ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Сало А.Б.
Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.
УХВАЛА
іменем України
"22" травня 2014 р. Справа № 817/172/14
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Кузьменко Л.В.
суддів: Зарудяної Л.О.
Іваненко Т.В.,
при секретарі Кратюк А. О. ,
за участю сторін:
позивача ОСОБА_3, представника позивача - адвоката ОСОБА_4,
від відповідача: Наконечного Ю.М., представника за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "18" березня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області про зобов'язання вчинення певних дій ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області, в якому просить зобов"язати відповідача здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_3 компенсаційних виплат, пов"язаних з індексацією доходів населення, починаючи з 01 квітня 2009 року по теперішній час.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що наказом від 10.02.2009 №2-ф їй, як головному державному податковому інспектору відділу інформатизації процесів оподаткування Гощанській МДПІ було встановлено надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 40 % від посадового окладу з 01.01.2009. Проте, наказом №99 від 26.03.2009 "Про притягнення до відповідальності" в результаті проведеного аналізу оцінки результатів роботи за січень-лютий 2009 року ОСОБА_3 позбавлено надбавки за високі досягнення у праці за березень 2009 року у розмірі 10 %. В подальшому, наказом Гощанської МДПІ від 27.04.2009 №5-ф повторно встановлено надбавку у розмірі 40 %.
Позивач вважає, що вказані дії відповідача, спричинили зміну базового місяця для нарахування індексації заробітної плати позивачу та відповідно порушення вимог п.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078. Оскільки, на переконання позивача, за таких обставин фактично відбулось поновлення виплати надбавки встановленої наказом Гощанської МДПІ від 10.02.2009 №20-ф.
З огляду на вказані обставини, позивач просить суд зобов'язати Гощанську ОДПІ здійснити перерахунок і виплату їй компенсаційних виплат, пов'язаних з індексацією доходів населення, починаючи з 01.04.2009р. по даний час.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 18 березня 2014 року позов задоволено.
Зобов'язано Гощанську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Рівненській області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_3 компенсаційних виплат, пов'язаних з індексацією доходів населення, починаючи з 01 квітня 2009 року по даний час.
З постановою суду першої інстанції не погодився відповідач, подав апеляційну скаргу, в якій з підстав порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та закрити провадження у справі. Зокрема відповідач зазначає, що суд першої інстанції безпідставно відмовив в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі з огляду на те, що вимога позивачки про здійснення перерахунку та виплати компенсаційних виплат, пов"язаних пов'язаних з індексацією доходів населення, починаючи з 01.04.2009 р. уже була предметом судового розгляду і постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 10.04.2013 року, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2013 року, в задоволенні позову ОСОБА_3 відмовлено.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги з огляду на таке.
Судом першої інстанції встановлено та стверджується матеріалами справи, що з 02.07.2007 позивач працювала на посаді головного державного податкового інспектора відділу інформатизації процесів оподаткування Гощанської МДПІ.
Згідно наказу №2-ф від 10.02.2009 «Про встановлення надбавки за високі досягнення у праці працівникам структурних підрозділів Гощанської МДПІ» ОСОБА_6 встановлено надбавку за високі досягнення у праці від посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років у розмірі 40 % з 01.01.2009р.
В подальшому, у зв'язку із погіршенням якості роботи та неналежним виконанням службових обов'язків, на підставі службової записки начальника відділу інформатизації процесів оподаткування ОСОБА_7, наказом №99 від 26.03.2009 «Про притягнення до відповідальності», ОСОБА_3 позбавлено надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи за березень місяць 2009 року у розмірі 10 %.
Відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» №268 від 09.03.2006 р. начальником Гощанської МДПІ винесено наказ №5-ф від 27.04.2009р. «Про встановлення надбавки за високі досягнення у праці працівникам структурних підрозділів Гощанської МДПІ», відповідно до якої позивачу повторно встановлено надбавку в розмірі 40 % з 01.04.2009.
У зв'язку із встановленням, на підставі наказу №5-ф від 27.04.2009р. ОСОБА_3 надбавки за високі досягнення у праці, враховуючи те, що сума підвищення грошових доходів перевищила суму індексації, яка б мала бути нарахована за місяць, позивачу визначено як базовий місяць для проведення індексації - квітень 2009 року.
