Постанова № 3886759, 10.06.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2009
Номер справи
2а-2474/09/0870
Номер документу
3886759
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2009 року

Справа № 2а-

 2474/09/0870

12 год. 20 хв.

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каракуши С.М.

при секретарі Святенко О.В.

за участю прокурора Шульга А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом:

Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, поданим Бердянським міжрайонним прокурором

до:

 Товариства з обмеженою відповідальністю «Ніка-Сервіс Плюс»

про:

стягнення фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Бердянський міжрайонний прокурор звернувся в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до Запорізького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ніка-Сервіс Плюс» щодо стягнення з відповідача відповідно до постанови № 037596 суми фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області 22 листопада 2007 року проведено перевірки додержання ТОВ «Ніка-Сервіс Плюс» вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено відповідний актНОМЕР_1, згідно з яким встановлено порушення ст. 39 вказаного Закону, а саме: в дорожньому листі відсутня відмітка медпрацівника про проходження водієм передрейсовго медогляду, під час перевірки відсутня ліцензійна картка. Начальником територіального управління відносно ТОВ «Ніка-Сервіс Плюс» за вказане правопорушення відповідно до ч.1 абз. 3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» винесено постанову № 037596 від 16 січня 2008 року про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. До теперішнього часу сума штрафних санкцій ТОВ «Ніка-Сервіс Плюс » не сплачена, що зумовлює необхідність їх стягнення у судовому порядку. В позовній заяві позивач просить суд стягнути з ТОВ «Ніка-Сервіс Плюс» вказану суму фінансових санкцій.

 Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позову, аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав до суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив, у зв'язку з чим суд розглянув справу на підставі наявних доказів.

 Суд, вислухавши пояснення прокурора, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи та перевіривши їх доказами, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 22.11.2007 року на підставі завдання на перевірку від 22.11.2007 року уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області на автодорозі Київ-Чоп проведено перевірку транспортного засобу марки КАМАЗ, д.н.з. 49799 ЕВ ТОВ «Ніка-Сервіс Плюс», який здійснював перевезення вантажу, з питань додержання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Під час проведення перевірки виявлено порушення вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 Закону, а саме: в дорожньому листі була відсутня відмітка медичного працівника встановленого зразка про проходження водієм передрейсового медичного огляду.

За наслідками перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортомНОМЕР_1 від 22 листопада 2007 року .

Вказаний акт підписаний посадовими особами що провели перевірку та водієм перевіряємого транспортного засобу, який у графі «Пояснення водія про причини порушень» підписав акт.

16 січня 2008 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області відносно ТОВ «Ніка-Сервіс Плюс» винесено постанову № 037596 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень за виявлене правопорушення.

Зазначена постанова відповідачем в судовому порядку не оскаржена.

До теперішнього часу сума фінансових санкцій відповідачем не сплачена.

Відповідно до ч. 4 ст. 50 КАС України фізичні та юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень лише у випадках, прямо встановлених законом. Оскільки законами України Головній державній інспекції на автомобільному транспорті та її територіальним управлінням не надане право на звернення до суду із позовами про стягнення фінансових санкції, то цей орган державної виконавчої влади не може бути позивачем по цій адміністративній справі.

На підставі вищезазначеного до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся Бердянський міжрайонний прокурор в інтересах державного органу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області. Право прокурора на звернення до суду від імені держави з позовами та на вчинення інших процесуальних дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави, за наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою, закріплене ст. 121 Конституції України, ст. 60 КАС України, ст. ст. 36-1, 56 Закону України «Про прокуратуру».

Згідно з п. 1 «Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 888 від 14 грудня 2005 року (далі - Положення), територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року № 1190.

Відповідно до п. 4 Положення основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування на автомобільному транспорті загального користування.

На підставі п. 4 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженного постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 8 листопада 2006 року (далі - Порядок) державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Згідно п. 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Згідно ч. 2 п. 27 Порядку за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Також, пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Згідно з п. 37 Порядку керівник органу державного контролю та його заступник має право: виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови; вживати в установленому законодавством порядку заходів до обмеження надання суб'єктом господарювання певних послуг (виконання робіт); накладати на суб'єктів господарювання та громадян, у тому числі на посадових осіб, стягнення відповідно до законодавства.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344 - ІІІ від 5 квітня 2001 року автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, для   водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 За таких обставин, вимоги Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області про стягнення з відповідача ТОВ « Ніка-Сервіс Плюс» фінансових санкцій в сумі 1700 грн. є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 94, 158 - 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ніка-Сервіс Плюс» (ідентифікаційний номер 34157685, свідоцтво про державну реєстрацію АОО № 221205 від 14.02.06р., юридична адреса: 71100, місто Запоріжжя, вул. Лермонтова, 23,, кв. 63; фактична адреса: 71100, Запорізька область, місто Бердянськ, вул. Фестивальна, 29-А, кв. 79) фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. з урахуванням суми на р/р 311131066700011, одержувач Державний бюджет м. Бердянська 21081100, код ЄДРПОУ 34676953 УДК у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі - з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанову виготовлено в повному обсязі 15 червня 2009 року.

  

Суддя   С.М. Каракуша