справа № 2-а-7225/08/1770
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2009 року 18 год. 20 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд
під головуванням судді Боймиструка С.В.
за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В.
позивачів не з'явились
представника відповідача не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_24, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_17, ОСОБА_27, ОСОБА_18, ОСОБА_23, ОСОБА_28, ОСОБА_19, ОСОБА_29, ОСОБА_20, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50
до Управління Пенсійного фонду України в Радивилівському районі
про забов'язання вчинення певних дій,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача про зобов'язання нарахування недоплаченої щомісячної соціальної допомоги до пенсії за період із січня 2006 року по грудень 2007 року в сумі по 2 733 грн. 30 коп. кожному. Позивачі в судове засідання не з'явились та надали суду заяви в яких позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просять здійснити розгляд справи за їх відсутності.
Ввідповідача в судове засідання не з'явився та надав суду письмові заперечення, в яких вказав, що діяв в межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами. Також посилаючись на ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 4, ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 111 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», зазначив, що відсутня затверджена величина мінімальної пенсії за віком, від якої має бути обраховано 30 відсотків підвищення до пенсії дітям війни; мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом і для обчислення розміру підвищення до пенсій особам, які мають статус «дитина війни» відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», не застосовується; фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України; Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» не передбачено фінансування на 2007 рік витрат на виплату підвищення дітям війни, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Після прийняття Конституційним Судом України рішення від 09.07.2007 року зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» щодо питання фінансування витрат на підвищення до пенсії дітям війни внесені не були, порядок реалізації ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», затверджений постановою КМУ чи іншим нормативно-правовим актом, відсутній. Просить в задоволенні позову відмовити повністю, наполягаючи на пропущенні позивачем строку звернення до суду та здійснити розгляд справи за відсутності представника управління .
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів.
Повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення частково з таких підстав.
Згідно із статтею 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років є дитиною війни.
З матеріалів справи вбачається, що:
ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_5 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_7 народився ІНФОРМАЦІЯ_7 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_8 народився ІНФОРМАЦІЯ_8 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_9 народилася ІНФОРМАЦІЯ_9 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_10 народився ІНФОРМАЦІЯ_10 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_11 народилася ІНФОРМАЦІЯ_11 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_12 народилася ІНФОРМАЦІЯ_12 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_13 народилася ІНФОРМАЦІЯ_13 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_14 народилася ІНФОРМАЦІЯ_14 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_15 народився ІНФОРМАЦІЯ_15 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_16 народилася ІНФОРМАЦІЯ_16 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_17 народився ІНФОРМАЦІЯ_17 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_18 народилася ІНФОРМАЦІЯ_18 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_19 народився ІНФОРМАЦІЯ_19 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_20 народилася ІНФОРМАЦІЯ_20 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_21 народився ІНФОРМАЦІЯ_21 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_22 народився ІНФОРМАЦІЯ_22 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_23 народилася ІНФОРМАЦІЯ_23 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_24 народився ІНФОРМАЦІЯ_24 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_25 народилася ІНФОРМАЦІЯ_25 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_26 народилася ІНФОРМАЦІЯ_26 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_27 народився ІНФОРМАЦІЯ_27 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_28 народилася ІНФОРМАЦІЯ_28 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_29 народилася ІНФОРМАЦІЯ_29 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_30 народився ІНФОРМАЦІЯ_30 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_31 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_32 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_33 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_34 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_35 народився ІНФОРМАЦІЯ_5 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_36 народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_37 народилася ІНФОРМАЦІЯ_7 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_38 народилася ІНФОРМАЦІЯ_8 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_39 народилася ІНФОРМАЦІЯ_9 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_40 народилася ІНФОРМАЦІЯ_10 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_41 народилася ІНФОРМАЦІЯ_11 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_42 народився ІНФОРМАЦІЯ_12 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_43 народилася ІНФОРМАЦІЯ_13 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_44 народився ІНФОРМАЦІЯ_14 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_45 народилася ІНФОРМАЦІЯ_15 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_46 народився ІНФОРМАЦІЯ_16 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_47 народився ІНФОРМАЦІЯ_17 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_48 народився ІНФОРМАЦІЯ_18 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_49 народилася ІНФОРМАЦІЯ_19 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні;
ОСОБА_50 народилася ІНФОРМАЦІЯ_20 року, отже є дитиною війни, що підтверджується паспортом позивача та відповідною відміткою в пенсійному посвідченні.
Виходячи із цього, позивачі мають право на пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Дію зазначеної статті було зупинено на 2006 рік згідно із Законом України від 20.12.2005 року № 3235-IV. Законом України “Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік” від 19.01.2006 року дію статті 6 відновлено (з 02.04.2006року) у зв'язку з виключенням пункту 17 статті 77 Закону України від 20.12.2005 року N 3235-IV. Таким чином, позивач з 02.04.2006 року по 31.12.2006 року має право на підвищення розміру пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
У відповідності із пунктом 12 статті 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.06 року № 489-V дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» було зупинено на 2007 рік з урахуванням ст. 111 Закону № 489-V, яка передбачала, що у 2007 році підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №6-рп\2007 були визнані неконституційними положення пункту 12 статті 71 та ст. 111 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік». А отже, з 09.07.2007року дію ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" було відновлено в повному обсязі. Відповідно до пункту 5 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного Суду, воно має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними. Отже з 09.07. по 31.12.2007 року позивачі мають право на підвищення розміру пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Згідно з ч.3 статті 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Тому, пенсії та інші види соціальних виплат, що є єдиним джерелом існування не можуть бути нижче від прожиткового мінімуму, який встановлюється законом.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України "Про прожитковий мінімум" від 15 липня 1999 року № 966-14 для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком застосовується прожитковий мінімум.
Тобто, з вищезазначеного випливає, що прожитковий мінімум є базою для розрахунку мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, інших соціальних виплат виходячи з вимог Конституції України та законів України, та ґрунтується, зокрема, на частині 3 статті 46 Конституції, у відповідності до якої пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги не можуть бути нижчими ніж прожитковий мінімум, встановлений законом.
Розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність визначено Законами України про державний бюджет на відповідний рік (2006, 2007 роки). Так, прожитковий мінімум для вказаної категорії осіб становив: 350 грн. - в період з 01.01. по 31.03.2006 року; 359 грн. в період з 01.04. по 30.09.2006 року; 366 грн. в період з 01.10.по 31.12.2006 року; 380 грн. в період з 01.01. по 31.03. 2007 року; 410,06 грн. в період з 01.04.по 30.09.2007 року; 415,11 грн. в період з 01.10.по 31.12.2007 року.
Отже, величиною мінімальної пенсії за віком, від якої має бути обраховано 30 відсотків підвищення до пенсії дітям війни, є встановлений законом прожитковий мінімум.
Відповідно до ст. 3 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Як вбачається із розрахунків суми позову, позивачі у періоди з 02.04.2006 по 31.12.2006 року, з 09.07.2007 по 31.12.2007 року не отримували підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, як це визначено ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», хоча мали на це право.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Пунктом 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1261 від 24.10.2007 року (далі Постанова № 1261), до основних завдань Пенсійного фонду України віднесено, зокрема, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством. У п.8 вказаної Постанови до джерел формування коштів Пенсійного фонду України відносяться також кошти державного бюджету та державних цільових фондів, що перераховуються до Фонду у випадках, передбачених законодавством. Відповідно до Указу Президента України № 121/2001 від 01.03.2001 року, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
А відтак, беручи до уваги те, що згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни виплачується підвищення саме до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, суд, керуючись положеннями Указу Президента України № 121/2001 від 01.03.2001 року та зазначеної вище Постанови №1261, приходить до висновку, що саме органами Пенсійного фонду України позивачам мало виплачуватись підвищення пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Суд вважає необхідним визначити, що реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, Так, у справах «Кечко проти України» та «Бурдов проти Росії» Європейський Суд з прав людини констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Керуючись принципом верховенства права, суд з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини, зазначає, що правовідносини, які виникають в процесі реалізації права на отримання надбавки до пенсії будуються на принципі юридичної визначеності. Зазначений принцип не дозволяє державі посилатися на відсутність певного нормативного акта, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах. Як свідчить позиція Суду ЄС у справі Yvonne van Duyn v. Home Office (Case 41/74 van Duyn v. Home Office) принцип юридичної визначеності означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов'язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. Така дія зазначеного принципу пов'язана з іншим принципом - відповідальності держави, який полягає у тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов'язань для запобігання відповідальності. При цьому, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну концепцію, в даному випадку це надання дітям війни підвищення до пенсії, то така держава чи орган вважатимуться такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки, зокрема, щодо фізичних осіб без завчасного повідомлення про зміни в такій політиці чи поведінці, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у фізичних осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої політики чи поведінки.
Таким чином, суд вважає, що дії відповідача щодо не виплати позивачам підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, за періоди з 02.04.2006 по 31.12.2006 року, з 09.07.2007 по 31.12.2007 року є протиправними.
Згідно зі ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення» суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком. Крім того, оскільки порушення щодо невиплати позивачам надбавки до пенсії є триваючим, і неможливо визначити початок перебігу строку звернення до суду, строк позовної давності не застосовується.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що з врахуванням розміру мінімальної пенсії за віком за 2006-2007 роки, сума недотриманого позивачами підвищення до пенсії за період з 02 квітня 2006 року по 31 грудня 2006 року, з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно становить по 1682,92 грн. кожному.
