ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
УХВАЛА
"28" травня 2014 р.Справа № 924/1028/13
Господарський суд Хмельницької області у складі:
головуючого судді Субботіної Л.О., суддів Заверухи С.В., Смаровоза М.В., розглянувши матеріали заяви про розстрочку виконання рішення суду по справі
за позовом Прокурора Чемеровецького району в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області м. Хмельницький
до Державного підприємства "Кам'янець-Подільське лісове господарство" с.Колибаївка Кам'янець-Подільського району Хмельницької області
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Циківської сільської ради с.Цикова Чемеровецького району Хмельницької області
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 с. Цикова Чемеровецького району Хмельницької області
про стягнення шкоди, завданої незаконною порубкою дерев, в розмірі 201 453,00 грн.
Представники сторін:
позивач: не з'явився
відповідач: Втерковський Я.Ю. - представник за довіреністю № 177 від 27.05.2014р.
Янішен В.В. - представник за довіреністю № 178 від 27.05.2014р.
третя особа (Циківська сільська рада): не з'явився
третя особа (ОСОБА_2): не з'явився
від прокуратури: Ткачук Н.С. - прокурор прокуратури м. Хмельницького, посвідчення №001728 від 28.08.2012р.
Рішенням господарського суду Хмельницької області від 11.11.2013р. у справі № 924/1028/13 позов задоволено, стягнуто з Державного підприємства "Кам'янець-Подільське лісове господарство" 201453,00 грн. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, на користь Державного бюджету України, місцевих бюджетів Циківської сільської ради та Хмельницької обласної ради, зарахувавши кошти на аналітичний рахунок, відкритий в головному управлінні Державної казначейської служби України у Хмельницькій області за балансовим рахунком 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами" Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок 33111331700561, код бюджетної класифікації доходів 24062100, код одержувача 37330146, МФО 815013, банк одержувача ГУ ДКСУ у Хмельницькій області та стягнуто з Державного підприємства "Кам'янець-Подільське лісове господарство" в дохід Державного бюджету України судовий збір в розмірі 4029,06 грн. (чотири тисячі двадцять дев'ять гривень 06 коп.).
Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 13.01.2014 року рішення першої інстанції залишено без змін.
03.02.2014р. видано накази про примусове виконання вищевказаних судових рішень.
Постановою Вищого господарського суду України від 28.04.2014р. касаційну скаргу Державного підприємства "Кам'янець-Подільське лісове господарство" залишено без задоволення, а рішення господарського суду Хмельницької області від 11.11.2013р. та постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 13.01.2014р. у справі № 924/1028/13 - без змін.
16.05.2014року на адресу господарського суду Хмельницької області від Державного підприємства "Кам'янець-Подільське лісове господарство" надійшла заява про розстрочку виконання рішення суду, у якій відповідач посилається на скрутне матеріальне становище та зазначає, що станом на 01 травня 2014 року кредиторська заборгованість по підприємству складає 735 000,00 грн. Тому просить суд розстрочити виконання рішення господарського суду Хмельницької області від 11.11.2013р. у справі № 924/1028/13 строком на 24 місяці.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримує заяву про розстрочку виконання рішення, подав в матеріали справи письмові докази.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.
Треті особи в судове засідання не з'явились, про причини неявки не повідомили. Циківська сільська рада в письмових поясненнях дає згоду на розстрочення платежу.
Прокурор проти задоволення заяви про розстрочку виконання судового рішення не заперечує.
Оцінюючи доводи представників сторін та матеріали справи, судом приймається до уваги наступне.
Відповідно до ст.115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Згідно ч.1 ст.121 ГПК України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Пунктом 7.1.2 постанови Пленуму Вищого Господарського суду України №9 від 17.10.2012 р. "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" передбачено, що розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом. При цьому слід мати на увазі, що розстрочка можлива при виконанні рішення, яке стосується предметів, що діляться (гроші, майно, не визначене індивідуальними ознаками; декілька індивідуально визначених речей тощо).
