Рішення № 38984605, 30.05.2014, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
30.05.2014
Номер справи
916/1210/14
Номер документу
38984605
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" травня 2014 р.Справа № 916/1210/14

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю „СК Олімп Югстрой"

до відповідача: Департаменту капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Виробничо-комерційної фірми „Квадрат" у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

про стягнення 44322,09грн.

Суддя Малярчук І.А.

В судових засіданнях приймали участь представники:

від позивача: Подорожній А.С., довіреність №1 від 01.10.2013р.

від відповідача: Тітієвська Д.А., довіреність №11 від 11.04.2014р.

від третьої особи: не з`явився

В судовому засіданні 30.05.2014 р. приймали участь представники:

від позивача: Подорожній А.С., довіреність №1 від 01.10.2013р.

від відповідача: Тітієвська Д.А., довіреність №11 від 11.04.2014р.

від третьої особи: не з`явився

Суть спору: про стягнення з Департаменту капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації на користь ТОВ „СК Олімп Югстрой" 44322,09грн. заборгованості за договором підряду.

Позивач на заявлених позовних вимогах наполягає, подав письмові пояснення від 22.04.2014р. за вх.№10184/14, де зазначає, що 14.06.2013р. було укладено договір №07/13 на виконання субпідрядних робіт, сторонами якого є ТОВ «ВКФ «Квадрат» (генпідрядник), ТОВ „СК Олімп Югстрой" (субпідрядник) та Департамент капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації (платник), за умовами якого ТОВ „СК Олімп Югстрой" зобов`язується виконати роботи по будівництву дитячого садка відповідно до проектно-кошторисної документації, ТОВ «ВКФ «Квадрат» прийняти вказані роботи, а Департамент капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації оплатити дані роботи в строк травень - грудень 2013р. Листом від 29.05.2013р. №4-755/1 відповідач, зважаючи на відсутність коштів, доручив ТОВ „СК Олімп Югстрой" здійснити оплату коригування проектно-кошторисної документації по об'єкту. У зв'язку з вказаним, 30.05.2013р. між ТОВ «ГРАЖДАНПРОЕКТ» (підрядник) та ТОВ „СК Олімп Югстрой" (замовник) був укладений договір підряду на виконання проектних робіт №12п/13, за умовами якого підрядник зобов'язувався здійснити коригування проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язувався прийняти та оплатити вказані роботи. ТОВ „СК Олімп Югстрой" була сплачена вартість замовлених робіт в повному обсязі в сумі 21188, 00грн. 24.09.2013р. було укладено договір №16-1686-13 на виконання експертизи проекту будівництва між Департаменом капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації та Державним підприємством «Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української будівельної експертизи», за умовами якого проводилася експертиза щодо дотримання вимог міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення. Листом від 25.09.2013р. №4-1469 відповідач, зважаючи на відсутність коштів, доручив ТОВ „СК Олімп Югстрой" здійснити оплату за проведення експертизи проекту. Позивач в повному обсязі оплатив вартість проведення експертизи проекту в сумі 23134,09 грн. В свою чергу, відповідачем повернення коштів позивачу не було здійснено. ТОВ „СК Олімп Югстрой" листом від 19.02.2014р. вих.№5 звернувся до Департаменту капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації з проханням виділити кошти на погашення заборгованості та включити вартість в план фінансування на 2014р. Проте, відповідачем надано відповідь листом від 26.02.2014р. вих.№6-341, в якому вказано, що оскільки зазначені позивачем роботи були виконані у попередні роки, а заборгованість не зареєстрована в держказначействі, у зв'язку з відсутністю договірних відносин, немає підстав для включення їх до плану фінансування на 2014р. За таких обставин, позивач просить стягнути з Департаменту капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації суму заборгованості в розмірі 44322, 09грн.

Відповідач проти позову заперечує, подав відзив на позов від 23.04.2014р. за вх.№10350/2014, письмові пояснення від 19.05.2014р. за вх.№12766/14, від 30.05.2014р. за вх.№14021/14, де відповідач зазначає, що листом №4-755/1 від 29.05.2013р. доручив субпідряднику ТОВ „СК Олімп Югстрой" оплату коригування проектно-кошторисної документації по вищенаведеному об'єкту. Позивач оплатив вартість проведення експертизи проекту; коригування проектної документації, та звернувся до відповідача із вимогою компенсувати означені витрати, включити їх в план фінансування на 2014рік. З цих підстав відповідач повідомив позивача листом від 26.02.2014р. про те, що зазначені позивачем роботи були виконані у попередні роки, а заборгованість не зареєстрована в держказначействі, у зв'язку з відсутністю договірних відносин, немає підстав для включення їх до плану фінансування на 2014р. Крім того, відповідач зауважує, що позивач погодився оплачувати вищевказані роботи за власний рахунок, оскільки будь-якого договірного оформлення стосовно цього між сторонами не відбувалось.

