ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2014 р. Справа № 804/1145/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхно І.В.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів та зборів у Дніпропетровській області до Державного підприємства "Токівський гранітний кар'єр" про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, -
ВСТАНОВИВ:
Криворізька південна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міністерства доходів та зборів у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства "Токівський гранітний кар'єр", в якому з урахування змін до позовних вимог, прийнятих судом, просить стягнути кошти платника, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу на користь державного бюджету податкову заборгованість в сумі 144379, 12 грн. по наступним податкам:
- по податку на додану вартість податкову заборгованість в сумі 138795, 12 грн.;
- по земельному податку з юридичних осіб податкову заборгованість в сумі 3340, 85 грн.;
- інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища податкову заборгованість в сумі 341, 45 грн.;
- надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітня стаціонарними джерелами забруднення податкову заборгованість в сумі 878, 70 грн.;
- частина чистого прибутку (доходу) господарьских організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до бюджету податковий борг в сумі 1020, 00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем в порушення вимог ст. 57 Податкового кодексу України не сплачено суму узгоджених податкових зобов'язань по податку на додану вартість в сумі 138795, 12 грн., по земельному податку з юридичних осіб в сумі 3340, 85 грн., з інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 341, 45 грн., по надходженням від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітня стаціонарними джерелами забруднення податкову заборгованість в сумі 878, 70 грн., частина чистого прибутку (доходу) господарьских організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до бюджету в сумі 1020, 00 грн., що і стало підставою для звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення повістки про виклик у судове засідання, яке міститься в матеріалах справи. В матеріалах справи міститься клопотання представник позивача про розгляд справи в письмовому провадженні, в якому представник позивача позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення повістки про виклик у судове засідання, яке міститься в матеріалах справи. Про причини неявки не повідомив, жодних заперечень, доказів, заяв чи клопотань по справі до суду не надав.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Отже, враховуючи зазначені вище підстави, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до додатку №1 постанови Кабінету Міністрів від 21.09.11 №981 «Про утворення територіальних органів державної податкової служби» 15.03.2012 року створено Криворізьку південну міжрайонну державну податкову інспекцію Дніпропетровської області ДПС шляхом злиття Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Широківського відділення Криворізької міжрайонної державної податкової інспекції Апостолівського відділення Орджонікідзевської об'єднаної державної податкової інспекції.
В зв'язку з реорганізацією органів державної податкової служби відповідно постанови Кабінету Міністрів від 21.09.11 №981 "Про утворення територіальних органів державної податкової служби" 15.03.2012 року Криворізька південна МДПІ Дніпропетровської області ДПС є правонаступником Південної МДПІ у м. Кривому Розі.
Згідно Постанови КМУ від 20 березня 2013 р. N 229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» було створено Криворізьку південну ОДПІ ГУ Міндоходів і зборів у Дніпропетровській області.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Правовідносини щодо нарахування та сплати податку на прибуток та на додану вартість регулюються, зокрема положеннями Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI.
Державне підприємство «Токівський гранітний кар'єр» (надалі-ДП «Токівський гранітний кар'єр»), зареєстроване рішенням Апостолівської районної державної адміністрації Дніпропетровської області 27.11.1991 року № 953-р та з 15.03.12 перебуває на податковому обліку в Криворізькій південній МДПІ Дніпропетровської області ДПС.
Відповідно до п 44.1 ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Також, згідно п.36.1 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Відповідно до п.180.1 ст.180 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу.
Згідно з ст. 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
17.05.13 ДП «Токівський гранітний кар'єр» подало до Криворізької південної ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області податкову декларацію № 9028313919 (копія міститься в матеріалах справи), в якій самостійно визначило до сплати податкові зобов'язання з податку на додану вартість.
Станом на 17.05.2013 року сума несплаченої суми платежу нарахованого по уточнюючому розрахунку № 9028313919 від 17.05.2013 р., термін сплати 17.05.2013 року склав - 8 609,27 грн.
17.05.13 платником податків самостійно нараховано штрафна санкція по уточнюючому розрахунку № 9028313919 в сумі 1507,00 грн.
17.06.13 збільшено суму ПДВ, що підлягає сплаті згідно уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ № 9028577645 від 17.05.13 на 1278,00 грн.
17.05.13 платником податків самостійно нараховано штрафна санкція по уточнюючому розрахунку № 9028577645 від 17.05.13 в сумі 38,00 грн.
31.05.13 нараховано по декларації № 9028998041 від 20.05.13 сума 3492,00 грн.
30.06.13 нараховано по декларації № 9036833851 від 20.06.13 сума 61071,00 грн.
