Постанова № 38863397, 03.04.2014, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2014
Номер справи
п/811/739/14
Номер документу
38863397
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 40

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2014 року справа № П/811/739/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до

Приватного підприємства «Інтерцентр»

про

стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 9998,50 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі – позивач, КОВ ФСЗ інвалідів) звернулося до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Інтерцентр» (далі – відповідач, ПП «Інтерцентр» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 9998,50 грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем несвоєчасно подано звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2012 рік, (28.02.2014 року), норматив по працевлаштуванню інвалідів не виконано. Зі звіту «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік» наданого відповідачем, на підприємстві повинен був працювати 1 інвалід, але не працювано жодного.

Від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі, позовні вимоги підтримано в повному обсязі (а.с.27)

Відповідач, належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, заяв чи клопотань до суду не подав (а.с.21, 30).

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи неприбуття представників сторін та положення частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, в судовому засіданні 03 квітня 2014 року суд ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні.

Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Інтерцентр» є юридичною особою, що підтверджується випискою (а.с.10).

Згідно ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно поданої ПП «Інтерцентр» держаної звітності «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік» (форма №10-ПІ річна) відповідач повинен був створити у 2012 році 1 робоче місце для працевлаштування інваліда (відповідно до середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу 8 осіб), а фактично у відповідача не було працевлаштовано жодного інваліда (а.с.8).

Частиною 1 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Адміністративно - господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України (частина 4 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»).

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи зі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (частина 2 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»).

Порядок сплати адміністративно-господарських санкцій і пені до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, їх акумуляції, обліку, а також з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій інвалідів - використання цих коштів затверджується Кабінетом Міністрів України (частина 8 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»).

З огляду на положення зазначених норм законодавства, чинного на момент виникнення спірних правовідносин, адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів, що підлягають сплаті відповідачем, становлять 9387,50 грн. та пеня за порушення строків сплати зазначеної суми адміністративно-господарських санкцій – 611,00 грн.

Станом на час розгляду справи у суду відсутня інформація щодо сплати відповідачем наведеної суми.

Відповідачем не надано доказів на підтвердження вжиття всіх передбачених чинним на момент виникнення спору законодавством та залежні від нього заходи щодо утворення робочих місць та для працевлаштування інвалідів на своєму підприємстві.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності та виходячи з встановленого судом факту несплати відповідачем адміністративно-господарських санкцій у розмірі 9387,50 грн. і пені в сумі 611,00 грн., суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з ПП «Інтерцентр» вказаної суми підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.69, 70, 71, 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Приватного підприємства «Інтерцентр» (код ЄДРПОУ 23098355) на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ 22217312) адміністративно - господарські санкції у розмірі 9387 (дев’ять тисяч триста вісімдесят сім) грн. 50 коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративного - господарських санкцій у розмірі 611 (шістсот одинадцять) грн. 00 коп.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградській окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Р.В. Жук