УХВАЛА
Справа № 564/803/14-а
07 квітня 2014 року
Суддя Костопільського районного суду - Олійник П.В.
розглянувши в місті Костопіль адміністративний позов ОСОБА_1 до Костопільської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання неправомірним та скасування Державного акта про право на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Костопільської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання неправомірним та скасування Державного акта серії ЯИ №001986 про право власності на земельну ділянку площею 0,0032 га з кадастровим номером 5623410100:02:006:0349 по АДРЕСА_1, оформлений Костопільською міською радою 27 листопада 2009 року на посвідчення права власності ОСОБА_2, ОСОБА_2, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 на цю земельну ділянку.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позивачу слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно роз'яснень, які містяться у п.7 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01 березня 2013 року № 3 "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ", земельні відносини, суб'єктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а об'єктами - землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (ст.1 ЦК України, ст.ст.2, 5 ЗК України). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними ст.ст.16, 21, 393 ЦК України, ст.152 ЗК України, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Відповідно до цього спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб'єкта владних повноважень, згідно зі ст.15 ЦПК України розглядаються в порядку цивільного судочинства. Це стосується, наприклад, позовів про визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо видання дозволу на виготовлення (розроблення) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вирішення інших питань, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю, про надання чи передачу земельної ділянки у власність або користування чи невирішення цих питань, припинення права власності чи користування землею (ст.ст.116, 118, 123, 128, 131, 144, 146, 147, 149, 151 ЗК України та інші), крім спорів, передбачених ч.1 ст.16 ЗУ України від 17 листопада 2009 року № 1559-VI "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності", про цивільну відповідальність за порушення земельного законодавства (ст.ст.210, 211 ЗК України), про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок (ст.212 ЗК України).
З позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом в порядку адміністративного судочинства про захист оспорюваного права власності, що виникло із цивільних правовідносин. За таких обставин, подану позивачем позовну заяву належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного та керуючись ст.109 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до Костопільської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання неправомірним та скасування Державного акта про право на земельну ділянку.
Роз'яснити позивачу, що для вирішенням даного спору вона вправі звернутися до Костопільського районного суду Рівненської області у порядку, встановленому ЦПК України.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання її копії через Костопільський районний суд.
Суддя: П.В. Олійник