Постанова № 38998956, 19.05.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2014
Номер справи
804/5249/14
Номер документу
38998956
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2014 р. Справа № 804/5249/14

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у місті Дніпропетровську у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КАРІ УКРАЇНА» до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

11.04.2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «КАРІ УКРАЇНА» (надалі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (надалі - відповідач), з позовними вимогами про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень форми «С» №0002862203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 20850,00 (двадцять тисяч вісімсот п'ятдесят) гривень, №0002852203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 22289,00 (двадцять дві тисячі двісті вісімдесят дев'ять) гривень, №0002772203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 25800,00 (двадцять п'ять тисяч вісімсот) гривень, №0002792203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 9884,23 (дев'ять тисяч вісімсот вісімдесят чотири) гривні 23 копійок, №0002832203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 10000,00 (десять тисяч) гривень, №0003142203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 9900,00 (дев'ять тисяч дев'ятсот) гривень, №0003092203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 3950,00 (три тисячі дев'ятсот п'ятдесят) гривень, №0003102203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 19550,00 (дев'ятнадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят) гривень та №0003172203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 41950,00 (сорок одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят) гривень, винесені Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на підставі Актів №312/04/36/23/37989494, №310/04/36/23/37989494, №311/04/36/23/37989494, №306/04/36/23/37989494, №305/04/36/23/37989494, №307/04/36/23/37989494, №308/04/36/23/37989494 від 25.10.2013 року та №309/04/36/23/37989494 від 24.10.2013 року, складених Головним управлінням Міндоходів у Дніпропетровській області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що винесені податковим органом податкові повідомлення-рішення є незаконними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки не ґрунтуються на законі та прийняті податковим органом без достатніх на те правових підстав.

Позивач надав заяву про розгляд справи за його відсутності у порядку письмового провадження.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Надав заперечення до позову.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Частиною 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно з ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно положень п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема «Іззетов проти України», «Пискал проти України», «Майстер проти України», «Крюков проти України», «Крат проти України», «Сокор проти України», «Кобченко проти України», «Шульга проти України», «Лагун проти України», «Буряк проти України», «ТОВ «ФПК «ГРОСС» проти України», «Гержик проти України» суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Повноваження, компетенція контролюючих органів, обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України. Органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Податкове законодавство України ґрунтується на таких принципах: загальність оподаткування; рівність усіх платників перед законом; невідворотність настання визначеної законом відповідальності у разі порушення податкового законодавства; презумпція правомірності рішень платника податку; фіскальна достатність; соціальна справедливість; економічність оподаткування; нейтральність оподаткування; стабільність; рівномірність та зручність сплати; єдиний підхід до встановлення податків та зборів. Зазначені принципи спрямовані на недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації.

У відповідності п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (пп. 75.1.3. п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України).

Відповідно до ст. 80 Податкового кодексу України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї обставин, викладених у п.80.2 ст. 80 Податкового кодексу України.

Перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами контролюючих органів на підставі підпункту 20.1.9 пункту 20.1 статті 20 цього Кодексу може бути проведена контрольна розрахункова операція.

Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.

Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб'єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

Строки проведення фактичної перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.

Порядок оформлення результатів фактичної перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.

Судом встановлено, що у жовтні 2013 року Головним управлінням Міндоходів у Дніпропетровській області на підставі наказу № 331 від 14.10.2013 року «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «КАРІ УКРАЇНА» (код 37989494)» були проведені наступні фактичні перевірки щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності патентів, ліцензій, свідоцтв, ведення касових операцій господарських одиниць ТОВ «КАРІ УКРАЇНА».

1. З 15.10.2013 року по 24.10.2013 року ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ «КАРІ УКРАЇНА», а саме магазину, розташованого за адресою: м. Кривий Ріг, вул. 5мкр. «Заречний» 11к, за результатами якої складено Акт без реєстраційного номеру від 24.10.2013 року, викладений на бланку №000396, зареєстрований в ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області 25.10.2013 року за №312/04/36/23/37989494.

