КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/13546/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Качур І.А. Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
22 травня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Коротких А.Ю.,
суддів: Ганечко О.М.,
Літвіної Н.М.,
при секретарі Некрасовій М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу представника товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Укрбудмонтаж" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 грудня 2013 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Укрбудмонтаж" до інспекції державного архітектурно-будівельного контрою у Київській області, треті особи - товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-будівельна компанія "Моя Фортеця", обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Кантрі Хаус" про зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 грудня 2013 року в задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, представник товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Укрбудмонтаж" подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою позов задовольнити повністю. Свої вимоги апелянт аргументує тим, що судом першої інстанції були неповно з'ясовані всі обставини, що мали суттєве значення для вирішення справи та допущені порушення норм матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, які з`явились у судове засідання, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
31 липня 2013 року відповідачем проведено планову перевірку в присутності начальника дільниці ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» Демиденка Анатолія Миколайовича, якого призначено на цю посаду згідно наказу Генерального директора ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» № 8 від 08 лютого 2013 року (а.с.127).
Під час перевірки відповідачем встановлено, що виконавча документація ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» ведеться з порушенням ДБН А.3.1-5-2009 «Організація будівельного виробництва», а саме: в загальному журналі виконання будівельних робіт відсутні: печатка замовника, перелік ІТР, перелік актів на закриття прихованих робіт, перелік спеціальних журналів робіт, короткий опис та умови виконання робіт із зазначенням місця їх проведення; не заповнений журнал бетонних робіт та журнал вхідного контролю будматеріалів та конструкцій; відсутні акти геодезичної розмічувальної основи, акти передачі висотних реперів, акти передачі земельної ділянки підрядній організації, протоколи випробування ущільнень ґрунту та бетону.
За наслідками перевірки відповідачем складені акт перевірки, припис, протокол № 2-Л-З-3107/8 про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, в яких зафіксовані встановлені порушення. Разом з тим, в протоколі зазначено, що розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності відбудеться 01.08.2013 року.
Примірник протоколу № 2-Л-З-3107/8 про правопорушення у сфері містобудівної діяльності отримано повноважним представником позивача - Демиденком А.М., про що свідчить його особистий підпис на протоколі.
Відповідачем прийнято постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №3-0108/1 від 01.08.2013 року, якою на позивача накладено штраф у розмірі 20 646 грн.
Згідно з частинами 1, 2 статті 41 Закону України № 3038 «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон України № 3038) державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553 затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі - Порядок № 533).
Відповідно до п. 6 Порядку № 533 плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи інспекції, який затверджується керівником відповідної інспекції. Інспекції проводять планові перевірки об'єктів містобудування не частіше ніж один раз на півроку. Строк проведення планової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідної інспекції чи його заступника не більше ніж на п'ять робочих днів
Як зазначалось вище, відповідачем в ході перевірки встановлено порушення ДБН А.3.1-5-2009 «Організація будівельного виробництва». Так, згідно п. 1.17 ДБН А.3.1-5-2009 «Організація будівельного виробництва» на кожному об'єкті будівництва належить: вести загальний журнал робіт за формою згідно з додатком «В» спеціальні журнали з окремих видів робіт, перелік яких встановлює генпідрядник, виходячи з вимог нормативних документів щодо ведення виконавчої документації за формами, зразки яких наведено в додатку «Г» журнал авторського нагляду відповідно до ДБН А.2.2-4; складати акти на закриття прихованих робіт за формою, наведеною у додатку «К» акти проміжного прийняття відповідальних конструкцій за формою, наведеною у додатку «М»; складати акти індивідуального та комплексного випробування устаткування, інженерних систем, мереж і обладнання; оформляти виконавчу документацію - комплект робочих креслень із написами, зробленими особами, відповідальними за виконання будівельно-монтажних робіт, про відповідність виконаних у натурі робіт цим кресленням або змінам у них, внесеним за погодженням із замовником та проектувальником; вести облік збирання та видалення відходів і вторинної сировини; після завершення будівництва об'єкта скласти його архітектурно-технічний паспорт згідно із Законом України "Про архітектурну діяльність" та "Положенням про архітектурно-технічний паспорт об'єкта архітектури", паспорт технічного стану будівлі (споруди) згідно із НПАОП 45.2-1.01. енергетичний паспорт будинку згідно з ДБН В.2.6-31.
Підпункт 3.3 ДБН «А.3.1-5-2009. Проекти виконання робіт (ПВР), пп.3.3.1 ПВР» визначає технологію та організацію будівництва окремого об'єкта будови або виконання окремого виду чи етапу робіт. Склад і зміст ПВР встановлює генеральна підрядна будівельна організація із залученням субпідрядних організацій на основі додатка «Ж». Обов'язковими документами у складі ПВР є об'єктний будгенплан на виконання відповідного виду чи етану робіт на об'єкті (об'єктах), схеми спільної безпечної роботи декількох будівельних механізмів, пояснювальна записка, що включає вимоги безпеки.
Форми основних документів у складі ПВР приймаються відповідно до додатка «И».
Генпідрядник, виходячи з переліку, обсягів і складності робіт. їх розподілу між виконавцями, поетапних змін виробничих умов на будові тощо, вирішує, розробляти ПВР на будівництво об'єкта в цілому чи на окремі частини об'єкта, етапи будівництва, види робіт тощо. Такими розділами можуть бути підземна або надземна частини об'єкта, окремі секції, поверхи, яруси, виробничі ділянки, черги будівництва тощо, роботи підготовчого та основного періодів, зведення несучих або огороджувальних конструкцій, роботи зі спорядження, інженерного обладнання, виконання окремих технічно складних будівельних, монтажних і спеціальних робіт тощо.
За потреби замовника в отриманні дозволу на виконання встановленого законодавством переліку підготовчих робіт до початку робіт з будівництва об'єкта повинен бути розроблений проект виконання підготовчих робіт.
Організаційні і технологічні рішення ПВР повинні базуватися на сучасних методах виконання робіт і прийомах праці. За необхідності у ПВР включаються технологічні карти (схеми) - типові або індивідуальні - виконання найбільш великих за обсягом, складних або нових видів робіт.
Необхідний ступінь деталізації матеріалів ПВР встановлюється генпідрядником із залученням, за потреби, субпідрядників, залежно від специфіки та обсягів робіт, умов будівництва, спеціалізації організацій-виконавців робіт. їх досвіду тощо.
У ПВР передбачаються рішення із забезпечення безпеки праці та інших аспектів комплексної безпеки будівництва. Виконання робіт без ПВР не допускається.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідачем під час проведення перевірки велась фотофіксація. До матеріалів справи долучено копії матеріалів фотофіксації ведення позивачем журналів, якими підтверджується допущенні позивачем порушення у сфері містобудівної діяльності.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу представника товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Укрбудмонтаж" залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 грудня 2013 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: Коротких А.Ю.
Судді: Ганечко О.М.
Літвіна Н.М.
Повний текст виготовлено: 27.05.2014 року.
.
Головуючий суддя Коротких А. Ю.
Судді: Ганечко О.М.
Літвіна Н. М.