Відповідно до п.7.2 вищевказаної постанови підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Судом враховується, що згідно ст. 1 Статуту Державне підприємство "Кам'янець-Подільське" лісове господарство" створене на підставі наказу Міністерства лісового господарства України від 31.10.1991 року № 133 "Про організаційну структуру управління лісовим господарством", засноване на державній власності, належить до сфери управління Державного комітету лісового господарства України та входить до сфери управління Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання (п. 5.2 Статуту).
Із змісту балансу ДП "Кам'янець-Подільське лісове господарство", складеного станом на 31.03.2014р., вбачається, що на кінець звітного періоду кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги становила 299 тис.грн., за розрахунками з бюджетом - 104 тис. грн., за розрахунками зі страхування - 95 тис. грн., за розрахунками з оплати послуг - 155 тис. грн.
ДП "Кам'янець-Подільське лісове господарство" неспроможне в повному обсязі виконати рішення господарського суду Хмельницької області від 11.11.2013 року у справі № 924/1028/13 одномоментно. Тому стягнення даної заборгованості в примусовому порядку може призвести до збільшення кредиторської заборгованості, призупинення виробничих процесів на підприємстві і в подальшому до неплатоспроможності та банкрутства боржника, що буде мати наслідком втрату робочих місць, зменшення надходжень до місцевих бюджетів всіх рівнів та до державного бюджету.
Із змісту заяви відповідача про розстрочку виконання судового рішення вбачається, що він просить розстрочити на 24 місяці суму заборгованості в розмірі 201 453,00. Однак, при складанні графіку виконання рішення суду відповідачем визначено періодом сплати боргу - 25 місяців та загальну суму 209 848,00 грн., що перевищує суму боргу, стягнуту за рішенням господарського суду від 11.11.2013р. по справі № 924/1028/13.
Враховуючи вищевказані обставини, суд вважає за можливе заяву відповідача про розстрочку виконання рішення суду від 11.11.2013р. року у справі № 924/1028/13 задовольнити частково шляхом розстрочення виконання рішення суду щодо стягнення з Державного підприємства "Кам'янець-Подільське лісове господарство" на користь Державного бюджету України, місцевих бюджетів Циківської сільської ради та Хмельницької обласної ради 201453,00 грн. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, строком на 2 роки (24 місяці) із сплатою заборгованості в наступні строки: по 8 395,00 грн. в місяць протягом 23 місяців та решту суми 8368,00 грн. в останній місяць строку.
Керуючись ст.ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Державного підприємства "Кам'янець-Подільське лісове господарство" про розстрочку виконання рішення господарського суду Хмельницької області від 11.11.2013р. по справі №924/1028/13 задовольнити частково.
Розстрочити виконання рішення господарського суду Хмельницької області від 11.11.2013р. по справі № 924/1028/13 щодо стягнення з Державного підприємства "Кам'янець-Подільське лісове господарство" на користь Державного бюджету України, місцевих бюджетів Циківської сільської ради та Хмельницької обласної ради 201453,00 грн. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, із сплатою коштів в наступні строки:
- до 25 червня 2014 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 липня 2014 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 серпня 2014 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 вересня 2014 року - 8 395,00 грн.;
- до 24 жовтня 2014 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 листопада 2014 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 грудня 2014 року - 8 395,00 грн.;
- до 23 січня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 лютого 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 березня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 24 квітня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 травня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 червня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 24 липня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 серпня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 вересня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 23 жовтня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 листопада 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 грудня 2015 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 січня 2016 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 лютого 2016 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 березня 2016 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 квітня 2016 року - 8 395,00 грн.;
- до 25 травня 2016 року - 8 368,00 грн.
Головуючий суддя Л.О. Субботіна
Суддя С.В.Заверуха
Суддя М.В.Смаровоз
Віддрук. 7 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу (29001, м.Хмельницький, вул. І.Франка, 2/2) - простим
3 - відповідачу (32300, м.Кам'янець-Подільський, вул. Шевченка, 30),
4 - третій особі Циківській сільській раді (31645, Чемеровецький р-н, с. Цикова, вул. Б.Хмельницького, 40А) - простим,
5 - третій особі ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) - простим,
6 - прокуратурі Чемеровецького району (31600, смт Чемерівці, вул. Першотравнева, 3),
7 - прокуратурі Хмельницької області (29000, м.Хмельницький, пров. Військоматський, 3).
.