Ухвалою суду від 28.04.2014р. до участі у справі залучено ВКФ „Квадрат" у вигляді ТОВ в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, однак, третя особа в судові засідання не з`являлась, пояснення по суті спору, витребувані судом докази не надала.

Клопотання сторін про продовження строку розгляду справи від 19.05.20414р. за вх.№2-1955/2014 було судом задоволено.

Клопотання відповідача про долучення документів до матеріалів справи від 28.04.2014р. за вх.№10835/14 було судом задоволено.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази у їх сукупності, суд встановив наступне:

03.07.2012р. відповідно до умов договору про закупівлю робіт за державні кошти №15, укладеного між ГУ капітального будівництва Одеської області (замовник) та ТОВ „ВКФ „Квадрат" (генпідрядник), генпідрядник зобов'язується виконати роботи з будівництва, зазначені в проектній документації, згідно умов даного договору, а Головне управління капітального будівництва Одеської області державної адміністрації (замовник) прийняти та оплатити такі роботи. Найменування робіт: «Будівництво дитячого садка на 110 місць в с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району, Одеської області». (п. 1.1., 1.2)

Згідно п. п. 5.5.1., 5.5.2, генпідрядник не має права без письмового дозволу замовника залучити для виконання робіт субпідрядні організації. Замовник надає генпідряднику дозвіл залучати субпідрядні організації в разі письмового звернення генпідрядника з обґрунтуванням у ньому необхідності залучення субпідрядників та переліку робіт, які їм буде доручено виконувати з наданням ліцензії субпідрядника.

Відповідно до п. 10.1 договір набирає чинності з моменту його підписання обома сторонами і діє до 31.12.2013року, а у частині розрахунків до повного виконання зобов'язань сторонами по договору.

24.07.2012р. було укладено додаткову угоду №45 до договору про закупівлю робіт за державні кошти, якою включено до складу сторін ТОВ „СК Олімп Югстрой" та визначено його субпідрядником.

24.05.2013р. було укладено додаткову угоду №36 до договору про закупівлю робіт з державні кошти №15 від 03.07.2012р., сторонами якої є Департамент капітального будівництва Одеської області державної адміністрації (замовник), ТОВ «ВКФ «Квадрат» (генпідрядник), ТОВ „СК Олімп Югстрой" (субпідрядник), згідно умов якої на підставі погодженого замовником листа генпідрядника від 16.05.2013р. №114 та п.п. 5.5.1. договору про закупівлю робіт за державні кошти №15 від 03.07.2012р. субпідрядником, що виконуватиме завершення робіт по об'єкту: «Будівництво дитячого садка на 110 місць в с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району, Одеської області» визначено ТОВ „СК Олімп Югстрой". Вартість робіт по об'єкту які доручається виконати субпідряднику становить 17450400грн. з урахуванням ПДВ. Пункт 3.1. договору про закупівлю робіт за державні кошти від 03.07.2012р. №15 деталізувати та доповнити підпунктом 3.1.2.: « Договірна ціна робіт по цій додатковій угоді за 2013 рік є динамічною та становить 7155758грн. Пункт 5.1. договору деталізувати та доповнити підпунктом 5.1.2.: «строк виконання робіт в 2013 році становить: травень - грудень 2013 року».

14.06.2013р. відповідно до умов договору на виконання субпідрядних робіт №07/13 ТОВ „СК Олімп Югстрой" (субпідрядник) зобов'язується виконати роботи із будівництва, зазначені в проектній документації, ТОВ «ВКФ «Квадрат» (генпідрядник) - прийняти дані роботи, а Департамент капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації (платник) оплатити роботи. Найменування робіт (назва об'єкту): «Будівництво дитячого садка на 110 місць в с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району, Одеської області». (п. 1.2 договору). Склад та обсяги робіт, виконання яких доручається субпідряднику визначаються на підставі проектної документації. Склад та обсяги робіт можуть бути переглянуті при внесенні змін до проектної документації. (п. 1.4 договору).

