ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 червня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1885/14
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши матеріали позовної заяви Мукачівської міської ради до Мукачівського управління державної казначейської служби України Закарпатської області про зобов'язання виконати в повному обсязі бюджетні фінансові зобов'язання по спеціальному фонду міського бюджету м. Мукачево на загальну суму 482586,11 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Мукачівська міська рада звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Мукачівського управління державної казначейської служби України Закарпатської області про зобов'язання виконати в повному обсязі бюджетні фінансові зобов'язання по спеціальному фонду міського бюджету м. Мукачево на загальну суму 482586,11 грн.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України. У відповідності до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів. Однак, до позовної заяви не додано для відповідача копію позовної заяви та копію жодного із документів, зазначених в додатках.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору. Проте, до позовної заяви такого документа не додано, при цьому позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору від 23.05.2014 № 734/01-14, яке мотивоване тим, що Мукачівським управлінням державної казначейської служби України Закарпатської області, яке здійснює розрахунково-касове обслуговування Мукачівської міської ради, видатки із міського бюджету здійснюється із значними затримками, що в свою чергу унеможливлює сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлено законом.
Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У відповідності до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Позивачем жодних доказів на підтвердження важкого майнового стану суду не надано.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Так, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. З 01.01.2014 розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн.
Відповідно до пп.1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (тобто, не менше 1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (тобто, не більше 4872,00 грн.). Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Як вбачається з позовної заяви, позивач оскаржує дії Мукачівського управління державної казначейської служби України Закарпатської області. Загальна сума позову складає 482586,11 грн. (482586,11 грн. х 2 % = 965172,22 грн. - більше ніж 4 розміри мінімальної заробітної плати).
Відтак, за подання до суду даного позову позивачеві необхідно сплатити судовий збір у розмірі 487,20 грн.
Реквізитами для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді є: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач - УК у м. Ужгороді, 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455".
За таких обставин, згідно ч. 1 ст. 108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків шляхом подачі до суду: 1) для відповідача копії позовної заяви та копій всіх документів, зазначених в додатках; 2) документа про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру в розмірі 487,20 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Мукачівської міської ради до Мукачівського управління державної казначейської служби України Закарпатської області про зобов'язання виконати в повному обсязі бюджетні фінансові зобов'язання по спеціальному фонду міського бюджету м. Мукачево на загальну суму 482586,11 грн. - залишити без руху.
2. Надати Мукачівській міській раді строк до 16 червня 2014 року для усунення вищезазначених недоліків.
3. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Р.О. Ващилін