8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 травня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/2870/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі: Барашко М.В.
за участю:
представника позивача: Шеховцова О.О.
представника відповідача: Стороженко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотрейд" про стягнення недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у загальному розмірі -119 721,95 грн. за період травень 2013 -лютий 2014 року,-
ВСТАНОВИВ:
24 квітня 2014 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотрейд" про стягнення недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у загальному розмірі -119 721,95 грн. за період червень 2013 -лютий 2014 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Автотрейд» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради за № 1 382 105 000 2000917. Пеебуває на обліку в ДПІ у Жовтневому районі м.Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підтверджується повідомленням за формою №2-ЄСВ від 02.07.2014 3 1412348000016.
Відповідачем були подані позивачу звіти , якими визначено суму єдиного внеску за травень 2013-лютий 2014 року на загальну суму 112 192,55 грн.
Крім того, підприємству було нараховані фінансові санкції та пеню за несвоєчасну сплату єдиного внеску у розмірі 7529,40 грн. відповідно до наступних рішень управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Луганська від 21.06.2013 № 1958 в розмірі 4280,88 грн. ( з яких 1766,88 грн. пені та 2514,00 грн. штрафу), № 1959 в розмірі 1334,33 грн. ( з яких 444,78 грн. пені та 889,55 грн. штрафу), № 1960 в розмірі 1914,19 грн.(з яких 345,18 грн. пені та 1569,01 грн. штрафу).
Загальна сума заборгованості складає 119 721,95 грн.
Позивач просить стягнути з відповідача суму недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі - 119 721,95 грн. за період червень 2013 року -лютий 2014 року.
В уточненій позовній заяві позивач зазначив період виникнення заборгованості з травня 2013 року по лютий 2014 року.
Представник відповідача надав відзив на позовну заяву, в якій визнав суму заборгованості та зазначив, що існують обставини, що ускладнюють виконання зазначених вимог, просив надати розстрочку сплати недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Постановою Правління пенсійного фонду України N 8-2 від 30.04.2002 затверджено Положення про управління Пенсійного фонду (далі - Постанова № 8-2).
Як зазначено в п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративного суду публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
Пенсійний фонд України та його органи, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів є публічно -правовими ,оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню "адміністративної справи ".
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Автотрейд», і.к.32279782, статус - юридична особа ( а.с.21).
Перебуває на обліку у позивача з 02.07.2013 року як платник єдиного внеску, що підтверджується повідомленням від 18.04.2014 № 1412348000016 ( а.с.11).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " від 08.07.2010 № 2464 ( далі -ЗУ №2464) , який набрав чинності 01 січня 2011 року.
Відповідно до ч.3 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення ЗУ № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно п.7 ч.1 ст.13 ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " №2464 від 08.07.2010 ( далі - ЗУ 2464) органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Згідно п.п. 41.1, 41.2 ст.41 ПКУ контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 ЗУ № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці -підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 вищезазначеного Закону платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
П.1 ч.1 ст.7 Закону України № 2464 передбачено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно ч 5. вищезазначеної статті єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Згідно ч. 8 ст. 9. Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Частиною 12 вищезазначеної статті передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідачем подані до позивача наступні звіти:
- від 04.06.2013 року за травень 2013 - на суму 22 058,25 грн., залишок 18 182,20 грн.(а.с.24-35);
- від 22.07.2013 року за червень 2013 року - на суму 15390,77грн. ( а.с.36-41);
- від 20.08.2013 року за липень 2013 року - на суму 16 110,17 грн.( а.с.42-48);
- від 20.09.2013 року за серпень 2013 року - на суму 14 822,32 грн.( а.с.49-55);
- від 27.10.2013 року за вересень 2013 року - на суму 11 498,13 грн.( а.с.56-60);
- від 18.11.2013 року за жовтень 2013 року - на суму 6827,78 грн.( а.с.61-65);
- від 18.12.2013 року за листопад 2013 року - на суму 9765,33 грн.( а.с.66-70);
- від 17.01.2014 року за грудень 2013 року - на суму 6528,45 грн.( а.с.71-75);
- від 19.02.2014 року за січень 2014 року - на суму 6737,66 грн.( а.с.76-80);
- від 20.03.2014 року за лютий 2014 року - на суму 6329,74 грн.( а.с.81-85).
Згідно ч. 10 ст.25 ЗУ №2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.2 ч.11 ст.25 вищезазначеного ЗУ територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Рішеннями позивача про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату ( неперахування) або несвоєчасну сплату ( несвоєчасне перерахування) єдиного внеску :
- від 21.06.2013 року № 1960 ( а.с.86) до відповідача застосовано штраф у розмірі -1569,01 грн. та нараховано пеню в сумі 345,18 грн.;
- від 21.06.2013 року № 1959 ( а.с.87) до відповідача застосовано штраф у розмірі - 889,55 грн. та нараховано пеню в сумі 444,78 грн.;
- від 21.06.2013 року № 1958 ( а.с.88) до відповідача застосовано штраф у розмірі - 2514,00 грн. та нараховано пеню в сумі 1766,88 грн.
Вищезазначені рішення отримані відповідачем та не оскаржені.
Згідно ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою відповідачем єдиного внеску, на підставі ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI позивачем було вручено відповідачу 14.04.2014 вимогу № Ю 2У від 14.04.2014 про сплату боргу на загальну суму 119721,95 грн.( а.с.90).
Відповідно до абз.6-7 ч.4 ст.25 ЗУ № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Вищезазначена вимога у встановленому чинним законодавством порядку не оскаржена та до теперішнього часу сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в загальному розмірі - 119721,95 року за період травень 2013 -лютий 2014 року не погашена.
Актом звірки станом на 19.05.2014 року підтверджується та представником відповідача в судовому засіданні визнається заборгованість в сумі 119721,95 року за період травень 2013 -лютий 2014 року.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Заява відповідача про надання розстрочки сплати недоїмки є передчасною та суд не вбачає підстав для встановлення розстрочення погашення заборгованості в самому судовому рішенні.
Роз'яснити позивачу його право на звернення з заявою про розстрочення виконання судового рішення після відкриття виконавчого провадження.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотрейд" про стягнення недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у загальному розмірі -119 721,95 грн. за період травень 2013 -лютий 2014 року задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотрейд" ( і.к.32279782) суму недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у загальному розмірі - 119 721,95 грн. ( сто дев'ятнадцять тисяч сімсот двадцять одна гривня 95 коп.) за період травень 2013 року -лютий 2014 року на р/р 37198201001234, код платежу 71010000, банк: ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код отримувача 38762899, отримувач -ДПІ у Жовтневому районі м.Луганська.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 23 травня 2014 року.
Суддя С.М. Чиркін