За умовами п. п. 3.1., 3.3. договору №07/13 від 14.06.2013р. договірна ціна є динамічною, та становить 17450400,00грн. з урахуванням ПДВ, в тому числі ПДВ: 2908400грн. При погодженні договірної ціни замовник, розглядаючи її складові, перевіряє вартість матеріальних ресурсів, яка не повинна перевищувати мінімальних цін, встановлених Мінекономіки. Ціна цього договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін. У разі необхідності виконання додаткових робіт уточнення договірної ціни буде здійснюватись із врахуванням положень п.25, а у разі зростання цін на ресурси - п.26 Постанови КМУ від 01.08.2005р. №668 із наступними змінами «Про затвердження Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві»

Відповідно п.п.5.3.1., 6.3.3. договору №07/13 від 14.06.2013р. генпідрядник забезпечує субпідрядника проектно-кошторисною документацією. Субпідрядник, в свою чергу, зобов'язаний виконати з використанням власних ресурсів, якщо інше не встановлено умовами договору, та у встановлені строки роботи відповідно до проектної та кошторисної документації.

Згідно п. 10.1. договору №07/13 від 14.06.2013р. цей договір набирає чинності з моменту його підписання обома сторонами і діє до 31.12.2013 року, а у частині розрахунків до повного виконання зобов'язань сторонами по договору.

29.05.2013р. Департамент капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації надіслав ТОВ «СК Олімп Югстрой» лист №4-755/1, яким повідомив, що відповідно до рішення Одеської облради від 24.04.2013р. №786-VI Департамент визначено головним розпорядником коштів з будівництва дитячого садка на 110 місць в с.Кароліно-Бугаз Овідіопольського району. У зв'язку з необхідністю внесення змін у раніше розроблені проектні рішення в частині технічної досконалості вказано об'єкта генеральним проектувальником будуть внесені відповідні зміни до проекту. Зважаючи на відсутність додаткових коштів, Департамент наведеним листом доручив ТОВ «СК Олімп Югстрой» як відповідальному виконавцю робіт здійснити оплату коригування проектно-кошторисної документації по об'єкту „Будівництво дитячого садка на 110 місць в с.Кароліно-Бугаз, Овідіополського району Одеської області".

24.09.2013р. між Депертаментом капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації та ДП «Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української державної будівельної експертизи» було укладено договір №16-1686-13 на виконання експертизи проекту будівництва. Вартість проведення експертизи виконавцем за цим договором складає: 23 134,09грн., що підтверджується протоколом погодження договірної ціни на виконання робіт щодо експертизи проекту будівництва.

Роботи, обумовлені договором 24.09.2013р. №16-1686-13 були виконані ДП «Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української державної будівельної експертизи», що підтверджується актом прийому-передачі, експертним звітом від 22.11.2013р. №16-1686-13, та оплачені ТОВ „СК Олімп Югстрой" на суму 23134,09грн., підтвердженням чого слугує платіжне доручення №20 від 25.09.2013р., виписки по рахунку товариства у Філії АТ „Імексбанк" станом на 20.09.2013р.

Одночасно, наказом Департаменту капітального будівництва №34-В від 25.11.2013р. було затверджено робочий проект і зведений кошторис об'єкта з врахуванням експертного висновку ДП „Укрдержбудекспертиза" від 22.11.2013р. №16-1686-13.

Листом №4-1304 від 30.08.2013р. Департамент капітального будівництва повідомив позивача про те, що проект коригування проектно-кошторисної документації по об'єкту будівництва отримав позитивний висновок експертизи від 13.04.2012р. Але у зв'язку з необхідністю внесення змін у раніше розроблені проектні рішення в частині технічної досконалості вказаного об'єкта генеральним проектувальником були внесені відповідні зміни до проекту, зважаючи на що Департамент просить позивача провести експертизу відкоригованої частини проекту, доручено проведення оплати робіт по експертизі ТОВ „СК Олімп Югстрой".

30.05.2013р. між ТОВ «ГРАЖДАНПРОЕКТ» (підрядник) та ТОВ „СК Олімп Югстрой" (замовник) було укладено договір підряду на виконання проектних робіт№12п/13, згідно умов якого підрядник зобов'язується своїми силами і засобами, відповідно до завдань замовника і за його рахунок, розробити проектну документацію, а замовник зобов'язується прийняти виконані підрядником роботи та оплатити їх. Договірна ціна відповідно п. 2.2., яку виплачує замовник складає 16 188, 00грн., в тому числі ПДВ. Сторони не визначають чіткого строку виконання робіт (п. 7.3. договору). Сторонами було погоджено кошторис на виконання робіт до договору від 30.05.2013р. №12п/13, який оформлено як додаток 1 до договору №12п/13.

