Постанова № 38986179, 29.05.2014, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.05.2014
Номер справи
807/1328/14
Номер документу
38986179
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

29 травня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1328/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гебеш С. А.

при секретарі судових засідань - Приходько Т.В.

сторони у судове засідання не з'явились;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Спільного Українсько-Словацького підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Фем-Інвест» про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Спільного Українсько-Словацького підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Фем-Інвест» про стягнення заборгованості.

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що за порушення встановленого порядку сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до відповідача - ТзОВ СП "Фем-інвест" у різні періоди управлінням ПФУ в м, Ужгороді застосовувались штрафні санкції та за прострочення боржником відповідних платежів нараховувалась пеня у визначеному розмірі, які відповідачем в добровільному порядку погашені не були.

В судове засідання представник позивача не з'явився, однак надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав з підстав наведених у позовній заяві та просив суд даний адміністративний позов задовольнити повністю.

Відповідач письмових заперечень проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направляв, не повідомив суд про причини свого не прибуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження у справі, про дату, час і місце розгляду даної справи.

Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів даної адміністративної справи Спільне Українсько-Словацьке підприємство товариство з обмеженою відповідальністю «Фем-Інвест» згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи зареєстроване та знаходиться за адресою: 88000,Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Гранітна, 14, ідентифікаційний код - 31682629.

ТзОВ СП «Фем-інвест» є страхувальником (роботодавцем) в розумінні Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI та перебуває за своїм місцезнаходженням на обліку, як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) в управлінні Пенсійного фонду України в м. Ужгороді.

Відповідно до зазначеного Закону (ст. 4) передбачається, що платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці, тобто підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до частини другої статті 6 Закону 2464-VІ платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Частина восьма статті 9 цього ж Закону передбачає, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Базовим звітним періодом для платників, до яких відноситься відповідач за даним позовом, є календарний місяць.

Згідно ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Пеня нараховується з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску застосовуються у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

За порушення встановленого порядку сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до відповідача - ТзОВ СП "Фем-інвест" у різні періоди управлінням ПФУ в м. Ужгороді застосовувались вищезазначені штрафні санкції. Одночасно з цим, також, за прострочення боржником відповідних платежів нараховувалась пеня у визначеному розмірі.

Так як вбачається із матеріалів даної адміністративної справи, зокрема згідно Рішення № 1852 від 10.08.2012 р. на підставі пункту 2 частини 11 ст. 25 відміченого Закону вирішено застосувати до боржника штраф у розмірі 3320,86 грн. та нарахувати пеню у розмірі 586,54 грн. за окремо визначений період, а саме з 21.05.2012 року по 20.06.2012 року, несплати обов'язкових платежів, що підтверджується копією рішення та розрахунком сум штрафних санкцій.

Згідно Рішення № 2477 від 05.11.2012 р. на підставі пункту 2 частини 11 ст. 25 відміченого Закону вирішено застосувати до боржника штраф у розмірі 5038,02 грн. та нарахувати пеню у розмірі 3833,88 грн. за окремо визначений період, а саме з 20.06.2012 рок по 19.10.2012 року несплати обов'язкових платежів, що підтверджується копією рішення та розрахунком сум штрафних санкцій.

Згідно Рішення № 1202 від 29.03.2013 р. на підставі пункту 2 частини 11 ст. 25 відміченого Закону вирішено застосувати до боржника штраф у розмірі 35,40 грн. та нарахувати пеню у розмірі 4,04 грн. за окремо визначений період, а саме з 20.10.2012 року по 26.11.2012 року несплати обов'язкових платежів.

Відповідно до вимог Закону 2464- VІ, суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. На підтвердження надсилання за адресою відповідача наведених рішень органу Пенсійного фонду до позову долучаються належні докази. Натомість, в порушення зазначеної норми закону, суми штрафних санкцій та пені відповідачем по цей час у повному обсязі не сплачені, а відповідні рішення ним не оскаржувались ані в адміністративному, ані в судовому порядках.

Станом на день звернення до суду з даним позовом залишок несплаченої заборгованості по вище перерахованим штрафним санкціям та пені складає 8947,58 грн., що підтверджується даними картки особового рахунку страхувальника, яка наявна в матеріалах справи.

Заходами досудового врегулювання спору, що вживались управлінням задля забезпечення погашення наявної заборгованості, в тому числі шляхом направлення спірних рішень до органів ДВС для примусового виконання, не видається за можливе зменшити існуючу недоїмку вказаного боржника перед Пенсійним фондом.

Відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 04.07.2013 р. № 406-VII, який набрав чинності з 11.08.2013 р., забезпечення збору та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску покладено на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну" податкову і митну політику.

Водночас, відповідно до Прикінцевих положень цього ж Закону, органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування. Це означає, що процедури пов'язані зі збором, веденням обліку надходжень від сплати єдиного внеску нарахованого до передачі цих функцій до органів державної податкової інспекції, а також здійснення контролю за його сплатою забезпечуються органами Пенсійного фонду.

Ненадходження обов'язкових страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, підтвердженими належними та допустимими доказами, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Спільного Українсько-Словацького підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «Фем-Інвест» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути з Спільного Українсько-Словацького підприємства товариства з обмеженою відповідальністю "Фем-Інвест" (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гранітна, 14, ідентифікаційний код - 31682629) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області заборгованість в погашення застосованих штрафних санкцій та пені в сумі 8947,58 грн. (вісім тисяч дев'ятсот сорок сім гривень п'ятдесят вісім копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяC.А. Гебеш