Ухвала суду № 38872537, 26.05.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2014
Номер справи
820/11520/13-а
Номер документу
38872537
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про заміну сторони виконавчого провадження

26 травня 2014 р. № 820/11520/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Заічко О.В.,

при секретарі судового засідання - Демченко В.В.,

представники заявника та зацікавлених осіб - не прибули,

розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Харкові заяву Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" до Головного управління Державного казначейства України в Харківській області, Вовчанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій протиправними та стягнення суми,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду із заявою в порядку ст. 264 КАСУ звернувся ПАТ "Вовчанський агрегатний завод", зацікавлені особи - Головне управління Державного казначейства України в Харківській області, Вовчанська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області, в якій просить суд визнати стороною виконавчого провадження Управління Державної казначейської служби України у Вовчанському районі Харківської області, стягнути по виконавчому листу кошти та визначити реквізити рахунку боржника (УДКСУ у м. Харкові, код 37999649, банк ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, рахунок 31119030700002), вказані у виконавчому листі Харківського окружного адміністративного суду від 25.12.2013 р. по справі № 820/11520/13-а на реквізити : назва утримувача - УДКСУ у Вовчанському районі Харківської області, код ЄДРПОУ - 37345943, банк одержувача - ГУДКСУ у Харківській області, МФО банку - 851011, розрахунковий рахунок - 31117030700156.

В обґрунтування поданої заяви зазначив, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 23.01.2014 року, яка була залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.03.2014 року, адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" до Головного управління Державного казначейства України в Харківській області, Вовчанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій протиправними та стягнення суми було задоволено у повному обсязі: визнано противоправною бездіяльність Вовчанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів України за ненадання висновку до узагальненої інформації Держказначейству в сумі 90898, 00 грн. бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, стягнуто з державного бюджету України в особі ГУДКСУ у Харківській області (платник УДКСУ у м. Харкові, р/р 31119030700002 банку ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999649) на користь Публічного акціонерного товариства «Вовчанський агрегатний завод» (62504, Харківська обл., м. Вовчанськ, вул. Пушкіна, 2, р/р №26002799965638 в ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК» м. Київ, МФО 380838, код ЄДРПОУ 14309847; св. 100284966, ІПН 143098420085) 90698,00 (дев'яносто тисяч вісімсот дев'яносто вісім гривень 00 копійок) бюджетного відшкодування податку на додану вартість, стягнуто з державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Вовчанський агрегатний завод» 62504, Харківська обл., м. Вовчанськ, вул. Пушкіна, 2, р/р №26002799965638 в ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК» м. Київ, МФО 380838, код ЄДРПОУ 14309847) сплачений судовий збір у розмірі 908,88 грн. (дев’ятсот вісім грн. 88 коп.). Заявник завертає увагу суду на той факт, що на теперішній час не отримав виконавчий лист по даній справі, а щодо заміни сторони виконавчого провадження зауважує, що в аналогічній справі № 820/11519/13-а на адресу Головного управління ДКС України було направлено виконавчий лист, який останнім було повернуто з підстав невідповідності реквізитів рахунку для відшкодування ПДВ по платниках Вовчанського району Харківської області та було запропоновано звернутись в порядку вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 року до органу Казначейства за місцем реєстрації стягувача в податковому органі, тобто до Управління Державної казначейської служби України у Вовчанському районі Харківської області.

У судове засідання, призначене на 26.05.2014 року заявник та зацікавлені особи не прибули, повідомлялись належним чином про дату, час та місце розгляду заяви, про причини неявки, всупереч вимогам ч.2 ст.40 КАС України, суд не повідомивши, клопотань про розгляд заяви без їх присутності не надавши.

Відповідно до ч.2 ст. 264 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які належним чином повідомлялись про розгляд заяви в порядку ст. 264 КАСУ не перешкоджає її розгляду.

Відповідно до ч.6 с. 128 КАС України суд вважає можливим розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження у порядку письмового провадження.

Згідно вимог ч.1 статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Ухвалу суду за результатами питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено у загальному порядку.

Як вбачається з матеріалів справи та поданої заяви, постановою Харківського окружного адміністративного суду від 23.01.2014 року, яка була залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.03.2014 року, адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" до Головного управління Державного казначейства України в Харківській області, Вовчанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій протиправними та стягнення суми було задоволено у повному обсязі: визнано противоправною бездіяльність Вовчанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів України за ненадання висновку до узагальненої інформації Держказначейству в сумі 90898, 00 грн. бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, стягнуто з державного бюджету України в особі ГУДКСУ у Харківській області (платник УДКСУ у м. Харкові, р/р 31119030700002 банку ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999649) на користь Публічного акціонерного товариства «Вовчанський агрегатний завод» (62504, Харківська обл., м. Вовчанськ, вул. Пушкіна, 2, р/р №26002799965638 в ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК» м. Київ, МФО 380838, код ЄДРПОУ 14309847; св. 100284966, ІПН 143098420085) 90698,00 (дев'яносто тисяч вісімсот дев'яносто вісім гривень 00 копійок) бюджетного відшкодування податку на додану вартість, стягнуто з державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Вовчанський агрегатний завод» 62504, Харківська обл., м. Вовчанськ, вул. Пушкіна, 2, р/р №26002799965638 в ПАТКБ «ПРАВЕКС-БАНК» м. Київ, МФО 380838, код ЄДРПОУ 14309847) сплачений судовий збір у розмірі 908,88 грн. (дев’ятсот вісім грн. 88 коп.).