16.07.2013р. між ТОВ «ГРАЖДАНПРОЕКТ» та ТОВ „СК Олімп Югстрой" укладено додаткову угоду №1 до договору підряду від 30.05.2013р. №12п/13, предметом якої є «Коригування проектно-кошторисної документації по влаштуванню монолітного перекриття техпідпілля по об'єкту «Будівництво дитячого садка на 110 місць в с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району Одеської області, Коригування РП металевого каркасу». Ціна робіт за додатковою угодою №1 - 5 000, 00грн. з урахуванням ПДВ, про що сторонами було підписано протокол погодження про договірну ціну на проектно-кошторисні роботи. Строк виконання не вказаний.

Листом №4-755 від 29.05.2013р. Департамент капітального будівництва повідомив, що погоджується із поданим ТОВ «ГРАЖДАНПРОЕКТ» кошторисом на коригування проектної документації, оплату доручає ТОВ „СК Олімп Югстрой".

Роботи по коригуванню проектно -кошторисної документації були виконані ТОВ «ГРАЖДАНПРОЕКТ» згідно актів від 19.06.2013р., від 12.12.2013р., та оплачені позивачем, про що свідчать виписки по рахунку товариства у Філії АТ „Імексбанк" станом на 30.05.2013р., 23.07.2013р.

19.02.2014р. ТОВ „СК Олімп Югстрой" листом №5 просить Департамент капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації виділити кошти на погашення заборгованості перед товариством за фактично оплачені ним експерту проектної документації та вартість її коригування на загальну суму 44322,09грн. та включити їх вартість в план фінансування робіт на 2014р.

26.02.2014р. Департамент капітального будівництва надав відповідь листом №6-341, яким інформує, що зазначені роботи були виконані ТОВ „СК Олімп Югстрой" у попередні роки, а заборгованість не зареєстрована в державному казначействі, у зв'язку з відсутністю договірних відносин стосовно даного питання, немає підстав включення їх до плану фінансування на 2014р.

Всю документацію по об'єкту позивач передав генпідряднику, що підтверджується накладною №1 від 19.12.2013р. та реєстром документації, а замовнику повернув проектну документацію по об'єкту, що підтверджується розпискою.

На підтвердження виконання договору №15 від 03.07.2012р. про закупівлю робіт за державні кошти та договору №07/13 від 14.06.2013р. відповідач надав суду довідки про вартість виконаних будівельних робіт за вересень 2013р. від 13.09.2013р., за грудень 2013р. від 06.12.2013р., акт приймання виконаних будівельних робіт №1 за вересень 2013р. від 13.09.2013р., №12 від за грудень 2013р. від 06.12.2013р.

Видатки на проведення Будівництва дитячого садка на 110 місць в с. Кароліно-Бугаз, Овідіополського району Одеської області були затверджені рішеннями Одеської обласної ради від 06.07.2012р., від 28.12.2011р. №368-VI, розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації №725/А-2013 від 23.07.2013р., на підстав яких проведено торги із закупівлі таких послуг із будівництва, що підтверджується звітом про результати проведення процедури відкритих двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації №6/3 від 14.08.2012р.

Крім того, в підтвердження відсутності заборгованості Департаменту капітального будівництва перед ТОВ „СК Олімп Югстрой" відповідач подав до суду довідку Державної фінансової інспекції в Одеській області від 18.09.2013р. „Про результати зустрічної звірки в ТОВ „СК Олімп Юг строй" з метою документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків з Департаментом капітального будівництва Одеської облдержадміністрації для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку за виконані ремонтно-будівельні роботи за період з 01.06.2011р. по 01.07.2013р., акт №06-76/34 від 26.09.2013р. ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації за період з 01.06.2011р. по 01.07.2013р., акт ДФІ в Одеській області №06-13/228 від 21.05.2014р. „Перевірки державних закупівель Департаменту капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації за період з 01.01.2013р. по 01.03.2014р.".

Проаналізувавши обставини справи, суд дійшов висновку щодо відмови позивачу у задоволенні позову з врахуванням наступних положень чинного законодавства.

Згідно ч.ч.1, 2 ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв'язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою (ч.ч.1, 2 ст.207 ЦК України).

Положення ч.1 ст.626 ЦК України визначають, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

Згідно п.1 ст. 853 Цивільного кодексу України замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.

