Постанова № 38980281, 26.05.2014, Богодухівський районний суд міста Донецька (до 25.04.2025 - Будьоннівський районний суд м. Донецька)

Дата ухвалення
26.05.2014
Номер справи
254/1658/14-а
Номер документу
38980281
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Єдиний унікальний номер 254/1658/14-а

Провадження номер 2а/254/103/2014

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 квітня 2014 року Будьоннівський районний суд м. Донецька в складі головуючого судді Тараньової В.С., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Донецьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради, третя особа - головне управління Державного казначейства України в Донецькій області, про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до Будьоннівського районного суду м. Донецька із позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку, третя особа - головне управління Державного казначейства України в Донецькій області, про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, вказавши, що позивачка ОСОБА_1 є матерю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку з чим з 24.12.2012 року перебуває на обліку у відповідача як застрахована особа та отримує грошову допомогу у розмірі 130,00 грн. Позивачка звернулась із заявою до відповідача Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку про перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. 18.02.2014 року позивачці було відмовлено у задоволенні заяви. Позивачка ОСОБА_1 вважає, що має право на перерахунок та виплату їй недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 24 грудня 2012 року на ОСОБА_3 у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років на поточний рік та на перерахунок.

Ухвалою Будьоннівського районного суду м. Донецька від 26 березня 2014 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради, третя особа - головне управління Державного казначейства України в Донецькій області в частині зобов'язання управління здійснити перерахунок і виплату щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 24 грудня 2012 року до 04 вересня 2013 рік залишено без розгляду.

У судове засідання позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_4, яка діє на підставі договору про надання правих послуг та свідоцтва, не з'явились, надали заяву про розгляд справи за їх відсутності, просили позов задовольнити.

Відповідач Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку та третя особа - головне управління Державного казначейства України в Донецькій області, у судове засідання своїх представників не спрямували, про час і місце судового засідання повідомлялись належним чином, причину неявки суду не повідомили.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності позивача та представника відповідача, в особистих поясненнях котрих немає необхідності, за матеріалами справи, в порядку письмового провадження за правилами, встановленими ч. 6 ст. 128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заявлені вимоги обґрунтовані, але підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, ОСОБА_1 має дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджено копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1.

Із листа № 01-15/591 від 18.02.2014 року управління праці та соціального захисту населення Будьоннівського району у м. Донецьку ради вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Будьоннівського району у м. Донецьку, як отримувач допомоги по одержанню допомоги до 3-х років за дитиною - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, як особа застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Вказаний вид соціальної допомоги призначений ОСОБА_1 на ОСОБА_5 на період з 24.12.2012 року по 05.11.2015 року, та вона отримує від управління за рахунок субвенції державного бюджету місцевому бюджету 130,00 грн. щомісячно.

Статтею 4 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів. Частиною 1 статті 5 цього Закону встановлено, що всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Пунктом 1 частини 1 статті 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод.

З 1 січня 2008 року відповідно до статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та пункту 3 Прикінцевих Положень цього Закону, пункту 22 Порядку про призначення та виплату державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751, розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50%; з 1 січня 2009 року -75%; з 1 січня 2010 року - 100% прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупнім доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн.

Таким чином, з 1 січня 2008 року існує норма закону відповідно до якої спірні правовідносини регулюються тільки Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", функції по виплаті допомоги до догляду за дитиною покладені на УПСЗН і допомога виплачується саме за рахунок Державного бюджету України.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до частини першої статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в редакції Закону № 107-VІ, тобто у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Проте, відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», розділ П «Внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким викладена зазначена редакція частини першої статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», діяла по 31 грудня 2008 року.

Таким чином, станом на день звернення позивачки до відповідача із заявою при призначення їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку, частина 1 статті 15 Закону діє в наступній редакції: допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Все вище перелічене дає суду право для висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Позивачем документально підтверджені витрати по сплаті судового збору у розмірі 73,08 грн., які у відповідності зі ст. 94 КАС України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 86, 88, 94, 128, 159, 161, 163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, стягнення державної допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління праці і соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, починаючи з 24.12.2012 року на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, виходячи з розрахунку встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Зобов'язати Управління праці і соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку, починаючи з 04.09.2013 року до 23.04.2014 року виходячи з розрахунку встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років на місяць, з урахуванням фактично виплачених сум.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної у м. Донецьку ради на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 73 (сімдесят три) гривни 08 копійок.

На постанову може бути подана апеляційна скарга в Донецькій апеляційний адміністративний суд через Будьоннівський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: В.С.Тараньова