31.07.13 нараховано по декларації № 9043469141 від 18.07.13 сума 16869,00 грн.
30.08.13 нараховано по декларації № 9052710892 від 23.08.13 сума 2418,00 грн.
31.12.13 нараховано по декларації № 1300006283 від 18.12.13 сума 4246,00 грн.
31.01.14 нараховано по декларації № 1400000570 від 17.01.14 сума 23002,00 грн.
Окрім того посадовою особою Криворізької ОДПІ 14.10.2013 року було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт №12/22-11-06/00292296 (копія міститься в матеріалах справи). В ході перевірки було встановлено несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість.
Відповідно до п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Враховуючи встановлені порушення до відповідача були застосовані штрафні санкції у розмірі 1020 грн., винесено податкове повідомлення-рішення від 14.11.2013 року №0001242211, яке було направлено на адресу відповідача 14.11.2013 року та вручено 26.11.2013 року, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями чеку про відправлення та рекомендованого повідомлення про вручення поштової кореспонденції.
Відповідно до п. 58.2. ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п. 58.3 ст.58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Грошові зобов'язання, визначені в податковому повідомленні-рішенні від 14.11.2013 року №0001242211 підприємством добровільно не сплачені, докази оскарження самого рішення в матеріалах справи відсутні. Таким чином сума податкового боргу позивача з податку на додану вартість збільшилась на 1020 грн.
Також посадовою особою Криворізької південної МДПІ 15.11.2013 року було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт №104/151/00292296 (копія міститься в матеріалах справи). В ході перевірки встановлено порушення правил сплати (перерахування) податку на додану вартість.
Відповідно до п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
На підставі встановлених порушень до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 10% на суму 773, 5 грн., у розмірі 20% на суму 12487,77 грн., винесено податкові повідомлення-рішення від 18.11.2013 року №000350414, №000359414 відповідно, які були 19.11.2013 року вручені особисто під підпис керівнику відповідача, що підтверджується відповідним підписом на корінцях податкових повідомлень-рішень, копії яких містяться в матеріалах справи.
Грошові зобов'язання, визначені податковими повідомленнями-рішеннями від 18.11.2013 року №000350414, №000359414 підприємством добровільно не сплачені, докази оскарження зазначених рішень в матеріалах справи відсутні. Таким чином сума податкового боргу позивача з податку на додану вартість збільшилась на 773, 5 грн. та на 12487,77 грн. відповідно.
Відповідно до пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом
В порядку ст.129 ПК України після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу була нарахована пеня. Залишок несплаченої пені склав 963,58 грн.
З огляду на вищевикладене сума податкового боргу відповідача по податку на додану вартість склала 138 795,12 грн., в т.ч. основного платежу - 120985,27 грн., штрафні санкції - 16846,27 грн., залишок несплаченої пені - 963,58 грн.
Окрім того, 13.07.12 ДП «Токівський гранітний кар'єр» подало до відповідача податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 9040420994 (копія міститься в матеріалах справи), в якій самостійно визначило до сплати податкові зобов'язання з земельного податку на суму 1085,10 грн., з щомісячною сплатою 90,43грн.
01.10.12 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9040420994 сума 90,43 грн.
31.10.12 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9040420994 сума 90,43 грн.
30.11.12 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9040420994 сума 90,43 грн.
31.12.12 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9040420994 сума 90,43 грн.
31.01.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9040420994 сума 90,43 грн.
05.04.13 ДП «Токівський гранітний кар'єр» подало до ОДПІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 9018139334 (копія міститься в матеріалах справи), в якій самостійно визначило до сплати податкові зобов'язання з плати за землю на суму 1085,10 грн., щомісячною сплатою 90,43грн.
05.04.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
05.04.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
30.04.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
31.05.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
30.06.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
31.07.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
30.08.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
30.09.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
01.10.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
31.10.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
01.12.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
31.12.13 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
31.01.14 платником податків самостійно нараховано по податковій декларації №9018139334 сума 90,43 грн.
Також посадовою особою Апостілівського відділення Криворізької південної ОДПІ було проведено камеральну перевірку податкової звітності плати за землю, за результатами якої складено акт №52/154/00292296 від 20.09.13 (копія міститься в матеріалах справи). В ході перевірки встановлено порушення правил сплати (перерахування) плати за землю.
На підставі встановлених порушень до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 20% на суму 620 грн., винесено податкове повідомлення-рішення від 20.09.2013 року №000102414, яке було 20.09.2013 року вручено особисто під підпис посадовій особі відповідача, що підтверджується відповідним підписом на корінці податкового повідомлення-рішення, копія якого містяться в матеріалах справи.
