Рішення № 38879849, 21.05.2014, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
21.05.2014
Номер справи
913/778/14
Номер документу
38879849
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua ___________________________ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

21 травня 2014 року Справа № 913/778/14

Провадження №19пд/913/778/14

За позовом прокурора міста Луганська, м.Луганськ

в інтересах держави в особі:

позивача-1 - Виконавчого комітету Луганської міської ради, м.Луганськ

позивача-2 - Луганської міської ради, м.Луганськ

до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвуглетехпоставка", м.Луганськ

про внесення змін до договору оренди землі від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 за № 4269

Суддя господарського суду Луганської області Косенко Т.В.

Секретар судового засідання Дрожанова О.В.

У засіданні брали участь:

від заявника - Голоденко К.О. - прокурор відділу прокуратури м.Луганська, службове посвідчення № 020155 від 03.09.2013;

від позивача-1 - Шинкарьова О.А. - начальник відділу претензійно-позовної роботи та роботи по взаємодії з органами виконавчого провадження юридичного управління, довіреність № И 01/03-31/5160/0/2-13 від 20.08.2013;

від позивача-2 - Шинкарьова О.А. - начальник відділу претензійно-позовної роботи та роботи по взаємодії з органами виконавчого провадження юридичного управління, довіреність № И 01/03-31/5159/0/2-13 від 20.08.2013;

від відповідача - Єзопова О.Л. - юрисконсульт, довіреність б/н від 02.04.2014.

СУТЬ СПОРУ:

Прокурором міста Луганська в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Луганської міської ради та Луганської міської ради заявлено вимоги про внесення змін до договору оренди землі від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 за № 4269, який укладений між Виконавчим комітетом Луганської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Луганськвуглетехпоставка", відносно земельної ділянки площею 0,4255 га під розміщені будівлі, яка знаходиться за адресою: вул.Совєтська, б.18, а саме: викласти абзац перший п.2.1 розділу 2 "Об'єкт оренди" договору у новій редакції: "Річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку із застосуванням до нього договірного коефіцієнту 3"; доповнити п.2.1.1 розділу 2 "Орендна плата" договору оренди земельної ділянки новим абзацом наступного змісту: "На момент внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 № 4269 зі змінами до нього, розмір річної орендної плати у гривнях, згідно мети використання земельної ділянки, складає - 46088 (сорок шість тисяч вісімдесят вісім) грн 03 коп."; п.2.2 розділу 2 "Орендна плата" викласти у наступній редакції: "Річна орендна плата за землю сплачується орендарем в грошовій безготівковій формі щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця на розрахунковий рахунок, реквізити якого орендар уточнює у орендодавця або у уповноваженому їм органі"; п.2.5 розділу 2 "Орендна плата" викласти у наступній редакції: "У випадку невнесення орендної плати в строки, визначені таким договором оренди земельної ділянки, з орендаря стягується пеня у розмірі пені, визначеної чинним законодавством за несвоєчасну сплату земельного податку від несплаченої суми за кожний день такого прострочення"; доповнити п.2.10 розділу 2 "Орендна плата" договору новим абзацом наступного змісту: "На момент укладення цього договору про внесення змін до договору оренди земельної ділянки розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки складає - 1536267 (один мільйон п'ятсот тридцять шість тисяч двісті шістдесят сім) грн 75 коп.".

Ухвалою господарського суду Луганської області від 26.03.2014 було порушено провадження у справі та її розгляд призначений на 09.04.2014.

Відповідач відзивом № 1842 від 07.04.2014 вимоги позову відхилив, посилаючись на те, що після отримання листа позивача від 23.05.2013, на адресу відповідача надійшов лист № 5089 від 13.09.2013, відповідно до якого останнього було повідомлено про зміни в частині збільшення розміру річної орендної плати та надіслана нова довідка, а тому відповідач вважав, що питання про внесення змін до договору оренди землі вичерпано і немає необхідності нести додаткові витрати на нотаріальне посвідчення змін до договору; в проекті договору про внесення змін до договору оренди землі позивачем запропоновано внести зміни до трьох пунктів договору, а в позовній заяві позивач просить внести зміни до п'яти пунктів; що при доповненні п.2.10 розділу 2 договору новим абзацом незрозуміло як він буде кореспондуватися з п.2.11 розділу 2 договору, в якому мова йде про грошову оцінку землі; що відповідно до довідок про розмір нормативної грошової оцінки нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки становить 5011178 грн 38 коп., в той час як позивач зазначає 1536267 грн 75 коп.; що після доповнення п.2.1.1 розділу 2 новим абзацом в п.2.1.1 розділу 2 договору оренди землі буде два абзаци з різним розміром річної орендної плати.

