ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/1087/14-a
30 травня 2014 року м. Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Зовнішні конструкції комплекс сервіс» до Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про скасування наказу,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Зовнішні конструкції комплекс сервіс» звернулося до суду з адміністративним позовом до Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області, в якому просило скасувати наказ від 23.05.2014 року № 1525 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Зовнішні конструкції комплекс сервіс» та ознайомлення з направленням на перевірку № 011890 від 23.05.2014 року.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), та містить такі недоліки.
Згідно із пунктом 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частин четвертої, п’ятої статті 105 КАС України позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.
В поданій товариством з обмеженою відповідальністю «Зовнішні конструкції комплекс сервіс» позовній заяві зміст позовних вимог не відповідає вищенаведеним нормам процесуального закону.
Зміст позовних вимог – це вимоги позивача (предмет позову), під якими розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
У поданій до суду позовній заяві позивач просить скасувати ознайомлення з направленням на перевірку № 011890 від 23.05.2014 року, що не узгоджується з положеннями частини четвертої статті 105 КАС України. В даному випадку некоректність та нечіткість формулювання змісту позовних вимог свідчить про недоліки позовної заяви, які мають бути усунуті до вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості – зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення вимог частини другої статті 106 КАС України позивачем до позовної заяви не додано копій оскаржуваного наказу від 23.05.2014 року № 1525 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Зовнішні конструкції комплекс сервіс», направлення на перевірку № 011890 від 23.05.2014 року, не долучено жодних доказів на підтвердження обставин, викладених у позовній заяві.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Вказана вимога до позовної заяви позивачем не додержана. Як слідує із долученої до позовної заяви квитанції № ВТЕ 325.106474.1 від 29.05.2014 року ТОВ «ЗККС» сплачено судовий збір у розмірі 73 грн. 08 коп. на рахунок № 31212206700002, в той час як судовий збір за подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду слід сплачувати на рахунок № 31216206784002, отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу «Судовий збір, за позовом _____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35157712».
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду належним чином оформленої позовної заяви з дотриманням вимог статей 105-106 КАС України, разом з копіями оскаржуваного наказу та інших документів для суду та відповідача, а також сплати судового збору на належний рахунок та подання суду доказів його сплати.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Зовнішні конструкції комплекс сервіс» до Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про скасування наказу та ознайомлення з направленням на перевірку залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 червня 2014 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чепенюк О.В. Копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.