Перевіркою встановлено зокрема порушення: п. 2.11. ст. 2, п. 3.4. п. 3.12. ст. 3, п.4.6. ст. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме встановлено, що з каси магазину видавались готівкові кошти касиру під звіт про що свідчать видаткові касові ордери за період з 02.09.2013 року по 23.10.2013 року включно. Зазначені суми готівки були використані (внесені) касирами до РРО як розмінна монета про що свідчать касові чеки «Службове внесення». До перевірки не надані авансові звіти про використані кошти касирами магазину у зв'язку з чим встановлено неподання авансових звітів про використані суми за період з 02.09.2013 року по 23.10.2013 року включно на загальну суму 83 400,00 гривень.

За результатами перевірки, ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, були винесені податкові повідомлення-рішення №0002862203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 20850,00 (двадцять тисяч вісімсот п'ятдесят) гривень та №0002852203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 22289,00 (двадцять дві тисячі двісті вісімдесят дев'ять) гривень.

2. З 15.10.2013 року по 24.10.2013 року ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ «КАРІ УКРАЇНА», а саме магазину, розташованого за адресою: м. Новомосковськ, вул. Рядянська, 54, за результатами якої складено Акт без реєстраційного номеру від 24.10.2013 року, викладений на бланку №000383, зареєстрований в ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області 25.10.2013 року за №306/04/36/23/37989494.

Перевіркою встановлено зокрема порушення: п. 2.11. ст. 2, п. 3.4., п. 3.12 ст. 3, п.4.6. ст. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме встановлено, що з каси магазину видавались готівкові кошти касиру під звіт про що свідчать видаткові касові ордери. Зазначені суми готівки були використані (внесені) касирами до РРО як розмінна монета про що свідчать касові чеки «Службове внесення». До перевірки не надані авансові звіти про використані кошти касирами магазину, у зв'язку з чим встановлено неподання авансових звітів про використані суми на загальну суму 103200,00 гривень.

За результатами перевірки, ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, було винесено податкове повідомлення-рішення №00029772203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 25 800,00 (двадцять п'ять тисяч вісімсот) гривень.

3. З 15.10.2013 року по 24.10.2013 року ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ «КАРІ УКРАЇНА», а саме магазину, розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 58, за результатами якої складено Акт без реєстраційного номеру від 24.10.2013 року, викладений на бланку №000338, зареєстрований в ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області 25.10.2013 року за №310/04/36/23/37989494.

Перевіркою встановлено зокрема порушення: п. 2.11. ст. 2, п. 3.4. п. 3.12. ст. 3, п.4.6. ст. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме встановлено, що з каси магазину видавались готівкові кошти касиру під звіт про що свідчать видаткові касові ордери за період з 16.07.2013 року по 23.10.2013 року включно. Зазначені суми готівки були використані (внесені) касирами до РРО як розмінна монета про що свідчать касові чеки «Службове внесення». До перевірки не надані авансові звіти про використані кошти касирами магазину у зв'язку з чим встановлено неподання авансових звітів про використані суми за період з 16.07.2013 року по 23.10.2013 року включно на загальну суму 39 536,90 гривень.

За результатами перевірки, ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, було винесено податкове повідомлення-рішення №0002792203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 9 884,23 (дев'ять тисяч вісімсот вісімдесят чотири) гривні 23 копійок.

4. З 10.10.2013 року по 24.10.2013 року ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ «КАРІ УКРАЇНА», а саме магазину, розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, бул. Зоряний, 1а, за результатами якої складено Акт без реєстраційного номеру від 24.10.2013 року, викладений на бланку №000400, зареєстрований в ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області 25.10.2013 року за №311/04/36/23/37989494.