Грошове зобов'язання, визначене податковим повідомленням-рішенням від 20.09.2013 року №000102414 підприємством добровільно не сплачені, докази оскарження зазначеного рішення в матеріалах справи відсутні. Таким чином сума податкового боргу позивача з плати за землю збільшилась на 620 грн.
Після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу була нарахована пеня. Залишок несплаченої пені склав 1183,60 грн.
Сума податкового боргу відповідача з земельного податку з юридичних осіб склала 3340,85 грн., в т.ч. основного платежу 1266,02 грн., штрафні санкції в сумі - 620,00 грн., залишок несплаченої пені в сумі -1183,60 грн.
08.11.12 ДП «Токівський гранітний кар'єр» подало до ОДПІ податкову декларацію з екологічного податку №9069784721 (копія міститься в матеріалах справи), в якій самостійно визначило до сплати податкові зобов'язання з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у сумі 673,48 грн.
В зв'язку з несплатою самостійно задекларованої суми протягом 10 календарних днів, 20.11.12 у відповідача виник податковий борг в сумі 673,48 грн.
Окрім того, 03.10.13 посадовою особою Криворізької Південної ОДПІ була проведена камеральна перевірка податкової звітності екологічного податку. За результатами перевірки складено акт №70/1501/00292296 (копія міститься в матеріалах справи). В ході перевірки встановлено порушення правил сплати (перерахування) екологічного податку.
На підставі встановлених порушень до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 20% на суму 134,70 грн., прийняте податкове повідомлення-рішення №000124414 від 03.10.13 року, яке отримано посадовою особою відповідача 04.10.2013 року, що підтверджується відповідним підписом на корінці податкового повідомлення-рішення, копія якого міститься в матеріалах справи.
Грошове зобов'язання, визначене податковим повідомленням-рішенням №000124414 від 03.10.13 року підприємством добровільно не сплачено, докази оскарження зазначеного рішення в матеріалах справи відсутні. Таким чином сума податкового боргу позивача з екологічного податку збільшилась на 134,70 грн.
В порядку ст.129 ПК України після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу була нарахована пеня. Залишок несплаченої пені склав 70,52 грн.
Таким чином сума податкового боргу з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення склала 878,70 грн., в т.ч. основного платежу 673,48 грн., штрафні санкції 134,70 грн. залишок несплаченої пені в сумі 70,52 грн.
Окрім того, 20.08.12 Апостоловським відділенням Криворізької південної ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області ДПС була проведена камеральна перевірка податкової звітності. За результатами перевірки складено акт №61/1501/00292296 від 20.08.12. В ході перевірки встановлено порушення правил сплати (перерахування) збору за забруднення навколишнього природного середовища.
На підставі встановлених порушень до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 20% на суму 134,70 грн., прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000551501 від 20.08.12, яке отримано керівником підприємства, що підтверджується відповідним підписом на корінці податкового повідомлення-рішення, копія якого міститься в матеріалах справи.
Грошове зобов'язання, визначене податковим повідомленням-рішенням №0000551501 від 20.08.12 підприємством добровільно не сплачено, докази оскарження зазначеного рішення в матеріалах справи відсутні. Таким чином сума податкового боргу позивача з інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища збільшилась на 620 грн.
В порядку ст.129 ПК України після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу була нарахована пеня в сумі 206,75 грн.
Таким чином сума податкового боргу за інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища склала 341,45 грн., в т.ч. штрафні санкції в сумі - 134,70 грн., залишок несплаченої пені в сумі 206,75 грн.
Також посадовою особою Криворізької південної МДПІ 16.12.2013 року було проведено камеральну перевірку розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, за результатами якої складено акт №36/22.11-06/00292296. В ході перевірки було встановлено несвоєчасне подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за 1 півріччя 2013 року.
На підставі встановлених порушень до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 1020 грн., винесено податкове повідомлення-рішення від 23.12.2013 року №0001862204, яке було 06.12.2013 року направлено на адресу відповідача та вручено 13.12.2013 року, що підтверджується копіями чеку про відправлення та рекомендованим повідомленням про вручення поштової кореспонденції, які містяться в матеріалах справи.
Грошові зобов'язання, визначені податковим повідомленнями-рішеннями від 23.12.2013 року №0001862204 підприємством добровільно не сплачені, докази оскарження самого рішення в матеріалах справи відсутні.
Таким чином сума податкового боргу позивача з частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями склала 1020 грн.
