Справа № 197/508/14-а
Номер провадження № 2-а/197/23/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.05.2014 Широківський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Ліснецького І.В.,
за участі секретаря Піско Л.В.,
у відсутність сторін:
представник позивача Тяжельнікова І.О. - заява,
відповідачка ОСОБА_2 - не з'явилась,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Широке справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області до ОСОБА_2 про відшкодування надмірно виплачених коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, який в подальшому уточнив, посилаючись на те, що за заявою ОСОБА_2 від 22.10.2012 року з урахуванням всіх громадян, які зареєстровані за адресою АДРЕСА_1, й призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з 01.10.2012 року по 31.12.2013 року в сумі 114, 16 грн. щомісяця. Всього за 3 місяці сума субсидії склала 342, 48 грн. . Відповідно до п. 13 «Положення», згідно даних, що надають житлово-комунальні організації, було проведено перерахунок за фактично спожиті послуги, в результаті чого остаточна сума субсидій склала 334,59 грн.. Всього нараховані субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в сумі 1402, 81 грн.. Отже, так як при подачі заяви, відповідач не вказала, що не є власником житла, на яке призначається субсидія. Оскільки відповідачем не було повідомлено вказану інформацію при зверненні за призначенням субсидії, відтак, така була призначена неправомірно по вині заявниці, яка свідомо подала недостовірну інформацію та приховала відомості, що вплинули на встановлення її права на державну допомогу. На підставі наведеного просив стягнути з відповідача надміру виплачені за призначеними субсидіями кошти у сумі 1402 , 81 грн.
Представник позивача Тяжельнікова І.О. , яка діє на підставі довіреності а.с. 17 в судове засідання не з'явилась, надала суду заяву, в які позов підтримала, просила вимоги задовольнити та проводити розгляд справи за її відсутності, не заперечує проти розгляду справи в відсутність відповідачки а.с. 46.
Відповідач ОСОБА_2 належним чином двічі повідомлялась у судове засідання не з'явилась а.с. 29,40, згідно відповіді відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Дніпропетровській області, зареєстрована за вказаною у позові адресою (а.с.22). , причини неявки суду не повідомила.
З урахуванням наведеного, суд вважає за можливе на підставі ст. 128 КАС України провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних доказів.
З'ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що згідно з заявою ОСОБА_2 від 22.10.2012 року з урахуванням всіх громадян, які зареєстровані за адресою АДРЕСА_1, й призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з 01.10.2012 року по 31.12.2013 року в сумі 114, 16 грн. щомісяця. Всього за 3 місяці сума субсидії склала 342, 48 грн..
Оскільки із зібраних по справі доказів вбачається, що кошти виплачені за призначеними субсидіями не повернуто, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення коштів є підставними та підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року надання субсидії припиняється у разі приховування громадянином або свідомого подання недостовірних даних про доходи і майновий стан, та повернення надміру перерахованої субсидії.
Надання раніше призначеної субсидії припиняється: за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями органам праці та соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини; якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на становлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення; у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни; у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована на перше число місяця, з якого призначена субсидія, - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни.
Згідно п. 6 вказаного Положення передбачено, що субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але вони сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг. У разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою попередній власник (співвласник) такого житла (житлового приміщення), якому призначена субсидія, зобов'язаний повідомити про це у десятиденний строк органи праці та соціального захисту населення
Крім того, п.13 Положення визначено, що громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
На запит органів праці та соціального захисту населення відомості для нарахування субсидій надають: про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях - житлово-експлуатаційні організації або інші органи, визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості - сільські (селищні) ради; про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими держадміністраціями, - житлово-експлуатаційні організації, житлово-будівельні (житлові) кооперативи, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та організації, що надають житлово-комунальні послуги, у п'ятиденний строк з дня отримання запиту;
Органи праці та соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від органів державної податкової служби, підрозділів Державтоінспекції, бюро технічної інвентаризації, Держфінінспекції, її територіальних органів, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.
Як встановлено матеріалами справи в результаті перевірки проведеної спеціалістами управління соціального захисту населення Широківської райдержадміністрації було встановлено, що ОСОБА_2 при оформленні та отриманні субсидії не надавалась достовірна інформація про наявність права власності на житлове приміщення за адресою АДРЕСА_1. На дане житлове приміщення у заявника відсутнє право власності.
Враховуючи наведене уточнені позовні вимоги слід задовольнити в повному обсязі.
Крім того, відповідно до ст. 94 КАС України з відповідача в користь держави підлягає стягненню судовий збір , відповідності до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з відповідача в користь держави слід стягнути 1 827 гривень судового збору.
На підставі п. 5.3, 20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848, Положення про порядок призначення та надання окремим категоріям громадян муніципальних субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 05.04.2002 року № 162, керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158-160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Уточнений позов Управління соціального захисту населення Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області до ОСОБА_2 , про відшкодування надмірно виплачених коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Широківської райдержадміністрації Дніпропетровської області (рахунок 35413020007452 код ЄДРПОУ 03192247, МФО 805012, Банк ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ) надміру виплачені за призначеними субсидіями грошові кошти в сумі 1 402 коп. (одна тисяча чотириста дві ) грн.. 81 коп..
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1 в користь держави 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) гривень.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Широківський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя: