Ухвала суду № 38879507, 22.05.2014, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2014
Номер справи
807/1801/14
Номер документу
38879507
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22 травня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1801/14

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Мукачівської міської ради до Мукачівського управління державної казначейської служби України Закарпатської області про зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Мукачівська міська рада звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Мукачівського управління державної казначейської служби України Закарпатської області про зобов'язання вчинити певні дії.

Після одержання даного звернення було встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, що встановлені ст. 106 КАС України.

Частина 3 статті 106 КАС України передбачає, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. Всупереч вимогам вищезазначеної статті, позивачем до позовної заяви не було додано належне підтвердження надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів, а додано до позовної заяви лише квитанцію ЗД УДППЗ "Укрпошти" від 19.05.2014 року, що на розсуд суду є неналежним підтвердженням надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Частиною 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Одночасно із поданням позовної заяви до Закарпатського окружного адміністративного суду позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору обґрунтовуючи тим, що Мукачівським управлінням державної казначейської служби України Закарпатської області, яке здійснює розрахунково-касове обслуговування Мукачівської міської ради не своєчасно проводяться видатки із міського бюджету, що в свою чергу унеможливлює сплату судового збору.

У відповідності до ч. 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлено законом.

Згідно ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до п. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Доказів незадовільного майнового стану Мукачівської міської ради, що спричиняє неможливість сплати судового збору - суду не надано.

Виходячи з наведеного, прохання позивача про відстрочення або розстрочення сплати судового збору - є необґрунтованим, так як не підтверджений належними та допустимими доказами.

Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Статтею 4 вказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Звернені до суду вимоги, про зобов'язання виконати в повному обсязі бюджетні фінансові зобов'язання відповідачем, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача є майновими. Відповідно до п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 вищезазначеного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставки судового збору встановлені у розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік затверджено Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" та станом на 1 січня 2014 року така складає - 1218,00 грн.

З матеріалів адміністративної справи слідує, що позивач оскаржує дії Мукачівського управління державної казначейської служби України Закарпатської області. Загальна сума позову складає - 2394322,56 грн. (2394322,56 х 2% = 47886,4 грн. більше ніж 4 розміри мінімальної заробітної плати).

Отже, розмір необхідної до сплати позивачем суми судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру повинен складати 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а саме - 4872,00 грн.

Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (4872,00 грн. х 10% = 487,20 грн.).

Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру) є наступними: призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35231455 (суду де розглядається справа)"; реквізити для сплати: банк одержувача: ГУ ДКСУ у Закарпатській області, МФО 812016, рахунок отримувача: 31210206784002, отримувач коштів: УДКСУ у м. Ужгород, 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610.

Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, для усунення вищезазначених недоліків, позивачу слід подати суду докази надіслання позовної заяви відповідачу разом з додатками рекомендованим листом з повідомленням про вручення; докази про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру в розмірі передбаченому п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - в сумі - 487,20 грн.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Мукачівської міської ради до Мукачівського управління державної казначейської служби України Закарпатської області про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати Мукачівській міській раді строк до 05 червня 2014 року для усунення вищезазначених недоліків.

Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі, якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Т.В. Скраль