Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 травня 2014 року Справа № 805/6596/14
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В., розглянувши позовну заяву
Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Красноармійськ
про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу у сумі 6783 грн. 80 коп.
ВСТАНОВИВ:
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Донецькій області звернулась з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу у сумі 6783 грн. 80 коп.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Позивач в порушення даної норми не зазначив ім'я та по-батькові відповідача, що унеможливлює в подальшому для суду ідентифікацію відповідача під час судового розгляду справи. Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, отже дану інформацію позивач може дізнатися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Згідно з частиною 5 статті 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника. Відповідно до частини 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України законним представником органу, підприємства, установ, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Судом встановлено, що позовна заява підписана провідним спеціалістом юридичного відділу Інспекції ОСОБА_2 Разом із позовною заявою надана довіреність на ОСОБА_2, яка підписана виконуючим обов'язки начальника Інспекції ОСОБА_3 Однак, позивачем не було надано документ, що підтверджує повноваження виконуючого обов'язки начальника Інспекції ОСОБА_3 (наказ, тощо), що підписала довіреність на представника ОСОБА_2
Також, судом встановлено, що позивачем разом з позовною заявою не надано оригінал квитанції про сплату судового збору.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ (зі змінами та доповненнями) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Стаття 4 зазначеного Закону передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно зі статтею 8 Закону України про «Державний бюджет України на 2014 рік» (текст Закону України від 16.01.2014 № 719-VII «Про державний бюджет України на 2014 рік», надрукований 21 січня 2014 року у газетах «Голос України» №10 та «Урядовий кур'єр» №11) у 2014 році встановлено мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 липня - 1250 гривень, з 1 жовтня - 1301 гривня. Зважаючи на викладене, мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 1 січня 2014 року складає 1218 грн. від розміру якої й справлятиметься судовий збір.
Правова позиція при визначенні характеру адміністративного позову як майнового викладена у листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012р. № 165/11/13-2, відповідно до якого судам необхідно враховувати таке. Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу у сумі 6783 грн. 80 коп. є майновими. Позивач не має пільг по сплаті судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру в сумі 182 грн. 70 коп.
Реквізити для сплати судового збору при подачі адміністративного позову: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецьк, банк отримувач - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, ЄДРПОУ отримувача: 38034015, призначення платежу - судовий збір за позовом (найменування позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код 35099148.
У клопотанні позивача про відкриття провадження без сплати судового збору суд відмовляє з огляду на наступне. Позивачем надана суду довідка від 22 травня 2014 року, відповідно до якої станом на 23 травня 2014 року на рахунку Інспекції замало коштів для сплати судового збору та додана копія виписки від 12 травня 2014 року по рахункам Інспекції. Суд зазначає, що позивачем у довідці не визначено, яка саме є сума коштів у Інспекції, на рахунку призначеному для сплати судового збору, надана виписка з органу державного казначейства відсутність коштів у позивача не доводить, оскільки на всіх рахунках є наявними кошти, до того ж для суду з даної виписки неможливо встановити, з якого саме рахунку Інспекція мала сплачувати судовий збір. Клопотань про відстрочення сплати судового збору позивач суду не заявляв.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог частини 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись частинами 1, 3, 5 статті 106, частинами 1, 2, 5 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про відкриття провадження у справі без сплати судового збору.
2. Позовну заяву Інспекції з питань захисту прав споживачів у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Красноармійськ про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу у сумі 6783 грн. 80 коп., залишити без руху.
3. Встановити позивачу строк до 18 червня 2014 року на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надання (надіслання) суду документу, що підтверджує повноваження виконуючого обов'язки начальника Інспекції ОСОБА_3 (наказ, тощо), надання оригіналу квитанції про сплату судового збору у розмірі 182 грн. 70 коп., надання письмової інформації про прізвище, ім'я, по-батькові відповідача (у повному обсязі). Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
4. Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
5. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Смагар С.В.