Згідно ст.77 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 09.04.2014 була оголошена перерва до 21.05.2014.

Заявою про зміну предмету позову б/н від 21.05.2014, яку підтримав прокурор, позивачі просили внести наступні зміни до договору оренди землі від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 за № 4269, а саме: викласти перше речення п.2.1 розділу 2 "Орендна плата" договору у новій редакції: "Річна орендна плата встановлюється у розмірі 3 відсотків нормативної грошової оцінки"; доповнити пп.2.1.1 п.2.1 розділу 2 "Орендна плата" договору оренди земельної ділянки новим абзацом наступного змісту: "На момент внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 № 4269 зі змінами до нього, розмір річної орендної плати у гривнях, згідно мети використання земельної ділянки, складає 46088 (сорок шість тисяч вісімдесят вісім грн.) 03 коп."; доповнити п.2.11 розділу 2 "Орендна плата" договору новим абзацом наступного змісту: "На момент внесення змін до договору оренди земельної ділянки розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки складає 1536267 (один мільйон п'ятсот тридцять шість тисяч двісті шістдесят сім грн.) 75 коп."

Відповідно до ст.22 Господарського процесуального кодексу України вказана заява приймається судом до розгляду.

У судовому засіданні 21.05.2014 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників заявника та сторін, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі ст.13 Конституції України земля є об'єктом права власності українського народу. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Відповідно до ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.

З 01.01.2013 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності", відповідно до п.7 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" якого встановлено, що з дня набрання чинності цим законом землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.

Згідно до ст.33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до делегованих повноважень виконавчих органів міських рад віднесено здійснення контролю за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства, використанням та охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення.

Відповідно до п.34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування", виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин, тому, оскільки земельна ділянка була надана відповідачу рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради, але на теперішній час вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією міської ради, належними позивачами за даним позовом є виконавчий комітет Луганської міської ради та Луганська міська рада.

Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян або держави в судах у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.20 Закону України "Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право звертатися до суду в передбачених законом випадках.

Статтею 361 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою представництва прокурором в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.

Підставою звернення прокурора міста Луганська з даною позовною заявою до суду в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Луганської міської ради та Луганської міської ради є порушення відповідачем встановленого державою порядку користування земельною ділянкою, оскільки невнесення змін до договору оренди землі тягне за собою недоотримання коштів до міського бюджету та є порушенням вимог діючого законодавства.

Відповідно до абзацу 2 пп.1.3 п.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" системний аналіз норм законодавства України дає підстави для висновку про те, що орендна плата за земельну ділянку, яка перебуває в державній або в комунальній власності, має подвійну правову природу, оскільки, з одного боку, є передбаченим договором оренди землі платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (частина перша статті 21 Закону України "Про оренду землі", підпункт 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, з іншого - є однією з форм плати за землю як загальнодержавного податку нарівні із земельним податком (підпункт 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 ПК України). Разом з тим підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є саме договір оренди такої земельної ділянки (частина друга статті 21 Закону України "Про оренду землі", пункт 288.1 статті 288 ПК України). У зв'язку з цим та оскільки орендну плату за землю орендар вносить орендодавцеві (стаття 21 Закону України "Про оренду землі", стаття 288 ПК України), то право на стягнення заборгованості з орендної плати має орендодавець шляхом звернення до відповідного господарського суду в установленому ГПК порядку.

Відповідно до п.4 рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 № 3рп/99 справа № 1-1/99 інтереси держави можуть збігатися повністю, частково або не збігатися зовсім з інтересами державних органів, державних підприємств та організацій чи з інтересами господарських товариств з часткою державної власності у статутному фонді. Проте держава може вбачати свої інтереси не тільки в їх діяльності, але й в діяльності приватних підприємств, товариств.

Оскільки "інтереси держави" є оціночним поняттям, прокурор у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Враховуючи викладене, суд вважає, що прокурор міста Луганська правомірно звернувся з даним позовом до суду.

Рішенням Виконавчого комітету Луганської міської ради від 28.12.2002 № 406/5 вирішено передати Товариству з обмеженою відповідальністю "Луганськвуглетехпоставка" в оренду терміном на 49 років земельну ділянку площею 0,4255 га під розміщені будівлі, яка знаходиться за адресою: м.Луганськ, вул.Совєтська, 18.