Перевіркою встановлено зокрема порушення: п. 2.11. ст. 2, п. 3.4. п. 3.12. ст. 3, п.4.6. ст. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме встановлено, що з каси магазину видавались готівкові кошти касиру під звіт про що свідчать видаткові касові ордери за період з 16.07.2013 року по 23.10.2013 року включно. Зазначені суми готівки були використані (внесені) касирами до РРО як розмінна монета про що свідчать касові чеки «Службове внесення». До перевірки не надані авансові звіти про використані кошти касирами магазину у зв'язку з чим встановлено неподання авансових звітів про використані суми за період з 16.07.2013 року по 23.10.2013 року включно на загальну суму 40 000,00 гривень.

За результатами перевірки, ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, було винесено податкове повідомлення-рішення №0002832203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 10 000,00 (десять тисяч) гривень.

5. З 15.10.2013 року по 24.10.2013 року ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ «КАРІ УКРАЇНА», а саме магазину, розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Глінки, 2, за результатами якої складено Акт без реєстраційного номеру від 24.10.2013 року, викладений на бланку №000379, зареєстрований в ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області 25.10.2013 року за №308/04/36/23/37989494.

Перевіркою встановлено зокрема порушення: п. 2.11. ст. 2, п. 3.4. ст. 3, п.4.6. ст. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме встановлено, що з каси магазину видавались готівкові кошти касиру під звіт про що свідчать видаткові касові ордери за період з 16.07.2013 року по 23.10.2013 року включно. Зазначені суми готівки були використані (внесені) касирами до РРО як розмінна монета про що свідчать касові чеки «Службове внесення». До перевірки не надані авансові звіти про використані кошти касирами магазину у зв'язку з чим встановлено неподання авансових звітів про використані суми за період з 16.07.2013 року по 23.10.2013 року включно на загальну суму 39 600,00 гривень.

За результатами перевірки, ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, було винесено податкове повідомлення-рішення №0003142203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 9 900,00 (дев'ять тисяч дев'ятсот) гривень.

6. З 15.10.2013 року по 24.10.2013 року ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ «КАРІ УКРАЇНА», а саме магазину, розташованого за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Нижньодніпровська, 17, за результатами якої складено Акт без реєстраційного номеру від 24.10.2013 року, викладений на бланку №000380, зареєстрований в ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області 25.10.2013 року за №307/04/36/23/37989494.

Перевіркою встановлено зокрема порушення: п. 2.11. ст. 2, п. 3.4. ст. 3, п.4.6. ст. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме встановлено, що з каси магазину видавались готівкові кошти касиру під звіт про що свідчать видаткові касові ордери за період з 16.07.2013 року по 23.10.2013 року включно. Зазначені суми готівки були використані (внесені) касирами до РРО як розмінна монета про що свідчать касові чеки «Службове внесення». До перевірки не надані авансові звіти про використані кошти касирами магазину у зв'язку з чим встановлено неподання авансових звітів про використані суми за період з 16.07.2013 року по 23.10.2013 року включно на загальну суму 15 800,00 гривень.

За результатами перевірки, ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, було винесено податкове повідомлення-рішення №0003092203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 3 950,00 (три тисячі дев'ятсот п'ятдесят) гривень.

7. З 15.10.2013 року по 24.10.2013 року ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ «КАРІ УКРАЇНА», а саме магазину, розташованого за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Сировця, 9, за результатами якої складено Акт без реєстраційного номеру від 24.10.2013 року, викладений на бланку №000412, зареєстрований в ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська 25.10.2013 року за №305/04/36/23/37989494.

Перевіркою встановлено зокрема порушення: п. 2.11. ст. 2, п. 3.12. ст. 3, п.4.6. ст. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме встановлено, що з каси магазину видавались готівкові кошти касиру під звіт про що свідчать видаткові касові ордери за період з 30.10.2012 року по 24.10.2013 року включно. Зазначені суми готівки були використані (внесені) касирами до РРО як розмінна монета про що свідчать касові чеки «Службове внесення». До перевірки не надані авансові звіти про використані кошти касирами магазину у зв'язку з чим встановлено неподання авансових звітів про використані суми за період з 30.10.2012 року по 24.10.2013 року включно на загальну суму 78200,00 гривень.

За результатами перевірки, ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, було винесено податкове повідомлення-рішення №0003102203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 19550,00 (дев'ятнадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят) гривень.

8. З 17.10.2013 року по 24.10.2013 року ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ «КАРІ УКРАЇНА», а саме магазину, розташованого за адресою: м. Павлоград, вул. Шевченко, 128, за результатами якої складено Акт без реєстраційного номеру від 24.10.2013 року, викладений на бланку №000423, зареєстрований в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська 24.10.2013 року за №309/04/36/23/37989494.

Перевіркою встановлено зокрема порушення: п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 2.11. ст. 2, п. 3.4. п. 3.12. ст. 3, п.4.6. ст. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме встановлено:

- з каси магазину видавались готівкові кошти касиру під звіт, про що свідчать видаткові касові ордери. Зазначені суми готівки були використані (внесені) касирами до РРО як розмінна монета, про що свідчать касові чеки «Службове внесення». До перевірки не надані авансові звіти про використані кошти касирами магазину, у зв'язку з чим встановлено неподання авансових звітів про використані суми, при цьому не зазначено за який саме період та який розмір коштів.

За результатами перевірки, ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, за вказане порушення було прийнято податкове повідомлення-рішення №0003172203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 41 950,00 (сорок одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят) гривень.

Акти перевірок за усіма перевірками підписані позивачем із зауваженнями.

Відповідно до ст. 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Не погоджуючись із прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями позивач звернувся до Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області зі скаргами вих.№22/11/4, №22/11/6-13, №22/11/6-13, №22/11/5 від 22.11.2013 року, які рішеннями останнього №285/10/04-36-10-08-09 від 20.01.2014 року та №533/10/04-36-10-08-09 від 28.01.2014 року залишені без задоволення.

Не погоджуючись із даним рішенням Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області ТОВ «КАРІ УКРАЇНА» звернулося до Міністерства доходів і зборів України із повторними скаргами вих. №01-30/01-14 від 30.01.2014 року та №01-07/02-14 від 07.02.2014 року, за результатами розгляду яких Міністерством доходів і зборів України було прийнято рішення про результати розгляду скарг від 27.03.2014 року №5469/6/99-99-10-01-02-15, яким скарги позивача залишені без задоволення.

На підставі висновків вищенаведених Актів фактичних перевірок та ст. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», Відповідачем були винесені спірні податкові повідомлення-рішення від 07.11.2013 року №0002862203, №0002792203, №0002832203, №0002772203 та від 13.11.2013 року №0003102203, №0003092203, №0003142203 та №0003172203 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 141884,23 гривень.

По суті встановлених порушень.

Згідно усіх перелічених Актів перевірок встановлені однакові порушення позивачем п. 2.11. ст. 2, п. 3.4., п.3.12 ст. 3, п.4.6. ст. 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. З каси магазинів позивача видавались готівкові кошти касиру під звіт про що свідчать видаткові касові ордери. Зазначені суми готівки були використані (внесені) касирами до РРО як розмінна монета про що свідчать касові чеки «Службове внесення». До перевірки не надані авансові звіти про використані кошти касирами магазину у зв'язку з чим, перевіряючими встановлено неподання авансових звітів про використані суми.

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою регламентовано в Україні Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за №40/10320 (надалі - Положення №637).

Згідно п. 2.8. Положення №637, підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) у межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб.

У відповідності до п. 2.11. Положення №637, видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України.

Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.

Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми. Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.