На теперішній час заявник не отримав виконавчий лист по даній справі.

Суд звертає увагу, що в аналогічній справі № 820/11519/13-а заявник, листом № 836/58 від 18.03.2014 року на адресу Головного управління ДКС України направив виконавчий лист, який останнім було повернуто листом № 16-18/284-4144 від 15.04.2014 року з підстав невідповідності реквізитів рахунку для відшкодування ПДВ по платниках Вовчанського району Харківської області в порушення вимог ст.18 Закону України "Про виконавче провадження" та було запропоновано звернутись відповідно до вимог п.17 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 року до органу Казначейства за місцем реєстрації стягувача в податковому органі.

Судом встановлено, що відповідним органом казначейства в даному випадку є Управління Державної казначейської служби України у Вовчанському районі Харківської області, до якого заявником було направлено лист № 836/62 від 17.04.2014 року з проханням повідомити реквізити рахунку для відшкодування ПДВ по платниках Вовчанського району Харківської області, до яких, зокрема, належить ПАТ "Вовчанський агрегатний завод".

Листом від 22.04.2014 року № 03-31/243-414 Управління Державної казначейської служби України у Вовчанському районі Харківської області повідомило заявнику реквізити для зарахування бюджетного відшкодування з ПДВ грошовими коштами КБК (14010200).

Суд зазначає, що умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені Законом України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 № 606-XIV, із змінами та доповненнями.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з вимогами ст.11 вищеназваного Закону державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.

Законом України "Про державну виконавчу службу" визначені органи, які здійснюють примусове виконання рішень.

Органи державної виконавчої служби мають повноваження відносно примусового виконання лише тих рішень, які прямо передбачені Законом України "Про виконавче провадження".

Стаття 3 зазначеного Закону містить перелік документів, що підлягають виконанню Державною виконавчою службою, який є вичерпним.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом, в тому числі і постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу.

Суд зазначає, що дійсно приписами п. 3 ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що у виконавчому листі зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.

Згідно до п. 6 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 18 цього Закону.

Під час розгляду справи з'ясовано, що 22.04.2014 року листом № 03-31/243-414 УДКСУ у Вовчанському районі Харківської області повідомило реквізити для зарахування бюджетного відшкодування ПДВ грошовими коштами за кодом бюджетної класифікації (14010200) по справі № 820/11520/13-а : назва утримувача - УДКСУ у Вовчанському районі Харківської області, код ЄДРПОУ - 37345943, банк одержувача - ГУДКСУ у Харківській області, МФО банку - 851011, розрахунковий рахунок - 31117030700156 (а.с. 144).

З приписів п. 17 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 вбачається, що стягувачі, на користь яких прийняті судові рішення про бюджетне відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, подає документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, до органу Казначейства за місцем реєстрації стягувача в органі державної податкової служби.

Пунктом 18 зазначеного положення передбачено, що під час виконання виконавчого документа суду про стягнення надходжень бюджету, крім бюджетного відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, орган Казначейства повідомляє протягом п’яти робочих днів після надходження такого документа відповідному органові, що контролює справляння надходжень бюджету (в разі безспірного списання коштів місцевого бюджету - також відповідному фінансовому органу), про надходження зазначеного виконавчого документа.

У разі потреби орган Казначейства звертається до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, за інформацією про підтвердження зарахування коштів до державного та місцевих бюджетів або встановлення залишку неповернутих з державного та місцевих бюджетів коштів чи узгодження реквізитів рахунків, на яких обліковуються надходження бюджету, кодів бюджетної класифікації тощо та визначає строк її подання, який становить не більш як 15 робочих днів.

Орган, що контролює справляння надходжень бюджету, до закінчення зазначеного строку подає органові Казначейства таку інформацію в письмовій формі.

Згідно до ч. 2 та ч. ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року N 2453-VI, із змінами та доповненнями, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Приписами ч. 2 та ч. 3 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до приписів ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає за необхідне задовольнити заявлене клопотання заявника та замінити сторону виконавчого провадження - Головне управління Державного казначейства України в Харківській області на Управління Державної казначейської служби України у Вовчанському районі Харківської області.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 160, 165, 186, 264 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

Заяву Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Вовчанський агрегатний завод" до Головного управління Державного казначейства України в Харківській області, Вовчанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій протиправними та стягнення суми– задовольнити.

Замінити сторону виконавчого провадження , а саме: боржника - Головне управління Державного казначейства України в Харківській області, на Управління Державної казначейської служби України у Вовчанському районі Харківської області.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Заічко О.В.