На виконання вказаного рішення між Виконавчим комітетом Луганської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Луганськвуглетехпоставка" було укладено договір оренди землі від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 за № 4269.

В п.1.1 договору сторони визначили предмет договору - земельна ділянка площею 0,4255 га, яка знаходиться за адресою: м.Луганськ, вул.Совєтська, 18.

В п.1.2 договору сторони передбачили, що земельна ділянка надається орендарю терміном на 49 років під розміщені будівлі.

Згідно до п.2.1 договору річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку (річного), який діє на момент укладення договору оренди земельної ділянки збільшеного на коефіцієнт 2,5, що визначений рішенням Луганської міської ради від 02.04.1999 № 7/9 (Розрахунок розміру земельного податку (річного), який діє на момент укладення договору оренди земельної ділянки додається до договору та є його невід'ємною частиною).

Відповідно до пп.2.1.1 п.2.1 договору на момент укладення договору річна орендна плата складає 27326 грн 88 коп.

На момент укладення цього договору грошова оцінка земельної ділянки складає 1093075 (один мільйон дев'яносто три тисячі сімдесят п'ять) грн 46 коп. (п.2.11 договору).

У п.4.2 договору сторони встановили, що зміна умов договору здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку. Зміни і доповнення до даного договору вносяться шляхом укладання додаткових угод, що набирають чинність після підписання, нотаріального посвідчення та державної перереєстрації договору і є невід'ємними частинами даного договору. Умови договору оренди земельної ділянки діють у випадку, коли після набрання договором чинності законами України встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені договором, крім випадків, визначених ст.21 Закону України "Про оренду землі", а також випадків, визначених законами України, якщо вони підвищують рівень захисту прав орендарів, орендодавців, третіх осіб.

04.11.2004 між сторонами підписано договір про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки, яким п.1.2 розділу 1 договору сторони виклали у наступній редакції: "1.2. Земельна ділянка надається орендарю терміном до 28 грудня 2051 (двадцять восьмого грудня дві тисячі п'ятдесят першого) року під розміщені будівлі та під будівництво та розміщення будівель та споруд прохідної, мийки автомобілів, навісу та гаражу"; доповнили розділ 1 договору п.1.3 наступного змісту: "1.3. Цільове призначення (категорія) земельної ділянки - землі житлової та громадської забудови".

З набранням з 01.01.2011 чинності Податковим кодексом України було змінено розмір орендної плати та встановлений її мінімальний та максимальний розміри.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цих Законів, а також договором оренди землі.

Стаття 30 Закону України "Про оренду землі" передбачає, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Стаття 651 Цивільного кодексу України визначає, що підставами для зміни або розірвання договору є згода сторін, якщо інше не встановлено договором або законом; за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Обґрунтованими суд вважає вимоги прокурора про викладення першого речення п.2.1 розділу 2 "Орендна плата" договору у новій редакції: "Річна орендна плата встановлюється у розмірі 3 відсотків нормативної грошової оцінки" та доповнення пп.2.1.1 п.2.1 розділу 2 "Орендна плата" договору оренди земельної ділянки новим абзацом наступного змісту: "На момент внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 № 4269 зі змінами до нього, розмір річної орендної плати у гривнях, згідно мети використання земельної ділянки, складає 46088 (сорок шість тисяч вісімдесят вісім грн.) 03 коп.", враховуючи наступне.

Податковим кодексом України, який набув чинності 01.01.2011, зокрема, встановлено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (п.п.14.1.147 п.14.1 ст.14), а орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п.п.14.1.136 п.14.1 ст.14).

Згідно ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки; не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки; може бути більшою граничного розміру орендної плати, ніж зазначений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Враховуюче викладене, суд зазначає, що мінімальний розмір орендної плати за землю не може бути меншим 3 відсотків нормативної грошової оцінки, тому прокурор правомірно просить встановити саме такий розмір орендної плати.

Відповідно до ст.290 Податкового кодексу України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.

Згідно із ст.632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, установлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Також обґрунтованою є вимога прокурора про доповнення п.2.11 розділу 2 "Орендна плата" договору новим абзацом наступного змісту: "На момент внесення змін до договору оренди земельної ділянки розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки складає 1536267 (один мільйон п'ятсот тридцять шість тисяч двісті шістдесят сім грн.) 75 коп.", з огляду на те, що згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 1-3-14/1702 від 15.05.2014, наданого управлінням Держкомземагентства у м.Луганську Луганської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,4255 га, яка знаходиться за адресою: вул.Совєтська, 18, м.Луганськ, з урахуванням коефіцієнту індексації складає 1536267 грн 75 коп.