Пунктом 1 ст. 857 Цивільного кодексу України визначено, що робота, виконана підрядником, має відповідати умовам договору підряду, а у разі їх відсутності або неповноти - вимогам, що звичайно ставляться до роботи відповідного характеру.

Якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково (п.2 ст.854 Цивільного кодексу України).

Положеннями ч.4 ст.882 ЦК України передбачено, що передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акта про це вказується в акті і він підписується другою стороною.

Таким чином, суд встановив, що договір №15 від 03.07.2012р. про закупівлю робіт за державні кошти, до якого згідно з додатковою угодою від 24.07.2012р. №45 приєднався ТОВ „СК Олімп Югстрой" в якості субпідрядника, не містить положень щодо розроблення або коригування проектно кошторисної документації, проведення її експертизи, а, навпаки, обов'язок щодо надання генпідряднику - ТОВ ВКФ „Квадрат" належної підрядної документації закріплений за Департаментом капітального будівництва. Незважаючи на це, що підтверджують також сторони по справі, відповідач листами №4-755/1 від 29.05.2013р., №4-1304 від 30.08.2013р. звернувся до позивача із проханням здійснити оплату коригування проектно-кошторисної документації по об'єкту „Будівництво дитячого садка на 110 місць в с. Кароліно-Бугаз, Овідіополського району Одеської області" та проведення експертизи проектної документації з підстав необхідності внесення змін у раніше розроблені проектні рішення в частині технічної досконалості. При цьому, відповідач не гарантував повернення коштів позивача, витрачених на оплату коригування проектно-кошторисної документації, та сторони не закріпили це у додаткових угодах до договору №15 від 03.07.2012р.

Суд констатує, що позивач дійсно сплатив вартість проведених експертних робіт на суму 23134,09грн., та вартість коригування проектно-кошторисної документації по об'єкту на суму 21188грн., однак, суд ще раз зауважує, що оплата цих заходів не вимагалась від субпідрядника умовами договору №15 від 03.07.2012р., за яким позивач виконував будівельні роботи на об'єкті, перелік яких визначений п.3.1. вказаного договору, та обмежується придбанням устаткування для будівельних робіт, та здійсненням саме будівельно-монтажних робіт.

При цьому, позовні вимоги позивача обґрунтовані невиконанням замовником зобов'язань по договору №15 від 03.07.2012р. щодо повернення фактично сплаченої позивачем вартості експертизи та коригування проектно-кошторисної документації, а також виникненням обов'язку відповідача щодо такого відшкодування на підставі листів Департаменту №4-755/1 від 29.05.2013р., №4-1304 від 30.08.2013р., однак, ані з договору №15, ані з вказаних листів не вбачається взяття відповідачем обов'язку щодо повернення позивачу оплачених ним проектно-вишукувальних робіт та експертизи, тобто, існування взаємовідносин з позивачем за цими роботами. При цьому, з врахуванням характеру виконаних позивачем робіт, а саме, підрядних, за договором від 03.07.2012р., їх фінансування з державного бюджету, листи відповідача №4-755/1 від 29.05.2013р., №4-1304 від 30.08.2013р. не породжують у позивача виникнення зобов`язання оплачувати експертизу та коригування проектно-кошторисної документації.

За таких умов, суд перевірив обставини, на які позивач послався на підтвердження своїх позовних вимог, зокрема, щодо виконання/невиконання замовником взятих на себе зобов'язань, та встановив, що у Департаменту капітального будівництва не виникало обов'язку повернути позивачу вартість експертизи та коригування проектно-кошторисної документації у загальній сумі 44322,09грн., відповідно до існуючих між ними договірних взаємовідносин на підставі договору №15 від 03.07.2012р., з огляду на що позовні вимоги позивача задоволенню судом не підлягають за їх недоведеністю та необґрунтованістю.

Згідно ст.32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Статтею 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст.43 ГПК України).

Враховуючи вищевикладене, та те, що позовні вимоги ТОВ „СК Олімп Югстрой" є недоведеним та необґрунтованими, суд відмовляє у їх задоволенні у повній мірі.

Згідно ст.49 ГПК України понесені позивачем судові витрати, а саме 1827,00 грн. судового збору відносяться за рахунок позивача.

Керуючись ст. ст. 44, 49, ст.ст.82- 85 ГПК України суд, -

ВИРІШИВ:

1. Відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.

Рішення господарського суду набирає законної сили згідно зі ст. 85 ГПК України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повний текст рішення складено 30.05.2014р.

Суддя Малярчук І.А.