ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
14 лютого 2012 рокусправа № 3/239/06-АП-23/363/06-АП-3/332/06-АП- 11/531/08-АП-11/126/10-АП
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Добродняк І.Ю
суддів: Бишевської Н.А. Семененка Я.В.
за участю секретаря судового засідання: Пасічник Т.В.
за участю представників:
позивача: - Глубоких І.В. дов від 21.09.2011
відповідача: - не з'явився
третьої особи: - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську
апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства «Бердянські жниварки»
на постанову господарського суду Запорізької області від 03 червня 2010 року
у справі № 3/239/06-АП-23/363/06-АП-3/332/06-АП-11/531/08-АП-11/126/10-АП
за позовом відкритого акціонерного товариства «Бердянські жниварки»
до Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Управління Держкомзему у місті Бердянськ Запорізької області
про скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИЛА:
Відкрите акціонерне товариство «Бердянські жниварки» звернулося до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення Бердянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області від 13.02.06 № 00018222310/2.
Позов обґрунтовано тим, що відповідно до Порядку проведення індексації грошової оцінки землі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 р. № 783 при визначенні грошової оцінки земельної ділянки ВАТ «Бердянські жниварки» не потрібно застосовувати коефіцієнт індексації 1,8 за 1996 та 1997 роки, оскільки цей коефіцієнт вже врахований у грошовій оцінці земель м.Бердянська, яка проведена станом на 1 січня 1998р. Також, Бердянська ОДПІ при нарахуванні позивачу податкових зобов'язань по земельному податку на 2005 р. не мала права використовувати довідки про грошову оцінку земель від 26.08.2005 р. № 163, № 164, оскільки рішення Бердянської міської ради від 21.01.2002 р. № 11 (на яке є посилання у вказаних довідках) суперечить Порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 р. № 783, ст.19 Конституції України, ст.ст.26, 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Постановою господарського суду Запорізької області від 03.06.2010 р. у справі №3/239/06-АП-23/363/06-АП-3/332/06-АП-11/531/08-АП-11/126/10-АП (суддя Гончаренко С.А.) у задоволенні вищевказаного адміністративного позову відмовлено.
Постанову суду мотивовано законністю застосування коефіцієнту інфляції при визначені грошової оцінки земель, зокрема, тим, що Бердянська міська рада прийняла правильне рішення щодо застосування коефіцієнта 1.8 до базової вартості 1 кв. м при визначенні вартості земельних ділянок у м.Бердянськ.
Не погодившись з постановою суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову господарського суду Запорізької області від 03.06.2010 з прийняттям нової постанови про задоволення позову. Позивач вважає, що суд першої інстанції не врахував наявності судових рішень зі спірних питань даної справи, не надавши жодної оцінки таким судовим рішенням. Також суд першої інстанції не застосував положення ст.19 Конституції України, ст.ст.26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в силу яких рішення Бердянської міської ради від 21.01.2002 №11 не повинно застосовуватись при визначенні податкових зобов'язань з земельного податку як підстава для застосування коефіцієнту індексації 1,8 за 1996 та 1997 роки. Крім того, судом першої інстанції не надано належної оцінки доводам ВАТ «Бердянські жниварки» про те, що Бердянська МДПІ не мала права використовувати довідки про грошову оцінку земель від 26.08.2005 №№ 163, 164 при нарахуванні ВАТ «Бердянські жниварки» податкових зобов'язань з земельного податку на 2005 рік.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав доводи, викладені в апеляційній скарзі.
Представники відповідача, третьої особи в судове засідання не з'явились, про час і місце судового засідання сторони повідомлені судом належним чином.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, Бердянською МДПІ проведено документальну перевірку дотримання вимог податкового та валютного законодавства ВАТ "Бердянські жниварки" за період з 01.04.2004 по 01.07.2005, за результатами якої складений акт від 09.09.2005 № 172/23-221/31071312 (т.1, а. с.36-40).
В акті перевірки зазначено, що в серпні 2005 року товариством подано уточнюючий розрахунок земельного податку без врахування коефіцієнта індексації грошової оцінки в розмірі 1,8 .
ВАТ «Бердянські жниварки» станом на 01.01.2005 мав в постійному користуванні земельну ділянку площею 370102,0 кв. м, згідно Рішення Бердянської міської ради № 26 від 27.01.2005 припинено право користування на земельну ділянку площею 0,0404 га або 404 кв. м. Станом на 27.01.2005 товариство має в постійному користуванні земельну ділянку, загальною площею 569698,0 кв. м, яка надана згідно Рішення виконкому Бердянської міськради та підтверджується державним актом на право постійного користування землею №1029 від 11.04.2001.
