ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/1706/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потолової Г. В. при секретарі -Кузнецові С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Ренес-ВВ" до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «РЕНЕС - ВВ» звернулося до окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004842304 від 17.09.2010р. на суму 7480грн. 00 коп.
Позивачем вимоги та обґрунтування позовної заяви підтримані в повному обсязі.
Від відповідача надійшли письмові заперечення, які долучені до матеріалів справи.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За даних обставин та відповідно до вимог ст.128 КАС України судом на місці ухвалено щодо здійснення подальшого розгляду адміністративної справи за даної явки сторін та на підставі наявних доказів.
Суд, розглянувши матеріали справи та подані документи, при розгляді справи виходить з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «РЕНЕС-ВВ» зареєстроване виконавчим комітетом Криворізької міської ради 29.09.1997 р.
ТОВ «РЕНЕС-ВВ» є основним платником Центральної МДПІ.
Філія у Криворізькому районі «РЕНЕС-ВВ» зареєстрована без права юридичної особи.
З 09.06.2010 р. по 14.06.2010 р. проведена перевірка філії в Криворізькому районі TOB «РЕНЕС-ВВ» на підставі направлень від 09.06.2010 р. № 101 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2009 р. по 31.03.2010 р., валютного та іншого законодавства за період з )1.04.2009 р. по 31.03.2010 р. відповідно до затвердженого плану перевірки.
За результатами перевірки складено Акт № 000865/23 - 36220512 від 21.06.2010 р. з висновками про наступні порушення:
- п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Порушено порядок щоденного друкування на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)), фіскальних звітних чеків і забезпечення їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій в кількості двадцяти двох шт. за наступні дні: 04.04.2009 р.; 11.04.2009 р.; 18.04.2009 р.; 01.05.2009 р.; 09.05.2069 р.; 12.05.2009 р.; 27.06.2009 р.; 04.07.2009 р.; 11.07.2009 р.; 18.07.2009 р.; 25.07.2009 р.; 08.08.2009 р.; 15.08.2009 р.; 22.08.2009 р.; 12.09.2009 р.; 19.09.2009 р.; 21.11.2009 р.; 05.12.2009 р.; 13.03.2010 р.; 20.03.2009 р.; 25.03.2010 р.; 27.03.2009 р.
На підстави зазначеного Акту перевірки Центральною МДПІ у м.Кривому Розі прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 3004842304 від 17.09.2010 р. на суму 7480,00 грн. до TOB «РЕНЕС - ВВ».
Позивач не погодився з рішенням відповідача та оскаржив його в адміністративному порядку.
Рішенням ДПА у Дніпропетровській області № 31865/10/25-008 від 15.11.2010 р. без змін залишено оскаржуване рішення відповідача, а скаргу позивача залишено без задоволення.
Також, рішенням ДПА України № 51/6/25-0415 від 05.01.2011 р. за результатами розгляду скарги позивача, оскаржуване рішення податкового органу залишено без змін, а скарга - без задоволення.
Не погоджуючись з рішенням податкового органу, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів.
В обґрунтування своїх вимог позивач, з посиланням на норми Постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. № 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зазначає, що в разі, якщо після виконання останнього Z-звіту не було проведено жодної розрахункової операції, то робоча зміна в РРО не розпочалася. Відповідно при виконанні Z-звіту друкується копія звіту за останню зміну. При цьому службове внесення/вилучення готівки не є розрахунковою операцією. Дана позиція підтверджується листом ЗАТ «РЕЗОНАНС», яке здійснює обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.
Відповідач проти позову заперечує. Письмові заперечення аналогічні доводам акту перевірки та долучені до матеріалів справи.
В обґрунтування заперечень, відповідач посилається на п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до якого суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Також, відповідач зазначає, що відповідно до п.7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування" усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Разом з тим, підсумок розрахунків обчислюється за зміни, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. Якщо торгівельний об'єкт працює цілодобово, то фіскальний звітний чек роздруковується кожного дня по закінченні робочої зміни, але не пізніше ніж через 24 години після початку роботи.
Одночасно, відповідач посилається на те, що в ході процедури адміністративного оскарження рішеннями ДПА у Дніпропетровській області та ДПА України його рішення залишено без змін, а скаргу - без задоволення.
Дослідивши матеріали справи, надані у судовому засіданні документі та пояснення, оцінивши їх у сукупності, суд не погоджується з висновками відповідача з огляду на наступне.
У відповідності до ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Згідно ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, яке оформлюється наказом.
Статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», передбачено, що розрахункова операція це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Згідно з пунктом 9 статті 3 зазначеного Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Пунктом 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
відповідно до п.7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування" усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Разом з тим, підсумок розрахунків обчислюється за зміни, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. Якщо торгівельний об'єкт працює цілодобово, то фіскальний звітний чек роздруковується кожного дня по закінченні робочої зміни, але не пізніше ніж через 24 години після початку роботи.
При розгляді справи та прийнятті рішення, суд враховує викладені податковим органом обставини щодо листа ПП «Касові системи та технології», згідно якого реєстратор розрахункових операцій «Марія-301 МТМ» (версія програмного забезпечення М301 Т7) забезпечує друкування Z-звіту, тобто денного звіту з обнулінням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора. В разі, якщо після виконання останнього Z-звіту не було проведено жодної фіскальної операції, для виконання Z-звіту протоколом РРО передбачена команда nrер, яка відкриває нову зміну без реєстрації оборотів, збільшує номер Z-звіту на одиницю встановлює признак виконаного Z-звіту. Також дана інформація підтверджена версією внутрішнього програмного забезпечення касового апарата М301Т7.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З матеріалів справи та наданих сторонами доказів не вбачається порушень податковим органом норм чинного законодавства України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Приймаючи до уваги викладене у задоволенні позовних вимог належить відмовити повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕНЕС - ВВ» до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій - відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі. .
Суддя Г. В. Потолова