Згідно п. 2.13 Положення №637 підприємства (підприємці) під час здійснення розрахунків із споживачами за готівку зобов'язані приймати у сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) без обмежень банкноти і монети (у тому числі розмінні, обігові, пам'ятні монети, зношені, значно зношені банкноти та монети) усіх номіналів, які випускає Національний банк України в обіг, що є дійсними платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності. У разі отримання від споживачів у сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) зношених та/або значно зношених банкнот підприємства (підприємці) зобов'язані не видавати таких банкнот на здачу та надалі здати їх разом з готівковою виручкою (готівкою) до обслуговуючих банків. Крім того, підприємства (підприємці) мають забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі [за винятком тих номіналів монет (банкнот), випуск в обіг яких припинено Національним банком України].

Касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів (п. 3.1 положення №637).

Касові операції, що проводяться відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оформляються згідно з вимогами цього Закону (п. 3.2 Положення №637).

Приймання готівки в каси проводиться за прибутковими касовими ордерами (додаток 2), підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства.

Про приймання підприємствами готівки в касу за прибутковими касовими ордерами видається засвідчена відбитком печатки цього підприємства квитанція (що є відривною частиною прибуткового касового ордера) за підписами головного бухгалтера або працівника підприємства, який на це уповноважений керівником.

Під час роботи з готівкою касири (особи, що виконують їх функції) керуються правилами визначення платіжності банкнот і монет Національного банку України (п.3.3 Положення №637).

Видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами (додаток 3) або видатковими відомостями. Документи на видачу готівки мають підписувати керівник і головний бухгалтер або працівник підприємства, який на це уповноважений керівником. До видаткових ордерів можуть додаватися заява на видачу готівки, розрахунки тощо (п. 3.4 Положення №637).

З наведеного вбачається, що приймання і видача готівки з каси здійснюється за прибутковими і видатковими касовими ордерами.

Згідно п. 1.2 Положення №637 Касовий ордер - це первинний документ (прибутковий або видатковий касовий ордер), що застосовується для оформлення надходжень (видачі) готівки з каси.

Відповідно до п. 3.10 Положення №637 прибуткові касові ордери і квитанції до них, а також видаткові касові ордери і видаткові відомості мають заповнюватися бухгалтером чорнилом темного кольору чорнильною або кульковою ручкою, за допомогою друкарських машинок, комп'ютерних засобів чи іншими способами, які забезпечили б належне збереження цих записів протягом установленого для зберігання документів терміну.

У касових ордерах зазначається підстава для їх складання і перелічуються додані до них документи. Видача касових ордерів і видаткових відомостей на руки особам, що вносять або одержують готівку, забороняється.

Приймання і видача готівки за касовими ордерами може проводитися тільки в день їх складання.

Згідно п. 3.12. Положення №637, під час одержання касових ордерів або видаткових відомостей касир зобов'язаний перевірити: наявність і справжність на документах відповідних підписів, а на видатковій відомості - дозвільного напису керівника підприємства або осіб, які ним уповноважені; правильність оформлення документів, наявність усіх реквізитів; наявність перелічених у документах додатків. У разі невиконання хоча б однієї із зазначених вимог касир повертає документи для відповідного оформлення. Касові ордери або видаткові відомості одразу ж після одержання або видачі за ними готівки підписуються касиром, а на доданих до них документах ставиться відбиток штампа або напис "Оплачено" із зазначенням дати (число, місяць, рік).

Касові документи після складання касиром звіту та оброблення цього звіту комплектуються в хронологічному порядку, нумеруються, переплітаються в окремі папки та зберігаються відповідно до законодавства України відповідальною особою, на яку керівником покладено обов'язок щодо їх зберігання (п.3.13 Положення №637).

Згідно п. 4.6 Положення №637 старший касир перед початком робочого дня (за наявності в підприємства кількох касирів) видає іншим касирам авансом потрібну для видаткових операцій суму готівки під підпис у книзі обліку виданих та прийнятих старшим касиром грошей (додаток 6), яку веде старший касир.

Касири в кінці робочого дня зобов'язані скласти звіт про одержану і видану готівку за відповідними касовими документами і здати залишок готівки та касові документи за проведеними операціями старшому касиру під підпис у книзі обліку виданих та прийнятих старшим касиром грошей.

