаді 2013 року Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у ході контролю за дотриманням відповідачем вимог законодавства про цінні папери встановлено, що Публічним акціонерним товариством "Укренергомеханізація" в порушення вимог статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591, не подано в електронній та паперовій формах регулярну річну інформацію про результати фінансово – господарської діяльності за 2012 рік.
Виявивши ознаки порушення відповідачем вимог законодавства про цінні папери, позивачем складено акт від 12.11.2013 № 3315-ЦД-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів та винесено постанову від 13.11.2013, якою у відповідності до приписів пункту 4 розділу V Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1470, призначено розгляд справи про таке правопорушення на 27.11.2013.
Постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.11.2013 № 3251-ЦД-1-Е, прийнятою за результатами розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів відносно Публічного акціонерного товариства "Укренергомеханізація", на підставі вимог пункту 14 частини першої статті 8, пункту 7 частини першої статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 № 448/96-ВР, пункту 3 розділу VII, розділів ХIV та ХVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1470, притягнуто відповідача до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. 00 коп. Вказане рішення направлено на адресу відповідача за допомогою засобів поштового зв`язку, про що свідчать наявні у матеріалах справи копії реєстру рекомендованих відправлень від 02.12.2013 № 889 та квитанції від 02.12.2013.
Обов`язок щодо сплати фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. 00 коп. у встановлені законодавством строки відповідачем не виконано, у зв`язку з чим Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості у наведеному вище розмірі.
На час винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату вказаної суми або оскарження постанови Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.11.2013 № 3251-ЦД-1-Е відповідачем суду надано не було.
При прийнятті постанови в порядку скороченого провадження суд враховує положення наступних нормативно – правових актів: частину другу статті 2, частину першу статті 39, частини першу – третю, шосту статті 40, частину другу статті 47 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV, абзац 2 статті 1, статті 2, 3, 5, пункт 14 частини першої статті 8, пункт 7 частини першої статті 11, статтю 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 № 448/96-ВР, пункт 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591, пункти 1, 2 розділу IV, пункти 1-3 розділу VII, пункт 1 розділу ХVII, пункт 5 розділу ХVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1470.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до державного бюджету у розмірі 1700 грн. 00 коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вирішуючи питання стосовно розподілу судових витрат, суд враховує наступне.
В силу приписів частин другої та третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, за подання адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Виходячи з розміру заявлених позивачем майнових вимог (1700 грн. 00 коп.), 10 % розміру ставки судового збору, що повинен бути сплачений позивачем під час подання даного адміністративного позову, в силу приписів статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI має становити 182 грн. 70 коп. (1827 грн. 00 коп. х 10 % =182 грн. 70 коп.).
Частиною першою статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.05.2014 відстрочено сплату позивачем судового збору до ухвалення судом рішення у даній справі.
Відповідно до частини другої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Враховуючи, що на момент прийняття рішення у даній справі доказів оплати судових витрат у розмірі 182 грн. 70 коп., позивачем суду не надано та враховуючи, що частиною четвертою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, суд дійшов висновку про необхідність відшкодування позивачем до Державного бюджету України судового збору у наведеному вище розмірі.
У свою чергу, зважаючи на те, що за результатами розгляду адміністративної справи судом задоволено даний адміністративний позов у повному обсязі, решта судового збору (90 % розміру ставки судового збору) у сумі 1644 грн. 30 коп. в силу приписів частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI підлягає стягненню з відповідача до Державного бюджету України.
Керуючись статтями 11, 14, 35, 69-71, 86, 94, 158, 159, 161, 162, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Укренергомеханізація" на користь Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
3.Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Укренергомеханізація" до Державного бюджету України (отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37955989; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській області; код банку отримувача (МФО) – 821018; рахунок отримувача – 31213206784001; код класифікації доходів бюджету - 22030001, символ звітності «206») судовий збір у розмірі 1644 (одна тисяча шістсот сорок чотири) грн. 30 коп.
4.Стягнути з Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного бюджету України (отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37955989; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській області; код банку отримувача (МФО) – 821018; рахунок отримувача – 31213206784001; код класифікації доходів бюджету - 22030001, символ звітності «206») судовий збір у розмірі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.
5.Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Харченко С.В.