Постанова № 3886841, 19.02.2009, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2009
Номер справи
2-а-7036/08/1770
Номер документу
3886841
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-7036/08/1770

 

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2009 року 12 год. 00 хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Запорожець А.Ю., сторін, та інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: не з'явився,

відповідачів: представники не з'явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, Управління державного казначейства в м. Кузнецовську про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради про визнання дій відповідача протиправними щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму на дітей до 6 років та зобов'язання здійснити відповідний перерахунок, нарахувати та сплатити недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 15 січня 2007 року по 01 листопада 2008 року в сумі 8701,69 грн. Уточнивши позовні вимоги відповідно до заяви про уточнення позовних вимог від 23 грудня 2008 року, позивач просить зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради здійснити відповідний перерахунок, нарахувати та сплатити недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 15 січня 2007 року по 1 листопада 2008 року в сумі 8148,77 грн.

Крім того, позивач просить суд зобов'язати Управління державного казначейства в м. Кузнецовську провести дії щодо зарахування коштів суми недоплаченої допомоги на свій рахунок. Позивач - ОСОБА_1. ставить вимогу щодо зобов'язання відповідачів - Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та Управління державного казначейства в м. Кузнецовську проводити в подальшому виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом на дітей до 6 років.

Позивач в судове засідання не з'явився, однак подав клопотання про розгляд справи без його участі.

Позивач у позовній заяві зазначає, що їй було призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у 2007 році в сумі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; у 2008 році - в розмірі 130 грн. ОСОБА_1. зверталася 11.11.2008 року до відповідача з відповідною заявою про здійснення нарахування та виплати державної соціальної допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менше прожиткового мінімуму, встановленого для дітей до шести років. Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради відмовило позивачу в такому перерахунку листом від 17.11.2008 року.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку позивачу була призначена у 2007 році на підставі статті 56 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» від 19.12.2006р. №489-V; у 2008 році - була призначена на підставі ч.1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», викладеної в новій редакції підпунктом 7 пункту 23 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Позивач з цим не погоджується, зазначає, що абз. 3 ст.56 та п. 14 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» втратили чинність, як такі, що визнані неконституційними на підставі рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року №6-рп/2007, а положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо встановлення нового розміру державної допомоги сім'ям з дітьми, а саме допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку суперечить ст.ст. 1, 3, ч.2 ст.6, ч.2 ст. 8, ч.2 ст.19, ст. 21, ч.3 ст. 22, п.п. 1 ч.2 ст. 92, ч.ч.1-3 ст. 95 Конституції України. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. При цьому позивач наголошує на позиції Конституційного суду України, який неодноразово приймав рішення, якими визнавав окремі положення закону про Державний бюджет України щодо зупинення або обмеження пільг, компенсацій і гарантій неконституційними. Як на підтвердження своїх вимог позивач посилається на рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002 року №5-рп/2002 (справа щодо пільг, компенсацій і гарантій), від 17 березня 2004 року №7-рп/2004 (справа про соціальний захист військовослужбовців та працівників правоохоронних органів), від 01 грудня 2004 року №20-рп/2004 (справа про зупинення дії або обмеження пільг, компенсацій і гарантій), від 11 жовтня 2005 року №8-рп/2005 (справа про рівень пенсій і щомісячного довічного утримання).

Відтак, на думку позивача, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як у 2007, так і у 2008 році має становити розмір, встановленого законом прожиткового мінімуму на дітей до 6 років.

Представник відповідача - Управління державного казначейства в м. Кузнецовську в судове засідання не з'явився, однак подав заперечення на позов і просить розглянути справу без участі представника відповідача. Управління державного казначейства в м. Кузнецовську позов не визнає, при цьому зазначає, що лише здійснює розрахунково-касове обслуговування розпорядників та рахунків бюджетних коштів, зокрема Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, та не несе відповідальності за правильність проведених нарахувань відповідачу, тому не є належним відповідачем по справі.

Представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради в судове засідання не з'явився, подав клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з тим, що «представник управління перебуває на обліку по тимчасовій непрацездатності». Керуючись частиною 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що немає необхідності у відкладенні розгляду справи і є можливість розглянути справу на підставі наявних доказів.

Крім того, відповідач подав заперечення на позов і просить суд в позові ОСОБА_1. відмовити.