Книга обліку виданих та прийнятих старшим касиром грошей застосовується також для обліку готівки, виданої з каси підприємства довіреній особі, яка виплачує заробітну плату протягом встановленого строку, та повернення нею наявної готівки і касових документів.

Пунктом 6 Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 №417, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 р. за №1616/24148 передбачено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через реєстратор розрахункових операцій (надалі - РРО) з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

Згідно п. 1.2 Положення №637, каса - приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів.

Згідно положень ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Слід звернути увагу, що операції з видачі розмінної монети в межах однієї каси господарської одиниці не є операціями з видачі заробітної плати, коштів під звіт на відрядження або на господарські витрати (виробничі потреби, виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що надала кошти під звіт), а тому, відповідно не підпадають під регулювання п. 4.6. Положення №637, ст. 170 Податкового кодексу України, Порядку складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 05.12.2012 №1276, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 грудня 2012 р. за №2185/22497, на порушення яких посилається позивач.

Жодних вимог щодо оформлення операції з видачі готівки в касу РРО як розмінної монети та повернення її з каси РРО в касу господарської одиниці в Актах перевірки не наведено.

Виведення із РРО готівкових коштів як розмінної монети за операцією «службова видача» та внесення її наступного дня за допомогою операції «службове внесення» не потребує складання авансових звітів використаних коштів та не є розрахунковими операціями, в розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Згідно п. 7.47 Положення №637 для здійснення контролю за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою та здійснення перевірки використовуються потрібні касові та розрахункові документи підприємства, зокрема звіти працівників щодо витрачання підзвітних сум.

Таким чином, суд погоджується з висновками позивача, що внесення готівкових коштів в якості розмінної монети та їх видача не може вважатися витрачанням таких коштів. Складання авансового звіту у випадку повернення підзвітних коштів без їх витрачання чинним законодавством України не передбачено, в тому числі п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України. Форма Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2012 №1276 не містить відповідних обов'язкових для заповнення граф у разі повернення коштів, виданих під звіт без їх використання (витрачання).

На підтвердження оформлення приймання і видачі готівки з каси магазинів в межах однієї каси господарської одиниці з призначенням платежу «розмінна монета» у відповідності до вимог чинного законодавства, позивачем надано до суду належним чином завірені копії усіх касових ордерів за перевіряемий період по кожному магазину, які містять обов'язкові реквізити (дату складання, номер, суму, підставу для їх виписки - «розмінна монета», підписи одержувача коштів, касира про видачу коштів та ін.), фіскальні звітні чеки, витяги з книг обліку руху готівки та сум розрахунків

Крім іншого, позивачем до суду надано Висновки експертних економічних досліджень №2934/2935-13 від 28.02.2014 р., №2936/2937-13 від 30.01.2014 р., №2938/2939-13 від 30.01.2014 р., від 2940/2941-13 від 30.01.2014 р., №2984/2985-13 від 30.01.2014 р., відповідно до яких встановлено, що в результаті проведених досліджень висновки Актів перевірки в частині порушення п.2.11, п.3.4, п.3.12, п.4.6 Положення №637 документально не підтверджуються.

В зазначених висновках вказано, що відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфін від 30.11.1999 р. № 291: на субрахунку 372 «Розрахунки з підзвітними особами», ведеться облік розрахунків з підзвітними особами. Сальдо субрахунку може бути як дебетовим, так і кредитовим. Такі показники відображаються розгорнуто: дебетове сальдо - в складі оборотних активів, кредитове сальдо - в складі зобов'язань балансу підприємства.

Слід зазначити, що існує два варіанта відображення в бухгалтерському обліку операцій з розмінною монетою:

По першому варіанту (більш розповсюдженому): передача розмінної монети відображується як внутрішнє переміщення готівкових коштів в касі підприємства. В бухгалтерському обліку сума виданої розмінної монети відображується за дебетом субрахунку 303 «Операційна каса в національній валюті» та кредитом субрахунку 301 «Каса в національній валюті». У зв'язку з цим готівкові кошти, видані як розмінна монета, не вважаються підзвітними коштами касира-операціоніста.