Грошова оцінка земель міста Бердянськ проведена Київським НДПІ містобудування на замовлення Бердянської міської ради в 1998 році і затверджена рішенням сьомої сесії 23 скликання Бердянської міської ради народних депутатів від 29.04.99 № 19 та сорок першої сесії ХХІІІ скликання № 11 від 21.01.2002 відповідно до статті 23 Закону України «Про плату за землю».
Товариство самостійно розраховує грошову оцінку земельної ділянки.
Бердянською МДПІ надано запит до Бердянського міського управління земельних ресурсів № 8810/10/23-2 від 19.08.2005 щодо надання довідки про грошову оцінку земельних ділянок ВАТ «Бердянські жниварки». Розрахунок земельного податку Бердянською МДПІ проводився згідно наданих довідок № 163 від 26.08.2005 та № 164 від 26.08.2005.
Так, згідно висновків акту перевірки встановлено порушення товариством ст.ст.2, 13 Закону України «Про плату за землю», яке полягає у заниженні суми податкового зобов'язання з земельного податку за 2005 рік на 513 220,56 грн.
23.09.2005 на підставі даного акту перевірки Бердянською МДПІ винесено податкове повідомлення-рішення № 0001822310/0, яким донараховано товариству податкове зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 769 830,84 грн., з яких: 513 220,56 грн. - за основним платежем, 256 610,28 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (т.1, а. с.41).
За результатами застосованої товариством відповідно до ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" процедури адміністративного оскарження відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 13.02.2006 № 0001822310/2, згідно з яким товариству донараховано податкове зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 419 130,13 грн., з яких: 299 378,66 грн. - за основним платежем, 119751,47 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (т.1, а. с.54).
З огляду на фактичні обставини справи, норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, колегія суддів не погоджується з судом першої інстанції про правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення
Як свідчать матеріали справи, ВАТ "Бердянські жниварки" на підставі рішення виконавчого комітету Бердянської міської ради від 05.04.2001 № 184 (п. 4) для розміщення та обслуговування виробничої бази надана в постійне користування земельна ділянка площею 39,1041 га розташована за адресою: пр.Пролетарський, 2-а, м.Бердянськ, Запорізька обл. Право постійного користування посвідчено державним актом на право постійного користування землею від 11.04.2001, реєстраційний номер 1029 (т.1, а. с.63-66).
Рішеннями Бердянської міської ради від 18.12.2003 № 14 (п. 1.9), від 29.07.2004 №14, від 26.08.2004 № 13, від 27.01.2005 № 26 припинено право постійного користування на частини зазначеної земельної ділянки розміром, відповідно, 1,1589 га, 0,9062 га, 0,0288 га та 0,0404 га (т.1, а. с.67-69).
Товариством самостійно обчислено податкове зобов'язання і подано податковий розрахунок з земельного податку за 2005 рік, яким визначено суму податку у розмірі 713946,11 грн. (т.2, а. с.31-34).
Позивач зазначає і це не заперечується відповідачем, що підставами для розрахунку податкового зобов'язання були:
- вищевказаний Державний акт на право постійного користування від 11.04.2001, реєстраційний номер 1029 (т.1, а. с.63-66);
- дані державного земельного кадастру, що містились у виданій Бердянським міським управлінням земельних ресурсів довідці про грошову оцінку земельної ділянки від 17.05.2001 № 4821 (т.1, а. с.127) з урахуванням змін, внесених постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 20.12.2002 у справі № 02-5/9-26/9(6/2/3) (т.1, а. с.128, 129), яка набрала законної сили (т.1, а. с.130);
- дані державного земельного кадастру, що містились у виданій Бердянським міським управлінням земельних ресурсів довідці про грошову оцінку земельної ділянки від 22.05.2003 № 393/003 (т.1, а. с.118), з урахуванням змін, внесених рішенням господарського суду Запорізької області від 12.01.2005 у справі № 15/335-17/468 (т.1, а. с.119-123), залишеним без змін постановою Запорізького апеляційного господарського суду від 23.06.2005 (т.1, а. с.124-126), внаслідок чого вказане рішення набрало законної сили.
З зазначених судових рішень вбачається, що предметом спору по вказаних господарських справах було скасування довідок про грошову оцінку земельної ділянки від 17.05.2001 № 4821 (повністю) та від 22.05.2003 р. № 393/003 (в частині) стосовно неправомірності застосування коефіцієнта індексації 1,803 за 1996 і 1997 роки і позиція позивача у цьому питанні була підтримана господарськими судами першої, апеляційної і касаційної інстанцій.