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
З огляду на наведене, сума податкового зобов'язання відповідача у розмірі 144379, 12 грн. з яких: податок на додану вартість - 138795, 12 грн.; земельний податок з юридичних осіб - 3340, 85 грн.; інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища - 341, 45 грн.; надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітня стаціонарними джерелами забруднення - 878, 70 грн.; частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до бюджету - 1020, 00 грн. набула статусу податкового боргу платника податків.
Таким чином загальна сума заборгованості відповідача, яка підлягає сплаті складає 144379, 12 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.6.2 ст.6 Податкові вимоги Законом України №2181-111 від 01.10.01 року "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"
6.2.1. У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
6.2.2. Податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
6.2.4. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
В порядку передбаченому Законом України №2181- III до ДП «Токівський гранітний кар'єр» 01.10.2001 виставлена перша податкова вимога №1/3 на суму 6496,50 грн., яка отримана гол.бухгалтером підприємства 25.12.01, що підтверджується відповідним підписом на корінці податкової вимоги, копія якого міститься в матеріалах справи.
Станом на 02.11.01 податковий борг ДП ««Токівський гранітний кар'єр» за погодженими податковим-зобов'язанням підприємства становив 184910,12 грн. внаслідок чого, боржнику 02.11.01 виставлена другаподаткова вимога №2/7 на суму 184910,12 грн., яка отримана гол. бухгалтером ДП ««Токівський гранітний кар'єр», що підтверджується відповідним підписом на корінці податкової вимоги, копія якого міститься в матеріалах справи.
Станом на 02.11.01 Перша податкова вимога, та друга податкова вимоги не виконані підприємством.
Згідно з пп.6.3.2 п.6.3 ст.6 Законом України №2181- III у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.
У Криворізькій південній ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області немає підстав для направлення на адресу боржника іншої податкової вимоги, оскільки починаючи з дати відправлення другої податкової вимоги 02.11.01 податковий борг ДП ««Токівський гранітний кар'єр» не переривався, у зв'язку чим підстав відкликати податкові вимоги, що направлені боржнику ще у 2001 не було.
Податковий борг відповідачем сплачений не був. Про наявність податкового боргу свідчать розрахунок суми грошових вимог Апостілівського відділення Криворізької підвенної ОДПІ до ДП «Токівський гранітний кар'єр» станом на 31.01.2014 року, довідкою про стан розрахунків з бюджетом на 31.01.2014 року, які міститься в матеріалах справи.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4 та 95.5 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.
Із зазначених норм випливає, що орган державної податкової служби насамперед здійснює заходи щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а потім, лише в разі недостатності коштів - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізької південної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів та зборів у Дніпропетровській області до Державного підприємства "Токівський гранітний кар'єр" про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг - задовольнити.
Стягнути кошти платника ДП "Токівський гранітний кар'єр", який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу на користь державного бюджету податкову заборгованість в сумі 144379 (сто сорок чотири тисячі триста сімдесят дев'ять) грн. 12 коп. по наступним податкам:
- по податку на додану вартість податкову заборгованість в сумі 138795 (сто тридцять вісім тисяч сімсот дев'яносто п'ять) грн. 12 коп. (р/р 31119029700036, код бюджетної класифікації 14010100, одержувач УДКСУ у Апостілівському районі, код ОКПО 37837093, банк одержувач ГУДК у Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ, МФО 805012);
- по земельному податку з юридичних осіб податкову заборгованість в сумі 3340 (три тисячі триста сорок) грн. 85 коп. (р/р 33216811700037, код бюджетної класифікації 13050100, одержувач УДКСУ у Апостілівському районі, код ОКПО 37937093, банк одержувач ГУДК у Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ МФО 805012);
- інші збори за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища податкову заборгованість в сумі 341 (триста сорок одна) грн. 45 коп. (р/р 33117329700048, код бюджетної класифікації 19050200, одержувач УДКСУ у Апостіліському районі; код ОКПО 37837093, банк одержувач ГУДК у Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ, МФО 805012);
- надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітня стаціонарними джерелами забруднення податкову заборгованість в сумі 878 (вісімсот сімдесят вісім) грн. 70 коп. (р/р 33118362700048, код бюджетної класифікації 19010100, одержувач УДКСУ у Апостіліському районі; код ОКПО 37837093, банк одержувач ГУДК у Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ, МФО 805012);
- частина чистого прибутку (доходу) господарьских організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до бюджету податковий борг в сумі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп. (р/р 31119074700036, код бюджетної класифікації 21010100, одержувач УДКСУ у Апостіліському районі; код ОКПО 37837093, банк одержувач ГУДК у Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ, МФО 805012).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, зазначені в ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя І.В. Юхно