Цей варіант відповідає вимогам нормативних документів, а саме відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, «на підприємствах, де працюють операційні каси (продаж квитків,оплата послуг зв'язку, обмін валюти тощо) відкриваються субрахунки «операційна каса в національній валюті» та «операційна каса в іноземній валюті».

По другому варіанту (застосованого підприємством ТОВ «Карі»): передача розмінної монети касиру відображується як видача коштів під звіт, з застосуванням субрахунку 372 «Розрахунки з підзвітними особами».

Це зумовлено насамперед тим, що, відповідно до п. 4.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, касир на підприємстві є матеріально - відповідальною особою, тобто, по суті є підзвітною особою.

Порядок видачі готівкових коштів під звіт регулюється п. 2.11 Положення №637 яким передбачено, що видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України.

Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.

Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.

Отже, видача грошових під звіт передбачає складання підзвітною особою авансового звіту про суму витрачених коштів, при цьому необхідно додержуватись граничних термінів звітування та повернення невикористаних коштів.

Відповідно до п. 5 Порядку складання Звіту про використання коштів, наданих на відрядження, або під звіт, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2012 року № 1276 та п. 5 Порядку складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджено наказом ДІІА від 23.12.2010 р. № 996 (втратив чинність згідно з наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2012 р. № 1276) звіт складається платником податку (підзвітною особою), що отримала такі кошти від підприємств всіх організаційно-правових форм або самозайнятої особи.

При цьому, затвердженою формою Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт передбачено заповнення граф про отримання авансу та використання (витрачання) коштів «кому, за що і на підставі якого документа заплачено». У випадку повернення коштів виданих під звіт без використання, відповідні графи для заповнення в формі Звіту відсутні.

Таким чином, складання авансового звіту у випадку повернення підзвітних коштів без їх використання (витрачання), нормативним законодавством не передбачено.

Як вже зазначалося, під час проведення фактичної перевірки господарської одиниці ТОВ «КАРІ УКРАЇНА», а саме магазину, розташованого за адресою: м. Кривий Ріг, вул. 5мкр. «Заречний» 11к, згідно Акту №312/04/36/23/37989494 від 25.10.2013 року було встановлено несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в касі на загальну суму 4457,80 гривень, а саме на початок перевірки 15.10.2013 року не здійснено облік грошових коштів в касовій книзі 14.10.2013 року на підставі касових ордерів від 14.10.2013 року №№ 885, 886 та 887, у зв'язку з чим ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області вважає, що ТОВ «КАРІ УКРАЇНА» було порушено вимоги п. 2.2 та 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та ст. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Відповідно до ст. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Книга обліку розрахункових операцій (надалі - КОРО) - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг) (п. 1.2 Положення № 637).

Відповідно до п. 2.6. Положення №637, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Згідно п. 1. Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12 червня 1995 року, установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Зі змісту п. 2.6 Положення №637 вбачається, що у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО та відображення на їх підставі готівки у КОРО. Невиконання будь-якої з цих дій є порушенням порядку оприбуткування готівки.

Такий висновок знаходить своє відображення у правовій позиції Верховного Суду України, висловленій в постанові від 11.12.2012 у справі за позовом Республіканського підприємства «Курортно-оздоровчий комплекс «Росія» до Державної податкової інспекції у м. Ялті Автономної Республіки Крим про скасування рішення. Аналогічна правова позиція Верховного Суду України викладена у постановах від 15.10.2013 р. справа № 21-247а13, справа № 21-306а13.

Порядок ведення книг обліку розрахункових операцій затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 року №417, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 р. за №1618/24150, згідно п. 6 Порядку, використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, зокрема, передбачає: наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО; підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги ОРО; щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.

