МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про забезпечення адміністративного позову
21 травня 2014 року № 814/974/14
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Лісовської Н. В. за участю секретаря судового засідання Бітюкової А.С. розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі
за позовомЗаступника прокурора Миколаївської області, вул. Спаська, 28,Миколаїв,54030 доГоловного управління Держземагентства України у Миколаївській обл., вул. Миру, 34, к. 711,Миколаїв,54034
третя особаОСОБА_1, АДРЕСА_2 провизнання протиправним та скасування наказу від 20.12.2013р. № МК/4823355700:12:000/00000313, від 27.12.13р. № МК/483355700:12:000/00000326,За участю:
представника позивача: Лукіної В.М.,
представника відповідача: Корнукія В.В.,
третьої особи: ОСОБА_1,
ВСТАНОВИВ:
21 травня 2014 року позивач подав клопотання про забезпечення адміністративного позову, яке мотивовано тим, що оскаржувані накази є підставою для укладення договору оренди землі з третьою особою, що в подальшому ускладнить виконання судового рішення по справі.
Відповідач залишив вирішення клопотання про забезпечення позову на розсуд суду. Третя особа заперечила проти задоволення клопотання.
Згідно ст. 117 ч. 3 КАС України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
Згідно ст. 117 ч. 1 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Призначенням інституту забезпечення адміністративного позову є недопущення порушення прав позивача під час розгляду адміністративної справи та створення умов для можливості реального виконання рішення суду в подальшому.
Позивач оскаржує наказ відповідача від 27 грудня 2013 р. № МК/4823355700:12:000/00000326, яким третій особі надано в оренду земельну ділянку площею 105,3867 га для ведення фермерського господарства. Даний наказ є підставою для укладення договору оренди та набуття права користування земельною ділянкою. Невжиття заходів забезпечення позову зумовить необхідність звернення до суду з позовом про недійсність договору оренди. На думку позивача, вказані обставини будуть перешкодою для поновлення прав держави та ускладнять виконання судового рішення.
Враховуючи викладене вище, суд знаходить клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 118 ч. 5, 6 КАС України, виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно. Виконання ухвал про заборону вчиняти певні дії виконуються в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень. Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 117, 118 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання заступника прокурора Миколаївської області про забезпечення адміністративного позову задовольнити.
2. Забезпечити адміністративний позов шляхом заборони Головному управлінню Держземагентства у Миколаївській області укладати договір оренди земельною ділянки площею 105,3867 га (кадастровий номер 4823355700:12:000:0216) у межах території Первомайської селищної ради Жовтневого району Миколаївської області.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя Н.В. Лісовська