Постанова № 38878220, 22.05.2014, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2014
Номер справи
816/1549/14
Номер документу
38878220
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/1549/14

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ясиновського І.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання - Петренко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

23 квітня 2014 року Миргородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Полтавській області звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 560,66 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за відповідачем рахується відповідний податковий борг, що виник у зв'язку з частковою несплатою поточних зобов'язань, визначених у відповідності до вимог п.293.2 ст. 293 Податкового кодексу України та нарахуванням пені, яка не сплачена платником, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.

Сторони у судове засідання не з'явились, хоча повідомлялись про час та місце судового розгляду належним чином, позивач надав клопотання про розгляду справи без уповноваженого представника.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки на підставі наявних матеріалів справи.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа-підприємець, номер запису про державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - 2 587 017 0000001742 та перебуває на податковому обліку в органах державної податкової служби з 21 жовтня 1997 року за № 1002.

25 січня 2012 року відповідачем подано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, згідно якої обрана ставка єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування складає 20 % до розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Згідно п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку: 1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень; 2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Відповідно до пунктів 293.1 статті 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки). Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Як вбачається із матеріалів справи, за відповідачем, рахується заборгованість зі сплати єдиного податку в розмірі 560,66 грн.

14 листопада 2012 року Миргородською ОДПІ проведені камеральні перевірки відповідача з питання своєчасності подання податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи-підприємця за 1 квартал 2012 року та за 2 квартал 2012 року, за результатами яких було складено акти № 1430/17-146/НОМЕР_1 та №1431/17-146/НОМЕР_1 відповідно.

Перевірками встановлено порушення строків подачі податкової декларації про майновий стан і доходи відповідно п.п. 49.18.5 п.49.18 ст. 49 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року.

За результатами вказаних перевірок винесено податкові повідомлення-рішення:

- від 14 листопада 2012 року за № 7411341701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з Єдиного податку з фізичних осіб на суму 170 грн.

- від 14 листопада 2012 року за № 7411351701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з Єдиного податку з фізичних осіб на суму 170 грн.

16 листопада 2012 року Миргородською ОДПІ проведено камеральну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати єдиного податку по граничному терміну сплати з 20 лютого 2012 року по 20 серпня 2012 року, результати якої оформлені актом № 1443/17-146/НОМЕР_1.

Перевіркою встановлено порушення відповідачем термінів сплати авансових внесків, визначених п.295.1 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI

За результатами вказаної перевірки винесено податкові повідомлення рішення:

- від 16 листопада 2012 року за № 7411401701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 107,3 грн;

- від 16 листопада 2012 року за № 7411411701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 107,3 грн;

- від 16 листопада 2012 року за № 7411441701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 107,3 грн;

- від 16 листопада 2012 року за № 7411421701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 107,3 грн;

- від 16 листопада 2012 року за № 7411431701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 107,3 грн;

- від 16 листопада 2012 року за № 7411391701, яким збільшено суму грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 107,3 грн.

В добровільному порядку дана заборгованість відповідачем не погашена, докази оскарження вказаних рішень в матеріалах справи відсутні.

У зв'язку із вищезазначеним та несвоєчасним здійсненням оплат відповідно до доданого до матеріалів справи зворотного боку облікової картки платника, за позивачем рахується заборгованість у розмірі 560,66 грн, у тому числі за основним платежем 458,80 грн та донарахована сума пені у розмірі 101,86 грн.

Відповідно до вимог пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, сума несплаченого податкового зобов'язання по єдиному податку в розмірі 560,66 грн є сумою податкового боргу.

Відповідно до положень ст. 59 Податкового кодексу України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Судом встановлено, що 04 червня 2013 року Миргородською ОДПІ сформовано податкову вимогу № 197-19, яка направлена засобами поштового зв'язку та отримана відповідачем 02 липня 2013 року.

Доказів оскарження відповідачем податкової вимоги суду не надано.

Враховуючи, що минуло 60 днів з дня направлення податкової вимоги відповідачу, а також несплату ним податкового боргу в установлений термін в добровільному порядку, суд вважає, що заявлені суми податкового боргу підлягають стягненню.

Згідно підпунктів 20.1.19 та 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частин; застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

У зв'язу із тим, що згідно вимог п. 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу суд вважає за необхідне згідно з частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України вийти за межі позовних вимог та приходить до висновку про стягнення коштів з рахунків ФО-П ОСОБА_1 у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу, а саме 560,66 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 128, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер НОМЕР_1) на суму податкового боргу по єдиному податку з фізичних осіб у розмірі 560,66 грн (п'ятсот шістдесят гривень шістдесят шість копійок) на розрахунковий рахунок № 31513970700012, одержувач: УК Миргородський р-/м. Миргрод/18050400, код одержувача: 37845125, банк одержувача: ГУДКСУ у Полтавській області, МФО 831019.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено 26 травня 2014 року.

Суддя І.Г. Ясиновський