Зокрема, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради наполягає на правильності і законності здійснених нарахувань і виплат відповідачу допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. В обґрунтування своїх заперечень, посилаючись на ст. 95 Конституції України, ст. 2, 4 Бюджетного кодексу України, зазначив, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачувалася позивачу в розмірах, передбачених чинним законодавством; видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків визначаються виключено законом про Державний бюджет України; положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Закону про Державний бюджет України; розпорядники бюджетних коштів (в тому числі і управління праці та соціального захисту населення) беруть бюджетні зобов'язання та проводять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Законом про Державний бюджет України на 2008 рік не передбачені кошти на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку понад розміри, встановлені законами України про Державний бюджет України на відповідний рік. Оскільки, на думку відповідача, Управління праці та соціального захисту населення діяло в межах своїх повноважень, відповідно до закону, то позов ОСОБА_1. не підлягає до задоволення.

Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення частково.

Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Позивач є непрацюючою, перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та з 15.01.2007 року отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією свідоцтва про народження ОСОБА_2. від ІНФОРМАЦІЯ_2 року серії НОМЕР_1 (а.с.7), копіями довідок Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради про розмір допомоги №665 та №666 від 22.12.2008р. (а.с.15-16), копією заяви ОСОБА_1. до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради від 11.11.2008 року (а.с.6), копією відповіді Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради №1/14-К-84 від 17.11.2008 року (а.с.5).

Відповідно до положень частини 1 статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Згідно зі ст. 13 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має не застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Частиною 1 ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми ” (в редакції, яка діяла до 01.01.2008 року) встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Статтею 56 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» встановлено, що у 2007 році щомісячна грошова допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка виплачується відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачена у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається зі змісту довідки управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради (а.с.16), з 15 січня 2007 року позивачу виплачувалася щомісячна грошова допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, передбаченому Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік».

Рішенням Конституційного суду України у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36, частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" (справа про соціальні гарантії громадян) від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення ст.56 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік".

Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними. Положення статті 56 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення, тобто з 09.07.2007 року застосуванню підлягає положення ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, якою визначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Згідно зі статтею 62 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” прожитковий мінімум на одну особу на місяць для дітей віком до 6 років становить: з 1 квітня - 463 гривні, з 1 жовтня - 470 гривень.

Таким чином, загальна сума заборгованості по виплаті позивачу державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 р. становить 2075,25 грн.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника).

Таким чином, зі змісту вищенаведеної норми закону вбачається, що нарахування (перерахування) та виплата позивачу щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, встановленому ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», належить до повноважень Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

А відтак, дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради щодо відмови у перерахуванні та виплаті позивачу щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», що обчислюється з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років відповідно до ст. 62 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року слід визнати протиправними, оскільки такі дії порушують права позивача, гарантовані названою статтею Закону і ст.ст. 21, 22, 46 Конституції України.

Крім того, позивач просить суд зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради перерахувати, нарахувати та сплатити на його користь недоплачену щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в розмірі, що обчислюється з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Оскільки, згідно зі ст. 5 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника), а відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, то способом повного захисту прав позивача щодо захисту її порушених права на отримання щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має бути рішення про визнання дій відповідача протиправними та зобов'язання його нарахувати та сплатити ОСОБА_1 недоплачену щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в розмірі, що обчислюється з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року в сумі 2075,25 грн.

Щодо позовних вимог ОСОБА_1. про визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму на дітей до 6 років та зобов'язання здійснити відповідний перерахунок, нарахувати та сплатити недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 15 січня 2007 року по 08 липня 2007 року, то позовні вимоги в цій частині не підлягають до задоволення з наступних підстав.

Позивачу в період з 15 січня 2007 року по 8 липня 2007 року допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надавалася відповідно до статті 56 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», якою встановлено, що у 2007 році щомісячна грошова допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка виплачується відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачена у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Дана норма абзацу третього частини другої статті 56 вищевказаного закону в період з 15.01.2007 року по 08.07.2007 року неконституційною не визнавалася, була чинною, а тому у відповідача не було підстав для її незастосування.

А тому, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради діяло в межах закону, відтак в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1. в цій частині слід відмовити.

Щодо позовних вимог позивача про визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму на дітей до 6 років та зобов'язання здійснити відповідний перерахунок, нарахувати та сплатити недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 01.01.2008 року по 01.11.2008 року, то слід зазначити наступне.

Законом України від 28.12.2007 р. N 107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (пп. 7 п. 23 розділу ІІ) частину 1 статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» було викладено в новій редакції, згідно з якою допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Положення підпункту 7 пункту 23 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» є чинними, неконституційними не визнавались, не скасовувались, а тому підстави для їх незастосування відсутні.

