Постанова № 38963002, 21.05.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2014
Номер справи
804/4049/14
Номер документу
38963002
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2014 р. Справа № 804/4049/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіКуделько Н.Є. при секретаріСвітка Н.В. за участю: представника позивача представників відповідача Польянова Є.О. Водопоєнко О.В., Мисак І.К. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Феро-Сервіс" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

24.03.2014р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Феро-Сервіс» (далі - позивач, ТОВ «Феро-Сервіс») звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - відповідач, ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 13.11.2013р.: №0001292200 пеня щодо порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД та за невиконання зобов'язань та порушення вимог валютного законодавства у сумі 21843166,49 грн.; №0001302200 пеня щодо порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД та за невиконання зобов'язань та порушення вимог валютного законодавства у сумі 170,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що дані податкові повідомлення-рішення були прийняті на підставі акту від 06.11.2013 року № 950/226/33906330 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Феро-Сервіс» з питань повноти і своєчасності розрахунків по імпортним договорам від 05.01.2013р. №05/2013, від 15.04.2013р. №04/2013, які укладені з AVEONA TRADE LIMITED (Великобританія) за період з 05.01.2013р. по 04.11.2013р., та з питань своєчасності надання декларації про валютні цінності, що належать резиденту України та знаходяться за її межами до ДПІ відповідно до затвердженого плану перевірки наведеного у додатку 1 до акта. Вважає дані рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки дані рішення відповідачем були прийняті на підставі того, що податковим органом було встановлено порушення ТОВ «Феро-Сервіс»: ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», в частині не своєчасного повернення передоплати в сумі 760000,00дол. США (екв. 6074680,00грн.), по імпортному контракту від 05.01.2013р. №05/2013, та не надходження товару на митну територію України в сумі 8410000,00 дол. США (екв. 67221130,00грн.); ст. 9, 10 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» від 19.02.93 № 15-93, та п. 1 Указу Президента України від 18.06.94 № 319 "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей які незаконно знаходяться за її межами", ТОВ «Феро-Сервіс» не подало до ДПІ декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами станом на 01.07.2013р. На думку позивача, такі висновки є необґрунтованими, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржнику або визнання його банкрутом» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. Постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 01.08.2013 року по справі №904/5595/13 Товариство з обмеженою відповідальністю «Феро-Сервіс» визнано банкрутом, введено ліквідаційну процедуру строком на 3 місяці - до 01.11.2013 року. Таким чином, нарахування пені, що здійснено відповідачем в акті перевірки здійснено з порушенням діючого законодавства України. На підставі вищенаведеного просить суд позов задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, обставини викладені у позовній заяві підтвердив.

Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали, позовні вимоги вважають необґрунтованими, посилаючись на те, що висновки зазначені в акті від 06.11.2013 року № 950/226/33906330 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Феро-Сервіс» з питань повноти і своєчасності розрахунків по імпортним договорам від 05.01.2013р. №05/2013, від 15.04.2013р. №04/2013, які укладені з AVEONA TRADE LIMITED (Великобританія) за період з 05.01.2013р. по 04.11.2013р., та з питань своєчасності надання декларації про валютні цінності, що належать резиденту України та знаходяться за її межами до ДПІ відповідно до затвердженого плану перевірки наведеного у додатку 1 до акта є обґрунтованими та підтверджені письмовими доказами, а тому ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська при прийнятті податкових повідомлень-рішень від 13.11.2013р. №0001292200 та №0001302200 діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На підставі вищенаведеного, просять суд у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача, заперечення представників відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ТОВ «Феро-Сервіс» 22.11.2005р. зареєстровано виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради (а.с.42).

ТОВ «Феро-Сервіс» з 22.11.2005р. перебуває на обліку в органах державної податкової служби (а.с.6), та є платником податку на додану вартість згідно свідоцтва від 24.02.2011р. (а.с.6).