Позивач вважає, що відповідачем безпідставно змінено базовий місяць для проведення індексації. Зокрема, позивач звертає увагу на те, що наказом Гощанської МДПІ №5-ф від 27.04.2009 фактично відбулось поновлення виплати надбавки встановленої наказом №2-ф. А тому, на думку позивача, з врахуванням роз'яснень наданих Міністерством соціальної політики в листі від 27.07.2011 №150-10/136-11, поновлення виплати передбаченої законодавством надбавки після тимчасової її невиплати не може бути підставою для визначення базового місяця для проведення індексації.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції погодився з доводами позивача.
Колегія суддів зазначає, що позивач у червні 2013 року зверталась до суду з позовом до Гощанської міжрайонної державної податкової інспекції у Рівненській області Державної податкової служби про скасування наказу №5-ф від 27.04.2009 р. та зобов'язання відновити з 01.04.2009 р. дію наказу відповідача від 10.02.2009 р. №2-ф щодо встановлення надбавки за високі досягнення у праці у розмірі 40% від посадового окладу та здійснити перерахунок і виплату компенсаційних виплат, пов'язаних з індексацією доходів населення, починаючи з 01 квітня 2009 року по даний час.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 10.07.2013 р. позивачу в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 10.10.2013 року постанову суду першої інстанції залишено без змін.
Слід зазначити, що предметом спору в даній справі як і у справі №817/43/13 є зобов"язання відповідача здійснити перерахунок і виплату компенсаційних виплат, пов'язаних з індексацією доходів населення, починаючи з 01 квітня 2009 року по даний час.
Крім того, позов у даній справі, як і у справі №817/43/13 заявлено позивачем з підстав невиплати відповідачем позивачу компенсаційних виплат, пов'язаних з індексацією доходів населення за спірний період та не врахування останнім роз"яснень викладених в Листі Міністерства соціальної політики №150-10/136-11 від27.07.2011 року.
Звідси, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що постанова Рівнеського окружного адміністративного суду від 10.04.2013 року та ухвала Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2013 року, що набрали законної сили, мають сукупність ознак, наявність яких є необхідною умовою для закриття провадження у справі, яка розглядається, на підставі п. 4 ч. 1 ст. 157 КАС України.
Згідно із ст. 203 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу. Якщо судом першої інстанції ухвалено законне та обґрунтоване судове рішення, а обставини, які стали підставою для закриття провадження у справі, виникли після його ухвалення, суд апеляційної інстанції визнає таке рішення нечинним і закриває провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Водночас, на думку суду апеляційної інстанції, слід зазначити, що правила ч. 1 ст. 72 КАС України не мають абсолютного характеру, що свідчить про можливість спростування під час судового розгляду обставин, які зазначені в іншому рішенні.
Колегія суддів звертає увагу, що зі змісту описової частини Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2013 слідує, що наказ №5-ф від 27.04.2009 фактично відновив виплату надбавки встановленої та виплачуваної позивачу відповідно до наказу №2-ф від 10.02.2009. Відтак, фактично в квітні 2009 року підвищення грошового доходу не відбулося. Однак, судовими рішеннями в справі №817/43/13 відмовлено в повному обсязі в задоволенні позовних вимог, в тому числі і щодо вимоги про зобов"язання відповідача здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_3 компенсаційних виплат, пов"язаних з індексацією доходів населення, починаючи з 01 квітня 2009 року по теперішній час.
З урахуванням вказаних обставин, змісту адміністративного позову, та проаналізувавши зміст зазначених вище судових рішень, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції помилково дійшов висновку, що у справі, яка розглядається, предметом є дії відповідача щодо визначення базового місяця для індексації заробітної плати позивача на підставі наказу Гощанської МДПІ №5-ф від 27.04.2009 р..
Частиною 1 статті 203 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.
Пунктом 4 частини 1 статті 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами.
Узагальнюючи викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на неповно з'ясованих обставинах, прийнята з порушенням норм процесуального права, доводи апеляційної скарги спростовують висновки суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. п. 4 ч. 1 ст. 157, ст. ст. 158 - 160, 195, 196, 198, 203, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області задовольнити Постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "18" березня 2014 р. скасувати.
Провадження у справі №817/172/14 за позовом ОСОБА_3 до Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Л.В. Кузьменко
судді: Л.О. Зарудяна
Т.В. Іваненко
Повний текст cудового рішення виготовлено "22" травня 2014 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу: Гощанська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області вул. Незалежності,31,смт.Гоща,Рівненська область,35400
4- ОСОБА_4 АДРЕСА_2 - ,