В задоволенні позовних вимог позивачів щодо нарахування невиплаченого підвищення до пенсії за період з 01.01.2006 по 01.04.2006 року, з 01.01.07 року по 08.07.2007 року слід відмовити, оскільки у вказаний період положення Законів України про державний бюджет на 2006-2007 роки, що зупиняли дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», неконституційними не визнавались, не скасовувались, а тому підстав для їх незастосування не було.
Судові витрати по справі слід присудити позивачу з Державного бюджету у відповідності до вимог частини 3 статті 94 КАС України, відповідно до задоволених вимог та розміру сплаченого судового збору.
Керуючись статтями 160-163, 254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити частково.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Радивилівському районі (35500,
вул. Почаївська-28, м. Радивилів, Рівненської області, код ЄДРПОУ 22554590 ) нарахувати на користь:
ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1)
ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2)
ОСОБА_3
ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3)
ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4)
ОСОБА_6 (має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера)
ОСОБА_7 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5)
ОСОБА_8 (ідентифікаційний номер НОМЕР_6)
ОСОБА_9 (ідентифікаційний номер НОМЕР_7)
ОСОБА_10 (ідентифікаційний номер НОМЕР_8)
ОСОБА_11 (ідентифікаційний номер НОМЕР_9)
ОСОБА_12 (ідентифікаційний номер НОМЕР_10)
ОСОБА_24 (ідентифікаційний номер НОМЕР_11)
ОСОБА_13 (ідентифікаційний номер НОМЕР_12)
ОСОБА_14 (ідентифікаційний номер НОМЕР_13)
ОСОБА_15 (ідентифікаційний номер НОМЕР_14)
ОСОБА_16 (ідентифікаційний номер НОМЕР_15)
ОСОБА_25 (ідентифікаційний номер НОМЕР_16)
ОСОБА_26(ідентифікаційний номер НОМЕР_17)
ОСОБА_17 (ідентифікаційний номер НОМЕР_18)
ОСОБА_27 (ідентифікаційний номер НОМЕР_19)
ОСОБА_18 (ідентифікаційний номер НОМЕР_20)
ОСОБА_23 (ідентифікаційний номер НОМЕР_21)
ОСОБА_28 (ідентифікаційний номер НОМЕР_22)
ОСОБА_19(ідентифікаційний номер НОМЕР_23)
ОСОБА_29 (ідентифікаційний номер НОМЕР_24)
ОСОБА_20 (ідентифікаційний номер НОМЕР_25)
ОСОБА_30 (ідентифікаційний номер НОМЕР_26)
ОСОБА_31 (ідентифікаційний номер НОМЕР_27)
ОСОБА_32 (ідентифікаційний номер НОМЕР_28)
ОСОБА_33 (ідентифікаційний номер НОМЕР_29)
ОСОБА_34 (ідентифікаційний номер НОМЕР_30)
ОСОБА_21 (ідентифікаційний номер НОМЕР_31)
ОСОБА_22 (має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера)
ОСОБА_35 (ідентифікаційний номер НОМЕР_32)
ОСОБА_36 (ідентифікаційний номер НОМЕР_33)
ОСОБА_37 (ідентифікаційний номер НОМЕР_34)
ОСОБА_38 (ідентифікаційний номер НОМЕР_35)
ОСОБА_39 (ідентифікаційний номер НОМЕР_36)
ОСОБА_40 (ідентифікаційний номер НОМЕР_37)
ОСОБА_41 (ідентифікаційний номер НОМЕР_38)
ОСОБА_42 (має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера)
ОСОБА_43 (ідентифікаційний номер НОМЕР_39)
ОСОБА_44 (ідентифікаційний номер НОМЕР_40)
ОСОБА_45 (ідентифікаційний номер НОМЕР_41)
ОСОБА_46 (ідентифікаційний номер НОМЕР_42)
ОСОБА_47 (ідентифікаційний номер НОМЕР_43)
ОСОБА_48 (ідентифікаційний номер НОМЕР_43)
ОСОБА_49 (ідентифікаційний номер НОМЕР_44)
ОСОБА_50 (має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера)
недоплачене підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 02 квітня по 31 грудня 2006 року, з 09 липня по 31 грудня 2007 року включно в сумі по 1682 грн. 92 коп. кожному.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь позивачів понесені ними судові витрати, а саме
на користь:
- ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23 по 3 грн. 40 коп. кожному;
- ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27 ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50 по 18 грн. 52 коп. кожному.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: С.В.Боймиструк