Спірним є питання правомірності висновків податкового органу щодо не застування коефіцієнта індексації грошової оцінки в розмірі 1,8 при обчисленні земельного податку, визначеного в уточнюючому розрахунку товариства за 2005 рік.
При цьому, предмет даного позову зводиться не до розміру грошової оцінки землі міста Бердянська, яку визначено та затверджено у встановленому порядку, а правомірності застосуванні коефіцієнту індексації грошової оцінки 1,8 (за 1996 рік - 1,703; та 1997 рік -1,059).
Так, згідно положень ч.1 ст.2 Закону України «Про плату за землю» № 2535-ХІІ від 03.07.92 (в редакції на момент подання звітності у серпні 2005 року) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
У статті 13 вказаного Закону визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
У статтях 196, 201 ЗК України (в редакції на момент виникнення спірних відносин) зазначено, що складовою частиною державного земельного кадастру є грошова оцінка земельних ділянок, яка залежно вії призначення та порядку проведення, може бути нормативною і експертною.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку.
Положенням про порядок ведення державного земельного кадастру, затверджений Постановою КМУ від 12.01.1993 № 15, встановлено, що державний земельний кадастр призначений для забезпечення заінтересованих підприємств, устане», організацій і громадян вірогідними і необхідними відомостями про природний, господарський стан, обґрунтування розмірів плати за землю, а також включає дані реєстрації права власності, права користування землею та договорів на оренду землі, економічної та грошової оцінки земель.
Державний земельний кадастр ведеться Державним комітетом України по земельних ресурсах, Комітетом по земельних ресурсах і земельній реформі Республіки Криж. управліннями земельних ресурсів обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, відділами земельних ресурсів районних державних адміністрацій, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку в порядку. визначеному цим Законом, за формою, встановленою Головною державною податковою інспекцією України, щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого подають дані відповідної державній податковій інспекції.
За приписами статті 20 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 № 1378-IV дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
За визначенням, наведеним у статті 193 ЗК України, державний земельний кадастр - єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.
Коефіцієнти щорічної індексації не являються земельно-кадастровою інформацією.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про проведення індексації грошової оцінки земель» від 12.05.2000р. № 783 встановлено, що для індексації грошової оцінки земель станом на 1 січня 2000 року до грошової оцінки земель за межами населених пунктів, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення (крім земель під торфородовищами, наданими підприємствам торфовидобувної промисловості, земель під водою, земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та лісових земель), проведеної станом на 1 квітня 1996 р., застосовується коефіцієнт 2,04.
З матеріалів справи вбачається, що на замовлення Бердянської міської Ради в 1998 році Державним науково-дослідним і проектним інститутом містобудування Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України була виконана оцінка земель м.Бердянська у відповідності з Методикою нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.95 № 13 (назва із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2004 № 843) на основі комплексної економічної оцінки території міста (т.1, а. с.70-84).
Грошова оцінка земельної ділянки площею 391041 кв. м. становить 129792537,75 грн., яка була розрахована на основі Грошової оцінки земель міста Бердянська, виконаної Київським державним науково-дослідним і проектним інститутом містобудування, затвердженої рішенням сьомої сесії XXIII скликання Бердянської міської Ради № 19 від 29.04.99 (т.1, а. с.91).
У листі Голови Державного комітету України по земельних ресурсах №14-22-11/6332 від 17.12.2002 зазначається, що при проведенні грошової оцінки земель міста Бердянська застосовані проіндексовані показники витрат на освоєння та облаштування території міста станом на 01.01.1998 і на цю ж дату розрахована вартість одного квадратного метра земель населеного пункту, яка дорівнює 31,193 грн. за кв. м. У лютому 1999 року Технічна документація по "Грошовій оцінці земель міста Бердянська" отримала позитивний висновок державної землевпорядної експертизи. Одним із зауважень експерта було застосувати до грошової оцінки земель сукупний коефіцієнт індексації Кі = 1,8 за 4996 та 1997 роки. Після роз'яснень та доповнень технічної документації про показники індексів вартості освоєння та облаштування території міста Бердянська, зауваження експертом були зняті, так як у грошовій оцінці земель міста Бердянська вже врахований сукупний коефіцієнт Кі = 1,8 за 1996 та 1997 роки шляхом його застосування у складі обчислення витрат на освоєння та облаштування території міста (т.1 а. с.115).
