ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2014 року Житомир справа № 806/1897/14
категорія 10.3.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Липи В.А.,
за участі секретаря Костарчука О.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом, у якому просив визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області щодо відмови йому у встановленні статусу інваліда війни згідно вимог п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області встановити йому статус інваліда війни, відповідно до вимог п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Позивач та представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві та письмових доказів приєднаних до неї.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав письмові заперечення, посилаючись на які просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області щодо встановлення йому статусу інваліда війни на підставі п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та надав необхідні документи.
Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області рішенням від 19 липня 2013 року за № 5311 відмовило ОСОБА_1 у наданні статусу інваліда війни посилаючись на те, що факт залучення його до складу формувань Цивільної оборони під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС не доведено.
Статтею 1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" встановлено, що цей Закон спрямований на захист ветеранів війни шляхом: створення належних умов для підтримання здоров'я й активного довголіття; організації соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб та підготовки відповідних спеціалістів; виконання цільових програм соціального і правового захисту ветеранів війни; надання пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров'я.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", до інвалідів війни належать також інваліди з числа: осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
З поданих позивачем довідок вбачається, що він працюючи водієм АТП-11855 та відповідно до наказу № 31 від 14 квітня 1987 року, в складі сводної колони Обласного автоуправління Житомирської області в період з 15 квітня 1987 року по 30 квітня 1987 року виконував підвіз асфальтно-бетонної суміші в 30-ти кілометрову зону в села Дитятки, Рудня-Вересня, Черевач, Гдень.
Тобто, ОСОБА_1 приймав участь у будівництві дороги від ЧАЕС (м. Прип"ять) до с. Копачі Чорнобильського району Київської області, відповідно копії довідки ВАТ "Житомирське АТП 11855" за № 114/06 від 13.05.2002 року, копія якої наявна в матеріалах справи.
Згідно довідки Медико-соціальної (експертної) комісії серії 2-18 ЖИЗ № 077370 позивачу встановлена ІII група інвалідності довічно, причина інвалідності - захворювання пов'язане з роботами по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач був залучений до складу формувань ЦО та став інвалідом внаслідок захворювання, пов'язаного з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, а тому відповідно до норми вищевказаного Закону має право на встановлення статусу інваліда війни і на отримання документа, що підтверджує зазначений статус.
За таких обставин суд вважає за необхідне визнати дії відповідача щодо відмови у встановленні позивачу статусу інваліда війни протиправними та зобов'язати відповідача надати йому статус інваліда війни.
Згідно частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Керуючись статтями 86, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області щодо відмови ОСОБА_1 у встановленні йому статусу інваліда війни, відповідно до вимог п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області встановити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, статус інваліда війни, відповідно до вимог п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.А. Липа
Повний текст постанови виготовлено: 21 травня 2014 р.