Справа № 444/931/14-п
Провадження № 3/444/433/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2014 року суддя Жовківського районного суду Львіської області Мартинишин Я. М. , оглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м.Жовкві, які надійшли від ВДАІ Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області про притянення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 , не працюючого , -
- за ст. 130 КпАП України ,
в с т а н о в и в :
27.04.2014 року інспектор ДПС ВДАІ з обслуговування Жовківського району лейтенант В.І. складено відносно ОСОБА_2 протокол про адміністративне правопорушення серії АБ 2 № 316500 за ст.130 КпАП України.
Відповідно ст.278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КпАП України встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушенння не зазаначено частини статті статті 130 КпАП України .
Санкція ст.130 ч.1 КпАП України , за вчинення адміністративного правопорушення тягне за собою позбавлення права керування транспортним засобом або штраф , однак відсутні будь-які докази про те чи у правопорушник притягався протягом року до адміністративної відповідальності за ст.130 КпАП України.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст.251 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначеного вище недоліку протоколу, розгляд справи є неможливим.
Верховним судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП України , відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. №14).
А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті, і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню ВДАІ Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській, як такий, що оформлений з порушенням вимог ст.256 КпАП України.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ст. 130 КпАП України, направити до ВДАІ Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області на доопрацювання.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду шляхом подачі скарги через Жовківський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її постановлення.
СуддяМартинишин Я. М.