Грошова оцінка земельної ділянки ВАТ «Бердянські жниварки» була розрахована НДПІ містобудуванняя на основі грошової оцінки земель м.Бердянська.
Так, після проведення роботи з усунення певних зауважень технічна документація по грошовій оцінці земель міста Бердянська також отримала позитивний висновок державної землевпорядної експертизи (т.1, а. с.94-113).
При цьому, у Висновку Державного комітету по земельним ресурсам зазначено, що документація з грошової оцінки землі, надана вищевказаним НДПІ містобудуванняя, розроблені з дотриманням існуючої законодавчої та нормативно-методичної бази проведення робіт з грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (т.1, а. с.95-97).
Як зазначено вище, саме на основі Грошової оцінки земель м.Бердянська товариством розрахована грошова оцінка земельної ділянки в уточнюючому розрахунку за 2005 рік.
Наведене свідчить про те, що податковим органом неправомірно збільшена грошова оцінка земельної ділянки позивача на 1,8 рази, що привело до невірного обчислення суми податку на землю.
Такі висновки підтверджуються судовими рішеннями, які набрали законної сили, і які безпідставно не були враховані судом першої інстанції при винесені оскарженої постанови.
Так, ВАТ «Бердянські жниварки» подавались позови до господарських судів про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень Бердянської МДПІ, якими донараховувались товариству податкові зобов'язання з земельного податку за 2001-2003 роки, 2004 рік за аналогічних обставин і підстав.
Рішенням господарського суду Запорізької області від 17.06.2004 у справі № 5/125 (т.1, а. с.131-136), залишеним без змін постановою Запорізького апеляційного господарського суду від 26.10.2004 (т.1, а. с.137-140) та постановою Вищого господарського суду України від 07.04.2005 (т.1, а. с.141-149) позов товариства задоволений, визнано недійсним податкове повідомлення-рішення від 20.01.2004 р. № 0000762320/2.
Ухвалою від 26.05.2005 Верховного суду України у порушенні провадження з перегляду в касаційному провадження вищевказаної постанови ВГСУ від 07.04.2005 відмовлено (т.2, а. с.1).
Також рішенням господарського суду Запорізької області,від 11.07.2005 у справі №23/113 задоволено позов про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 20.10.2004 № 00001472320/1, яким податковим органом донараховано ВАТ «Бердянські жниварки податкові зобов'язання з земельного податку за 2004 рік (т.2, а. с.2-5). Це рішення суду також залишено без змін апеляційною та касаційною інстанціями.
Підставою для задоволення зазначених позовів стала незаконність застосовування при визначені ВАТ «Бердянські жниварки» податкових зобов'язань з земельного податку коефіцієнту індексації 1,8 за 1996 та 1997 роки, оскільки цей коефіцієнт вже врахований при проведені Грошової оцінки земель м.Бердянська.
Наведене свідчить по те, що на момент проведення відповідачем перевірки, за результатами якої було складено вищевказаний акт від 09.09.2005 р., вже існували судові рішення по спірному питанню даної справи, які повністю спростовували позицію податківців і які набрали законної сили.
При цьому, колегія суддів бере до уваги, що стаття 72 КАС України визначає підстави для звільнення від доказування.
Так, згідно ч.1 даної статті обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
З огляду на приписи ч.1 ст.72 КАС України та наведені вище обставини суд першої інстанції дійшов необґрунтованого висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ВАТ «Бердянські жниварки».
Разом з тим, як зазначено вище, Бердянською МДПІ для визначення суми податкового зобов'язання стала грошова оцінка земельної ділянки ВАТ "Бердянські жниварки", зазначена в довідках від 26.08.2005 №№ 163, 164, отриманих від Бердянського міського управління земельних ресурсів на запит Бердянської МДПІ від 19.08.2005 № 8810/10/23-2 (т.2, а.с.53,54), проіндексована, як зазначено у цих довідках, за 1998-2001 роки відповідно до Порядку № 783, а також за 1996, 1997 роки, згідно «з рішенням сьомої сесії Бердянської міської ради від 29.04.1999 «Про затвердження грошової оцінки земель міста Бердянська» щодо застосування коефіцієнту індексації грошової оцінки 1,8».
Так, оцінка земель м.Бердянська, виконана Київським НДПІ містобудування, була затверджена п.1 рішення Бердянської міської ради від 29.04.99 № 19 (т.1, а. с.91).
Рішенням Бердянської міської ради № 11 від 21.01.2002 пункт 1 вищевказаного рішення № 19 від 29.04.99 доповнено та викладено в такій редакції: «Затвердити грошову оцінку земель м.Бердянська, виконану Київським НДПІ містобудування і визначити як базову вартість землі в розмірі 31,194 грн. за 1 кв. м без урахування коефіцієнта індексації 1,8 для розрахунків вартості земельних ділянок» (т.1, а. с.92).