Судом встановлено, що 05.11.2013р. у відповідності до листів-повідомлень ПАТ «Банк Золоті Ворота» від 06.06.13 №2359, від 08.07.13 №2797, від 06.08.13 №3249, від 04.09.13 №3595 щодо порушення термінів розрахунків при виконанні взаємних зобов'язань за зовнішньоекономічними договорами від 05.01.13 №05/2013, від 15.04.13 №04/2013, укладеними з нерезидентом AVEONA TRADE LIMITED (Великобританія) та на підставі наказу від 05.11.13 №691, виданого Державною податковою інспекцією у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного Управління Міндоходів у Дніпропетровській області Мисаком Ігорем Костянтиновичем - старшим державним ревізор-інспектором відділу контролю за валютними операціями у сфері ЗЕД управління податкового аудиту, з урахуванням вимог п.79.1 сг.79, п.н.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового Кодексу України проведено позапланову документальну невиїзну перевірку ТОВ «Феро-Сервіс» з питань повноти і своєчасності розрахунків по імпортним договорам від 05.01.13 №05/2013, від 15.04.13 №04/2013, які укладені з AVEONA TRADE LIMITED (Великобританія) за період з 05.01.13 по 04.11.13, та з питань своєчасності надання декларації про валютні цінності, що належать резиденту України та знаходяться за її межами до ДПІ відповідно до затвердженого плану перевірки наведеного у додатку 1 до акта (а.с.5).

За результатами перевірки 06.11.2013р. ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська складено акт № 950/226/33906330 (а.с.5-14).

У ході позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Феро-Сервіс» встановлено порушення:

- ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків іноземній валюті», в частині не своєчасного повернення передоплати в сумі 760000,00дол. США (екв. 6074680,00грн.), по імпортному контракту від 05.01.2013р. №05/2013, та не надходження товару на митну територію України в сумі 8410000,00 дол. США (екв. 67221130,00грн.);

- ст. 9, 10 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» від 19.02.93 № 15-93, та п. 1 Указу Президента України від 18.06.94 № 319 "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей які незаконно знаходяться за її межами", ТОВ «Феро-Сервіс» не подало до ДПІ декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами станом на 01.07.2013р. (а.с.14).

На підставі акту перевірки від 06.11.2013 року № 950/226/33906330, 13.11.2013р. ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська було винесені податкові повідомлення-рішення:

- №0001292200 пеня щодо порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД та за невиконання зобов'язань та порушення вимог валютного законодавства у сумі 21843166,49 грн. (а.с.18);

- №0001302200 пеня щодо порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД та за невиконання зобов'язань та порушення вимог валютного законодавства у сумі 170,00 грн. (а.с.19).

В ході судового розгляду судом встановлено, що 05.01.2013р. ТОВ «Феро-Сервіс» в особі директора Семяника Артема Вікторовича, який діє на підставі статуту іменовано надалі «Покупець», укладено імпортний договір №05/2013 з нерезидентом AVEONA TRADE LIMITED (Великобританія) в особі повіреної Липець Алли Олександрівни, яка діє на підставі статуту іменовано надалі «Продавець». Предмет контракту: Продавець продає, а покупець купує дизельне пальне. Кількість, одинична та загальна вартість на товар вказана в додатку №1, який є невід'ємною частиною договору. Вартість товару: Загальна попередня вартість товару складає 8400000,00 дол. США. Порядок розрахунків: Валюта договору та платежів - дол. США. Сплата товару виконується шляхом 100% передоплати загальної вартості товару в дол. США в термін 14 календарних днів з моменту виставлення інвойсу продавцем. Терміни та умови поставки: Поставка товару виконується в термін 90 календарних днів з моменту отримання передоплати. В момент передачі товару оформлюється акт приймання передачі. Продавець поставляє, а покупець приймає товар на умовах CIF Kherson Sea Port Україна (Інкотермс 2000). За обопільною згодою сторони можуть змінити базові умови поставки. Термін дії договору: Договір вступає в силу з моменту його підписання та діє до 31.12.2013р. (а.с.10).

На виконання умов даного імпортного договору в періоді, що перевіряється, ТОВ «Феро-Сервіс» було здійснено перерахування валютних коштів продавцеві у вигляді передоплати в загальній сумі 7850000,00 дол. США (екв. 62745050,00 грн.) з розрахункового рахунку №26005010075252 відкритого в ПАТ «Банк Золоті Ворота» (а.с.11).

На виконання додаткових угод №2, 3, 4, 5, 6 нерезидентом повернуто передоплату в загальній сумі 3843000,00 дол.США (екв.30717099,00грн.). Станом на 04.11.13 розрахунки по контракту не завершені. Прострочена дебіторська заборгованість складає 4007000,00дол.США (екв.32027951,00грн.), що підтверджено даними бухгалтерського обліку по рахунку 632 «Розрахунки з іноземними постачальниками» (а.с.11).