Можливість внесення змін до договору оренди землі передбачена чинним земельним законодавством та умовами договору оренди (п.4.2 договору).

Згідно із ст.632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, установлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Доводи відповідача, викладені у відзиві з огляду на вищевикладене, суд вважає необґрунтованими і до уваги не приймає.

Відповідно до ч.3 ст.653 Цивільного кодексу України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Враховуючи викладене, позов прокурора підлягає задоволенню повністю.

Судовий збір покладається на позивача-2 та відповідача порівну, враховуючи приписи ч.2 ст.49 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.

Відповідно до ч.1 ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ч.2 ст.34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Як зазначив прокурор, позивач-2 звертався до відповідача з пропозицією внести зміни до договору оренди, яка викладена у листі № И01/03-13/3246/0/2-13 від 23.05.2013, до якого була додана додаткова угода.

Водночас в п.4.2 договору сторони передбачили, що зміна умов договору здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку. Зміни і доповнення до даного договору вносяться шляхом укладання додаткових угод, що набирають чинність після підписання, нотаріального посвідчення та державної перереєстрації договору і є невід'ємними частинами даного договору. Умови договору оренди земельної ділянки діють у випадку, коли після набрання договором чинності законами України встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені договором, крім випадків, визначених ст.21 Закону України "Про оренду землі", а також випадків, визначених законами України, якщо вони підвищують рівень захисту прав орендарів, орендодавців, третіх осіб.

Відповідно до ст.654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Таким чином, позивачем-2 не було дотримано умов п.4.2 договору та не сповіщено відповідача про дату, час та місце де відбудеться підписання додаткової угоди та її нотаріальне посвідчення.

Відповідач, в свою чергу, взагалі не звертався до позивача з питанням щодо укладення додаткової угоди про внесення змін до договору оренди землі.

Таким чином, жодна із сторін не вжила належних заходів для внесення змін до договору оренди землі від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 за № 4269, в добровільному порядку.

Керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвуглетехпоставка" задовольнити повністю.

2. Внести зміни до договору оренди землі від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 за № 4269, який укладений між Виконавчим комітетом Луганської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Луганськвуглетехпоставка", відносно земельної ділянки площею 0,4255 га під розміщені будівлі, яка знаходиться за адресою: вул.Совєтська, б.18, виклавши перше речення п.2.1 розділу 2 "Орендна плата" договору у наступній редакції: "Річна орендна плата встановлюється у розмірі 3 відсотків нормативної грошової оцінки"; доповнивши пп.2.1.1 п.2.1 розділу 2 "Орендна плата" договору оренди земельної ділянки новим абзацом наступного змісту: "На момент внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 31.01.2003, державна реєстрація від 14.02.2003 № 4269 зі змінами до нього, розмір річної орендної плати у гривнях, згідно мети використання земельної ділянки, складає 46088 (сорок шість тисяч вісімдесят вісім грн.) 03 коп."; доповнивши п.2.11 розділу 2 "Орендна плата" договору новим абзацом наступного змісту: "На момент внесення змін до договору оренди земельної ділянки розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки складає 1536267 (один мільйон п'ятсот тридцять шість тисяч двісті шістдесят сім грн.) 75 коп."

3. Стягнути з Луганської міської ради, вул.Коцюбинського, б.14, м.Луганськ, ідентифікаційний код 26070794, в доход державного бюджету України на поточний рахунок 31214206783006, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Луганській області, одержувач - УДКСУ у м.Луганську, МФО 804013, код за ЄДРПОУ 37991503, код класифікації доходів (ККД): 22030001, назва "Судовий збір" (Державна судова адміністрація України, 050); символ звітності банку: 206, судовий збір у сумі 609 грн 00 коп., видати наказ після набрання рішенням законної сили Ленінській об'єднаній Державній податковій інспекції у м.Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвуглетехпоставка", вул.Совєтская, б.18, м.Луганськ, ідентифікаційний код 31260498, в доход державного бюджету України на поточний рахунок 31214206783006, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Луганській області, одержувач - УДКСУ у м.Луганську, МФО 804013, код за ЄДРПОУ 37991503, код класифікації доходів (ККД): 22030001, назва "Судовий збір" (Державна судова адміністрація України, 050); символ звітності банку: 206, судовий збір у сумі 609 грн 00 коп., видати наказ після набрання рішенням законної сили Ленінській об'єднаній Державній податковій інспекції у м.Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області.

Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 26.05.2014.

Суддя Т.В.Косенко