9.4.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 травня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/3334/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Луганськгеологія» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 340,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
14 травня 2014 року позивачем подано до суду позов про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Луганськгеологія» штрафних санкцій у сумі 340,00 грн. за порушення вимог законодавства про цінні папери.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Відкрите акціонерне товариство «Луганськгеологія» в порушення вимог в порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, не розкрив річну інформацію за 2012 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У відношенні відповідача 06.11.2013 уповноваженою особою позивача винесено постанову № 869-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 340,00 грн. Позивач просив суд стягнути з відповідача зазначену суму штрафу в доход Державного бюджету України.
Представник позивача надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неприбуття суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Враховуючи положення пункту 6 статті 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до такого.
Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Луганськгеологія», код ЄДРПОУ 01432115, є юридичною особою.
З матеріалів справи вбачається, що ВАТ «Луганськгеологія» повинно було в термін до 30.04.2013 розкрити регулярну річну інформацію за 2012 року шляхом її розміщення у загальнодоступній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, однак не виконало зазначених вимог, що є порушенням вимог ст. 40 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ".
Розділом V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» встановлений обов'язок емітента розкрити регулярну річну інформацію у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, наступного за звітним, зокрема, шляхом її розміщення у загально доступній базі даних комісії.
У зв'язку з невиконанням зазначених вимог, 24.09.2013 уповноваженою особою позивача відносно ВАТ «Луганськгеологія» прийнято постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 03/02/1965, якою запропоновано керівнику або уповноваженій особі ВАТ «Луганськгеологія» з'явитися 11.10.2013 до Донбаського територіального управління Комісії для надання пояснень та підписання акту (а.с.10).
11 жовтня 2013 року уповноваженою особою ДТУ НКЦПФР на підставі матеріалів про правопорушення на ринку цінних паперів щодо Відкритого акціонерного товариства «Луганськгеологія», складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 869-ДО-1-Е та № 364-ДО-1-Е, з якого вбачається, що на засідання комісії представник ВАТ «Луганськгеологія» не з'явився, доказів розкриття регулярної річної інформації в термін до 30.04.2013 за л 2012 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надав (а.с.11), що стало підставою для винесення постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 11.10.2013, якою розгляд зазначеної справи призначено на 06.11.2013. (а.с12).
06 листопада 2013 уповноваженою особою ДТУ НКЦПФР, на підставі матеріалів про правопорушення на ринку цінних паперів щодо Відкритого акціонерного товариства «Луганськгеологія», винесено постанову № 869-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно з якою на відповідача накладено штраф у розмірі 340,00 грн. Вищезазначену постанову направлено на адресу відповідача рекомендованим листом, що підтверджується копією реєстру відправки кореспонденції та копією розрахункового документу за надання поштових послуг.(а.с.13,14).
Згідно з п. 19.1 зазначених вище Правил, штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.
Відповідач штраф в добровільному порядку не сплатив, постанову № 869-ДО-1-Е від 06.11.2013 у судовому порядку не оскаржив.
Статтею 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства (п.10).
Згідно п. 3.1 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій (затверджені рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 за № 2272, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 за № 120/14811), у випадку наявності ознак правопорушення порушується справа про правопорушення на ринку цінних паперів, про що виноситься постанова про порушення справи, що передбачено п. 4.1 цих Правил.
Пунктом 14 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб.
Відповідно до ст. 11 цього Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів - у розмірі від 10 до 50000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються в судовому порядку.
Пунктом 7 ч.1 ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", встановлено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно абз. 5 ст. 12 ЗУ "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ", рішення про накладання штрафу оформлюється постановою, яка направляється юридичній особі, щодо якої застосовано штраф.
Як вбачається з приписів ч. 1 статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Частиною 4 вказаної статті Закону передбачено, що річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Відповідно до п. 19.4 Правил, у випадку не сплати штрафу правопорушником у визначені строки (п. 19.1 цієї Постанови) штраф стягується у судовому порядку.
Згідно з п. п. 6 п. 5 Положення про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, комісія, у т.ч. і її територіальні управління, мають право звертатись до суду та господарського суду з позовами у зв'язку з порушенням законодавства України про цінні папери.
У зв'язку з викладеним суд приходить до висновку, що заявлені Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку вимоги про стягнення з ВАТ «Луганськгеологія» штрафних санкцій у сумі 340,00 грн. за порушення вимог законодавства про цінні папери є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з частиною другою статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судових витрат.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 15 травня 2014 року позивачу відстрочено сплату судового збору за подання адміністративного позову до розгляду адміністративної справи по суті.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України - у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З урахуванням того, що за результатами розгляду даної справи суд прийшов до висновку, що позов суб'єкта владних повноважень підлягає задоволенню в повному обсязі, а відповідач є юридична особою - не суб'єкт владних повноважень, суд приходить до висновку, що стягнення судового збору зі сторін у справі у даному випадку не передбачено чинним законодавством.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Луганськгеологія» (код ЄДРПОУ 01432115) в доход Державного бюджету України -р/р 31110106700004 в УДКС у м. Донецьку, код 38033949, МФО 834016 код платежу 21081100 штрафні санкції у сумі 340,00 грн. (триста сорок грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Т.В. Смішлива