УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
26 травня 2014 року Справа № 803/981/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., вивчивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ОТП Факторинг Україна» до Другого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ОТП Факторинг Україна» звернулося з адміністративним позовом до Другого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування постанов від 19.11.2010 року ВП № 22816146 про відкриття виконавчого провадження в частині накладення арешту на рухоме майно, від 16.02.2011 року ВП № 24901626 про відкриття виконавчого провадження в частині накладення арешту на рухоме майно, від 01.02.2012 року ВП № 31102326 про відкриття виконавчого провадження в частині накладення арешту на рухоме майно та від 01.02.2012 року ВП № 31102256 про відкриття виконавчого провадження в частині накладення арешту на рухоме майно.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Позовна заява підлягає залишенню без розгляду з таких підстав.
Частиною 1 статті 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 1 статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
У частині 2 статті 181 КАС України зазначено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем оскаржуються постанови від 19.11.2010 року ВП № 22816146 про відкриття виконавчого провадження в частині накладення арешту на рухоме майно, від 16.02.2011 року ВП № 24901626 про відкриття виконавчого провадження в частині накладення арешту на рухоме майно, від 01.02.2012 року ВП № 31102326 про відкриття виконавчого провадження в частині накладення арешту на рухоме майно та від 01.02.2012 року ВП № 31102256 про відкриття виконавчого провадження в частині накладення арешту на рухоме майно, однак, адміністративний позов подано до суду лише 23.05.2014 року, що підтверджується відбитком штемпеля вхідної кореспонденції № 6453/14, тобто з пропуском встановленого частиною 2 статті 181 КАС України десятиденного строку звернення до суду.
Позивачем у позовній заяві не заявлено клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та не надано жодного доказу для підтвердження таких підстав.
Відповідно до частини 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Таким чином, оскільки адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ОТП Факторинг Україна» подано з пропуском десятиденного строку звернення до суду, встановленого частиною 2 статті 181 КАС України, судом не встановлено поважних причин пропуску позивачем цього строку, тому в порядку частини 1 статті 100 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.
Згідно із пунктом 4 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду.
Отже, у зв'язку із залишенням позовної заяви без розгляду судовий збір у сумі 73,08 грн., сплачений відповідно до платіжного доручення від 15 травня 2014 року № 3768, підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 181 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ОТП Факторинг Україна» до Другого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування постанов залишити без розгляду.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «ОТП Факторинг Україна» (03680, м. Київ, вул. Фізкультури, буд. 28 Д, ідентифікаційний код юридичної особи 36789421) судовий збір у сумі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп., сплачений відповідно до платіжного доручення від 15 травня 2014 року № 3768.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О. О. Андрусенко