Отже, оприбуткуванням готівки є здійснення обліку готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО, в свою чергу облік зазначених коштів у книзі обліку розрахункових операцій передбачає підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках такої книги та щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

Разом з тим, суд звертає увагу на те, що в ухвалі Вищого адміністративного суду України по справі К/9991/68929/11 від 07.03.2012 р. колегія суддів прийшла до висновку, що сам факт невнесення запису до Книги обліку розрахункових операцій без врахування даних перелічених бухгалтерських документів, не є порушенням приписів Положення про ведення касових операцій та застосування на цій підставі штрафних санкцій, оскільки, чинне законодавство України не передбачає, що відсутність запису у Книзі обліку розрахункових операцій при наявності прибуткового касового ордеру, фіскальних звітних чеків є однозначним підтвердженням факту неоприбуткування коштів. Отже, слід враховувати приписи пунктів 1.2, 2.6 Положення про проведення касових операцій та для перевірки повного і своєчасного оприбуткування коштів, що надійшли до каси від здійснення господарської діяльності, звірити записи у касовій книзі з даними відповідних прибуткових касових ордерів, фіскальних чеків тощо без формального підходу до встановлення порушення приписів пункту 2.6 Положення через відсутність лише запису у книзі обліку розрахункових операцій про отримання готівки.

Таким чином, чинним законодавством України не встановлено, що не заповнення касової книги є беззаперечним доказом не оприбуткування та/або несвоєчасного оприбуткування готівки платником податку у разі проведення ним готівкових розрахунків із застосуванням РРО та здійснення обліку таких готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків РРО. Натомість внесення запису до касової книги має формальне облікове значення вже оприбуткованих коштів.

З наданих позивачем до суду матеріалів справи вбачається, що грошові кошти на загальну суму 4457,80 гривень (в повній сумі) були оприбутковані 14.10.2013 року в день їх надходження до каси магазину, а саме було знято з реєстратора розрахункових операцій та вклеєно у книгу обліку розрахункових операцій відповідний Z-звіт денний за 14.10.2013 року (№410), що підтверджується відповідним записом у розділі 2 КОРО з відповідною датою 14.10.2013 р. Факт своєчасного оприбуткування готівкових коштів в касі ТОВ «КАРІ УКРАЇНА» додатково підтверджується прибутковими касовими ордерами, які також наявні в матеріалах справи.

За таких обставин, встановлення податковим органом несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів на суму 4457,80 грн. позивачем не підтверджується жодними обставинами.

Відповідно до п. 56.21 ст. 56 Податкового кодексу України у разі коли норма цього

Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

У відповідності до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України встановлена презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків.

Згідно з ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У ході судового розгляду справи, відповідачем не надано жодних належних та достатніх доказів на підтвердження правомірності винесення оспорюваних податкових повідомлень-рішень.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку про задоволення адміністративного позову у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «КАРІ УКРАЇНА» до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області форми «С» №0002862203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 20850,00 (двадцять тисяч вісімсот п'ятдесят) гривень, №0002852203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 22289,00 (двадцять дві тисячі двісті вісімдесят дев'ять) гривень, №0002772203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 25800,00 (двадцять п'ять тисяч вісімсот) гривень, №0002792203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 9884,23 (дев'ять тисяч вісімсот вісімдесят чотири) гривні 23 копійок, №0002832203 від 07.11.2013 року на суму штрафних санкцій 10000,00 (десять тисяч) гривень, №0003142203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 9900,00 (дев'ять тисяч дев'ятсот) гривень, №0003092203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 3950,00 (три тисячі дев'ятсот п'ятдесят) гривень, №0003102203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 19550,00 (дев'ятнадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят) гривень та №0003172203 від 13.11.2013 року на суму штрафних санкцій 41950,00 (сорок одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят) гривень.

В порядку розподілу судових витрат стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КАРІ УКРАЇНА» судовий збір в сумі 487,20 грн. (чотириста вісімдесят сім грн., 20 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.

Суддя В.С. Парненко