Постанова № 38965542, 29.05.2014, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
29.05.2014
Номер справи
334/3851/14-а
Номер документу
38965542
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Дата документу 29.05.2014

Справа № 334/3851/14-а

Провадження № 2-а/334/144/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2014 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді Козлової Н.Ю.

при секретарі Єфремовій Д.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району до ОСОБА_1 про відшкодування коштів надміру перерахованої державної допомоги,

В С Т А Н О В И В :

Начальник управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району звернувся до Ленінського районного суду м. Запоріжжя з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування коштів надміру перерахованих державної допомоги.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району знаходиться справа по призначенню державної допомоги на дитину одинокій матері ОСОБА_1.

На підставі заяви відповідача від 08.082011 року, витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження, для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини від 19.11.2009 року, відповідачу була призначена і виплачувалася допомога на дитину одинокій матері. Згідно рішення про призначення державної допомоги сімям з дітьми від 18.10.2011 року ОСОБА_1 призначена державна допомога на дитину одинокій матері з 01.12.2011 по 28.02.2018 року у сумі по 312,60 гривень, щомісяця. Згідно розпорядження про перерахунок допомоги одиноким матерям з 01.01.2013 року щомісячний розмір допомоги установлений 385,80 гривень.

Після проведення обстеження матеріально-побутових умов відповідача, з 25.11.2013 року стало відомо, що дитина не проживає разом з матірю. Було встановлено, що мати не виконує батьківські обовязки по відношенню до дітей та відповідач використовує кошти не в цільовому порядку, не забезпечує належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, чим порушила взяті на себе зобовязання, внаслідок чого була надмірно виплачена призначена допомога на суму 385,80 гривень.

Відповідач у добровільному порядку не сплатила надмірно виплачену допомогу загальною сумою 385,80 гривень.

У судовому засіданні представник позивача на вимогах, викладених в адміністративному позові наполягав у повному обсязі пояснивши суду, що відповідачу була призначена державна допомога на дитину одинокій матері з 01.12.2011 по 28.02.2018 року у сумі по 312,60 гривень, щомісяця. Згідно розпорядження про перерахунок допомоги одиноким матерям з 01.01.2013 року щомісячний розмір допомоги установлений 385,80 гривень. ОСОБА_1 не виконує батьківські обовязки по відношенню до дітей та відповідач використовує кошти не в цільовому порядку, не забезпечує належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, чим порушила взяті на себе зобовязання, внаслідок чого була надмірно виплачена призначена допомога на суму 385,80 гривень.

Відповідачка у судове засідання не зявилася, причини неявки суду не повідомила, заперечень на позов не надала, з заявою про розгляд справи у її відсутність до суду не зверталася, про час і місце розгляду справи повідомлялася належним чином.

Судом були використані всі можливі способи сповіщення відповідача про час та місце розгляду справи, але вони виявилися марними. Неявка в судове засідання відповідача, судом розцінюється, як зловживання процесуальними правами та намагання затягнути розгляд справи.

Суд заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

В судовому засіданні встановлено, що обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району знаходиться справа по призначенню державної допомоги на дитину одинокій матері ОСОБА_1.

На підставі заяви відповідача від 08.082011 року, витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження, для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини від 19.11.2009 року, відповідачу була призначена і виплачувалася допомога на дитину одинокій матері. Згідно рішення про призначення державної допомоги сімям з дітьми від 18.10.2011 року ОСОБА_1 призначена державна допомога на дитину одинокій матері з 01.12.2011 по 28.02.2018 року у сумі по 312,60 гривень, щомісяця. Згідно розпорядження про перерахунок допомоги одиноким матерям з 01.01.2013 року щомісячний розмір допомоги установлений 385,80 гривень (а.с.3).

У заяві на призначення допомоги відповідач взяла на себе зобовязання повідомити про всі обставини, що впливають на призначення державної соціальної допомоги, ставила свій підпис і усвідомлювала, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відомостей тягне за собою відповідальність за законодавством України та одночасно давала згоду на отримання інформації відносно себе, та членів своєї сім'ї, повязаною з наданням допомоги, уповноваженими особами Управління.

Законодавство України покладає на заявників відповідальність за надання відомості, або надання інформації про зміну обставин, що впливають на виплату допомоги, п. 49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року. Суми державної допомоги виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян стягуються згідно з законом.

Після проведення обстеження матеріально-побутових умов відповідача, з 25.11.2013 року стало відомо, що дитина не проживає разом з матірю. Було встановлено, що мати не виконує батьківські обовязки по відношенню до дітей та відповідач використовує кошти не в цільовому порядку, не забезпечує належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, чим порушила взяті на себе зобовязання, внаслідок чого була надмірно виплачена призначена допомога на суму 385,80 гривень (а.с.6).

Відповідно до п.36 Порядку виплата допомоги припиняється у разі нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, у разі відмови отримувача допомоги від виховання дитини, на підставі поданих пропозицій державного соціального інспектора, виплата допомоги зупиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини.

Сума допомоги, перерахованої надміру повертається отримувачем за вимогою органу, що призначив допомогу.

Управління запрошувало відповідача для вирішення питання по поверненню коштів, надміру виплачених коштів. Станом на 28.04.2014 року відповідач не сплатив у добровільному порядку надмірно виплаченої допомоги у розмірі 385,80 гривень.

Наведені вище обставини свідчать про те, що порушення відповідачем вимог чинного законодавства України перешкоджає поверненню державної політики в частині розподілення бюджетних коштів для відшкодування витрат малозабезпеченим верствам населення на оплату житлово-комунальних послуг та не сприяє ефективному проведенню державної соціальної політики в напрямку захисту населення, тобто завдає шкоди державі.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги законні, обґрунтовані тому підлягають задоволенню у повному обсязі шляхом стягнення з відповідача, надмірно виплаченої допомоги у сумі 385,80 гривень.

Також, відповідно до ст. 94 КАС України з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 1827 гривень.

Керуючись ст.ст. 71, 99, 158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району до ОСОБА_1 про відшкодування коштів надміру перерахованої державної допомоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІНН НОМЕР_1), яка мешкає за адресою: 69096, м. Запоріжжя, вул. Бородінська, б. 6-а, кв. 45 (гуртожиток), на користь держави в особі управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району (69096, м. Запоріжжя, б. Вінтера, 14, р/р 35413017078420 в ГУДКСУ у Запорізькій області, код за ЕДРПОУ 37573796, МФО 813015) надміру перерахованої державної допомоги у сумі 385 (Триста вісімдесят п'ять) гривень 80 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІНН НОМЕР_1), яка мешкає за адресою: 69096, м. Запоріжжя, вул. Бородінська, б. 6-а, кв. 45 (гуртожиток), на користь Державного бюджету Ленінського району м. Запоріжжя (р\р 31211206700006 в УДКУ у Ленінському районі м. Запоріжжя ГУДКУ у Запорізькій області, ОКПО 38025423, МФО 813015, код суду 37408421) судовий збір в розмірі 1827 (Одна тисяча вісімсот двадцять сім) гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня отримання її копії до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Н.Ю.Козлова