Отже, Рішенням Бердянської міської ради № 11 від 21.01.2002 грошова оцінка затверджена без урахування коефіцієнта індексації 1,8.
Згідно п.2 Порядку грошова оцінка земель за межами населених пунктів, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, (крім земель під торфородовищами, наданими підприємствам торфовидобувної промисловості, земель під водою, земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та лісових земель), за 1996-1999 роки індексується станом на 1 січня 2000 року на коефіцієнт 2,04, який визначається виходячи з добутку коефіцієнтів індексації за 1996 рік - 1,703, за 1997 рік - 1,059, за 1998 рік - 1,006 та за 1999 рік - 1,127.
Якщо грошову оцінку зазначених земель проіндексовано за 1996 та 1997 роки на коефіцієнт 1,80 (1,703 х 1,059), то ця оцінка підлягає індексації за 1998-1999 роки на коефіцієнт 1,13 (1,006 х 1,127).
Як встановлено у судових рішеннях у справі № 5/125 і тому не підлягає додатковому доведенню, рішення Бердянської міської ради № 11 від 21.01.2002, не повинно прийматись до уваги, оскільки це рішення суперечить п.2 Порядку № 783 станови Кабінету Міністрів України "Про проведення індексації грошової оцінки земель" від 12.05.2000 року № 783. Крім того, рішенням № 11 від 21.01.2002 Бердянська міська рада по суті збільшила базову вартість 1 кв. м землі в 1,8 рази, що суперечить раніше прийнятому рішенню № 19 від 29.04.99.
Отже, судовими рішеннями, які набрали законної сили, встановлено, що рішення Бердянської міської ради від 21.01.2002 № 11, яке є підставою для застосування зазначеного коефіцієнту, суперечить чинному законодавству і не може застосовуватись при обчисленні суми земельного податку.
Щодо використання податковим органом довідок про грошову оцінку земель від 26.08.2005 №№ 163, 164 при обчисленні товариству земельного податку, то довідки про грошову оцінку земельної ділянки не є актом нормативного чи індивідуального характеру, не підлягають визнанню недійсними в судовому порядку, а отже не є обов'язковими для безперечного застосування особами з яких стягується плата за землю. Такі довідки лише містять відомості державного земельного кадастру і отримуються землевласниками і землекористувачами на підставі договору.
Отже, ВАТ «Бердянські жниварки» має право не застосовувати дані державного земельного кадастру, зазначені у довідках про грошову оцінку земельних ділянок, якщо вони не відповідають фактичним обставинам.
Крім того, судом першої інстанції вірно зазначено, що з дати складення отриманих відповідачем довідок про грошову оцінку земель від 26.08.2005 №№ 163, 164, вбачається, що ці довідки були видані пізніше дати, на яку позивач мав скласти та подати до органу державної податкової служби податковий розрахунок (відповідно, до 01 січня та до 01 лютого 2005 року), у зв'язку з чим відповідач не мав права використовувати довідки про грошову оцінку земель від 26.08.2005 №№ 163, 164 при нарахуванні товариству податкових зобов'язань з земельного податку на 2005 рік.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі, у межах повноважень і у спосіб, передбачені 1 Конституцією і законами України.
З урахуванням зазначеного, колегія суддів дійшла висновку, що грошова оцінка земельної ділянки землекористувача ВАТ "Бердянські жниварки" вірно обрахована в уточнюючому розрахунку у розмірі 713 946,11 грн.
Відповідно до положень ч.1 ст.202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, а також порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає наявними підстави для скасування оскаржуваної постанови господарського суду Запорізької області від 03 червня 2010 року з прийняттям нової постанови про задоволення позовних вимог Відкритого акціонерного товариства «Бердянські жниварки» щодо скасування податкового повідомлення-рішення Бердянської МДПІ від 13.02.2006 № 0001822310/2.
Керуючись ст.ст.198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Бердянські жниварки» задовольнити.
Постанову господарського суду Запорізької області від 03 червня 2010 р. у справі №3/239/06-АП-23/363/06-АП-3/332/06-АП-11/531/08-АП-11/126/10-АП скасувати.
Позов задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Бердянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області від 13.02.2006 р. № 0001822310/2.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги в порядку, встановленому ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: І.Ю. Добродняк
Суддя: Н.А. Бишевська
Суддя: Я.В. Семененко