Посилання позивача на рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002 року №5-рп/2002 (справа щодо пільг, компенсацій і гарантій), від 17 березня 2004 року №7-рп/2004 (справа про соціальний захист військовослужбовців та працівників правоохоронних органів), від 01 грудня 2004 року №20-рп/2004 (справа про зупинення дії або обмеження пільг, компенсацій і гарантій), від 11 жовтня 2005 року №8-рп/2005 (справа про рівень пенсій і щомісячного довічного утримання) не заслуговують уваги, оскільки ніяким чином не стосуються суті спору. Вищевказаними рішеннями Конституційного суду підпункт 7 пункту 23 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» не визнавався таким, який не відповідає Конституції України.

Відтак, суд приходить до висновку, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. А тому і немає підстав для задоволення вимог позивача про визнання дій відповідача протиправними щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму на дітей до 6 років та зобов'язання відповідача здійснити відповідний перерахунок, нарахувати та сплатити недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 01.01.2008 року по 01.11.2008 року.

ОСОБА_1 просить суд зобов'язати Управління державного казначейства в м. Кузнецовську провести дії щодо зарахування коштів суми недоплаченої допомоги на свій рахунок.

Стаття 48 Бюджетного кодексу України встановлює казначейську форму обслуговування Державного бюджету України. Відтак, відповідно до Порядку обслуговування Державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 25.05.2004 року № 89, Управління державного казначейства в м. Кузнецовську здійснює розрахунково-касове обслуговування розпорядників шляхом проведення платежів з реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків розпорядників та рахунків одержувачів бюджетних коштів, відкритих в органах Державного казначейства, відповідно до кошторисів, планів асигнувань загального фонду державного бюджету, планів спеціального фонду державного бюджету або планів використання бюджетних коштів. Розпорядником, в даному випадку, виступає Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, за дорученням якого на підставі платіжних доручень Управління державного казначейства в м. Кузнецовську здійснює відповідні платежі, а тому і відповідач не уповноважений зараховувати недоплачену суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на рахунок позивача без розпорядження на це Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Згідно з статтею 5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, призначають і виплачують органи соціального захисту населення, тому саме Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради уповноважене виплатити (зарахувати на рахунок) суму недоплаченої допомоги.

Відтак, позовні вимоги ОСОБА_1. до Управління державного казначейства в м. Кузнецовську безпідставні та необґрунтовані, а тому не підлягають до задоволення.

Стосовно ж позовної вимоги щодо зобов'язання відповідачів - Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради та Управління державного казначейства в м. Кузнецовську проводити в подальшому виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом на дітей до 6 років, то відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Виходячи зі змісту наведеної норми, позивач має право звертатись до суду за захистом саме порушеного права. Оскільки позивачем заявлено вимоги про зобов'язання відповідача в подальшому здійснювати виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі відповідно до зміни прожиткового мінімуму, то суд вважає, що в цій частині у позові повинно бути також відмовлено, оскільки позивачем не доведено порушення його прав відповідачем в майбутньому.

Крім того, оскільки порушення щодо неперерахування та невиплати позивачу щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” у вищевказаному розмірі є триваючим, і неможливо визначити початок перебігу строку звернення до суду, строк позовної давності не застосовується.

Заперечення Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради спростовуються викладеним вище та не ґрунтуються на нормах чинного законодавства.

За наведених обставин, позовні вимоги про визнання дій Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради щодо відмови у перерахуванні та виплаті позивачу щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», що обчислюється з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років відповідно до ст. 62 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року протиправними, та зобов'язання нарахувати та сплатити позивачу недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року в сумі 2075,25 грн. - підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України, судові витрати присуджуються позивачу відповідно до задоволених вимог.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задоволити частково.

2. Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в розмірі, що обчислюється з урахуванням встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років відповідно до статті 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року.

3. Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради (34400, м-н Незалежності, 1, м. Кузнецовськ) нарахувати та сплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_2, рахунок №НОМЕР_3 в ВАТ «Ощадбанк» філії Рівненського обласного управління ТВБВ №10017/080, МФО 333368, код 09333401) недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року в сумі 2075 (дві тисячі сімдесят п'ять) грн. 25 коп.

4. В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

5. Присудити з Державного бюджету на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 24 грн. 15 коп.

6. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

7. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена в повному обсязі 24 лютого 2009 року.

 

Головуючий В.М.Шарапа