В ході судового розгляду судом встановлено, що 15.04.2013р. ТОВ «Феро-Сервіс» в особі директора Семяника Артема Вікторовича, який діє на підставі статуту іменовано надалі «Покупець», укладено імпортний договір №04/2013 з нерезидентом AVEONA TRADE LIMITED (Великобританія) в особі повіреної Липець Алли Олександрівни, яка діє на підставі статуту іменовано надалі «Продавець».

Предмет контракту: Продавець продає, а покупець купує квадрат сталевий марки ЗПС/ПС 20*20,9мм. Кількість, одинична та загальна вартість на товар вказана в додатку №1, який є невід'ємною частиною договору. Вартість товару: Загальна попередня вартість товару складає 8567000,00 дол. США. Порядок розрахунків: Валюта договору та платежів - дол. США. Сплата товару виконується шляхом 100% передоплати загальної вартості товару в дол. США в термін 30 календарних днів з моменту виставлення інвойсу продавцем. Терміни та умови поставки: Поставка товару виконується в термін 90 календарних днів з моменту отримання передоплати. В момент передачі товару оформлюється акт приймання передачі. Продавець поставляє, а покупець приймає товар на умовах CIF Kherson Sea Port Україна (Інкотермс 2000). За обопільною згодою сторони можуть змінити базові умови поставки. Термін дії договору: Договір вступає в силу з моменту його підписання та діє до 31.12.2013р. (а.с.8).

На виконання умов даного договору в періоді, що перевіряється, ТОВ «Феро-Сервіс» було здійснено перерахування валютних коштів продавцеві у вигляді передоплати в загальній сумі 4403000,00 дол. США (екв.35193179,00грн.) з розрахункового рахунку №26005010075252 відкритого в ПАТ «Банк Золоті Ворота». Станом на 04.11.13 товар не надійшов на митну територію України. Розрахунки по даному контракту не завершені, станом на 04.11.13 дебіторська заборгованість складає 4403000,00 дол. США (екв.35193179,00грн.), що підтверджено даними бухгалтерського обліку, по рахунку 632 «Розрахунки з іноземними постачальниками» (а.с.9).

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.75.1 ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.

У зв'язку з набранням чинності з 17.11.12 Закону України від 06.11.12 №5480-УІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок» (далі - Закон №5480) та постанови Правління Національного банку України від 16.11.12 №475 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті» (далі - Постанова №475) внесено зміни до Закону України від 23.09.94 №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», відповідно до яких Національному банку України надано право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що встановлені частиною першою статті 1 та 2 Закону №185.

Національний банк України своєю Постановою №475, яка набрала чинності 19.11.12, установив, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», повинні здійснюватися у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Постановою Правління Національного банку України від 14.05.13 №136 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті», яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14.05.13 за №718/23250 встановлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів, (вступила в силу з 20.05.13).

Відповідно до статті 4 Закону №185/94-ВР, порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожен день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає обґрунтований висновок відповідача, що на порушення вимог ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» по контракту №05/2013 від 05.01.2013р. встановлено несвоєчасне повернення передплати в сумі 760000,00 дол. США, що еквівалентно 6074680,00грн., та не надходження товару на територію України в сумі 4007000,00 дол. США (екв.32027951,00грн.), та по контракту №04/2013 від 15.04.2013р. встановлено не надходження товару на територію України в сумі 4403000,00 дол. США, що еквівалентно 35193179,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, при перевірці діючого законодавства щодо порядку та термінів декларування валютних цінностей та іншого майна резидентів, яке перебуває за межами України було встановлено, що ТОВ «Феро-Сервіс» маючи валютні цінності, які належать резиденту та станом на звітну дату незаконно знаходяться за межами України згідно зовнішньоекономічного договору від 05.01.2013р. №05/2013 укладено з нерезидентом AVEONA TRADE LIMITED (Великобританія) не надало до ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, які належать резиденту України та незаконно знаходяться за її межами станом на 01.07.2013р. (а.с.13).

Відповідно до ст.9 Декрету Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» від 19.02.1993року № 15-93, валютні цінності та майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов'язковому декларуванню у Національному банку України.

Згідно до ст.10 цього Декрету передбачено, що порядок, види, форми і терміни подання звітності резидентами і нерезидентами про їх валютні операції визначаються Національним банком України за погодженням з Міністерством статистики України з урахуванням чинного законодавства України.

Форма декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належить резиденту України та знаходиться за її межами затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.12.1995 року № 207, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.01.1996 року за № 18/1043.

Відповідно до п.2 цього наказу декларування валютних цінностей, доходів та іншого майна резидентів, яке перебуває за межами України здійснюється суб'єктами підприємництва за приведеною формою в регіональних відділеннях Національного банку України та в державних податкових інспекціях по місту знаходження суб'єкта господарювання. Цим же наказом передбачено, що обов'язкове декларування валютних цінностей, доходів та іншого майна здійснюється суб'єктами господарювання за наведеною формою щоквартально в терміни, встановлені для подання квартальної та річної бухгалтерської звітності.

Як вбачається з матеріалів справи, на порушення ст. 9, 10 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» від 19.02.1993року № 15-93 (із змінами та доповненнями), та п. 1 Указу Президента України від 18.06.1994р. № 319 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей які незаконно знаходяться за її межами» (із змінами та доповненнями) ТОВ «Феро-Сервіс» не надало до ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, які належать резиденту та незаконно знаходяться за її межами станом на 01.07.2013р., а тому ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська правомірно було нараховано відповідачу пеню щодо порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД та за невиконання зобов'язань та порушення вимог валютного законодавства у сумі 170,00 грн.

Стосовно доводів позивача про неправомірне застосування штрафних санкцій під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів необхідно зазначити наступне.

Постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 01.08.2013 року по справі №904/5595/13 Товариство з обмеженою відповідальністю «Феро-Сервіс» визнано банкрутом, введено ліквідаційну процедуру строком на 3 місяці - до 01.11.2013 року (а.с.37-39).

Закон України від 14 травня 1992 року №2343-ХІІ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон №2343-ХІІ), яким встановлено умови та порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів, не регулює порядок декларування валютних цінностей та не встановлює пільг стосовно виконання вимог нормативних актів, які зобов'язують підприємство здійснювати декларування валютних цінностей, котрі знаходяться за межами території України.

Порушення справи про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів згідно Закону №2343-ХІІ не зазначені у Декреті Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» як підстави для невиконання вимог цього Декрету та інших нормативних актів, які регулюють зовнішньоекономічні відносини.

Виходячи із приписів статті 1, частини 4 статті 12 Закону №2343-ХІІ, мораторій вводиться на задоволення вимог конкурсних кредиторів і суть його полягає у зупиненні виконання боржником перед такими кредиторами грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових) платежів.

У даних правовідносинах позивач виступає кредитором нерезидентів, який зобов'язаний у випадку перевищення терміну надходження валютної виручки від нерезидентів, встановленого статті 1 Закону №185/94-ВР, отримати індивідуальну ліцензію Національного банку України. За умови порушення терміну надходження валютної виручки та за відсутності відповідної ліцензії Національного банку України до резидента застосовується відповідальність, встановлена статтею 4 Закону №185/94-ВР, у вигляді пені, яка є адміністративно-господарською санкцією у розумінні статті 238 Господарського кодексу України.

Отже, норми Закону №2343-XII не поширюються на спірні відносини, а, відповідно, мораторій на задоволення вимог кредиторів не звільняє позивача від покладених на нього статтею 1 Закону №185/94-ВР обов'язків, та не позбавляє податковий орган права застосовувати відповідальність, визначену статтею 4 Закону №185/94-ВР.

Зазначена правова позиція підтверджується ухвалою Вищого адміністративного суду України від 28.01.2009р. у справі №А23/352 (К-6910/07).

Таким чином, відповідач прийшов до обґрунтованого висновку про порушення ТОВ «Феро-Сервіс»: ст.2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків іноземній валюті», в частині не своєчасного повернення передоплати в сумі 760000,00дол. США (екв. 6074680,00грн.), по імпортному контракту від 05.01.2013р. №05/2013, та не надходження товару на митну територію України в сумі 8410000,00 дол. США (екв. 67221130,00грн.); ст. 9, 10 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» від 19.02.93 № 15-93, та п. 1 Указу Президента України від 18.06.94 № 319 "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей які незаконно знаходяться за її межами", ТОВ «Феро-Сервіс» не подало до ДПІ декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами станом на 01.07.2013р., отже, відповідачем правомірно нарахована пеня щодо порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД та за невиконання зобов'язань та порушення вимог валютного законодавства у сумі 21843166,49 грн. та у сумі 170,00 грн.

Оцінуючи, усі доказі дослідженні судом в ході судового розгляду у їх сукупності, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

Керуючись ст.ст.8,10,11,12,18,69,94,128,158-163,167,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Феро-Сервіс" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 26 травня 2014 року

Суддя Н.Є. Куделько