Постанова № 38832612, 15.04.2014, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2014
Номер справи
808/1838/14
Номер документу
38832612
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

15 квітня 2014 року (15 год. 00 хв.) Справа № 808/1838/14 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Прудивуса О.В.,

розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовною заявою: Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя

до: Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач»

про: відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.

13.03.2014 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя (далі - позивач) до публічного акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути з відповідача на його користь суму боргу щодо відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 за грудень 2013-лютий 2014 в розмірі 5 274,15 грн.

Позивач обґрунтував свої вимоги тим, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 «Про затвердження порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50% різниці у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Таким чином позивач вважає, що відповідач має заборгованість по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів по пенсіонерам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 за грудень 2013-лютий 2014 в розмірі 5 274,15 грн.

Ухвалою судді від 17.03.2014 було відкрито провадження в адміністративній справі.

31.03.2014 судом було отримано клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності та підтримку позовних вимог.

10.04.2014 судом отримано заяву відповідача про визнання адміністративного позову в повному обсязі. У зазначеній заяві представником відповідача зазначено, що справу він просить розглянути за відсутності відповідача.

Згідно ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

За таких обставин суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи та дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований як юридична особа 17.01.1992, що підтверджується довідкою Головного Управління статистики у Запорізькій області від 17.01.2014 № 15-09/167 (а.с. 19).

Колишнім працівникам відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 була призначена та виплачується пенсія, як науковим працівникам, відповідно до умов, визначених Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 № 1977-ХІІ (далі - Закон № 1977-ХІІ), що підтверджується наявними у матеріалах справи копіями Протоколів (а.с. 8,11,14) та Довідок про підтвердження наукового стажу (а.с. 9,12,15).

Відповідно до п. 13 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV у разі, якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України № 1977-ХІІ та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом № 1977-ХІІ.

Згідно зі ст. 24 № 1977-ХІІ пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років, жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.

Цією ж статтею визначено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету, а для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Так, ОСОБА_1, має необхідний стаж наукової роботи 27 років 7 місяців 29 днів та отримує пенсію, як науковий працівник, що підтверджується копіями Протоколу відповідача № 1907 від 31.10.1996 (а.с. 8) та довідкою відповідача про розмір фактично нарахованої та отриманої пенсії від 14.02.2014 № 920 (а.с. 10).

Стаж наукової роботи зазначеного пенсіонера на підприємстві відповідача 23 роки 11 місяців 0 днів, що складає 86,45 % від загального наукового стажу ОСОБА_1

Згідно з повідомленнями про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону № 1977-ХІІ і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів від 09.07.2012 № 5219/03 за грудень 2013 року (а.с. 5), січень 2014 року (а.с. 6), лютий 2014 року (а.с. 7), які були отримані відповідачем, про що на них міститься відповідні позначки, різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах за спірний період складає 3 362,79 грн. (1 120,93 грн. за грудень 2013 року + 1 120,93 грн. за січень 2014 року + 1 120,93 грн. за лютий 2014 року = 3 362,79 грн.)

ОСОБА_2, має необхідний стаж наукової роботи 35 років 2 місяці 23 дні та отримує пенсію, як науковий працівник, що підтверджується копіями Протоколу відповідача № 94 від 29.01.2007 (а.с. 11) та довідкою відповідача про розмір фактично нарахованої та отриманої пенсії від 14.02.2014 № 915 (а.с. 13).

Стаж наукової роботи зазначеного пенсіонера на підприємстві відповідача 11 років 2 місяці 0 днів, що складає 32,76 % від загального наукового стажу ОСОБА_2

Згідно з повідомленнями про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону № 1977-ХІІ і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів від 09.07.2012 № 5219/03 за грудень 2013 року (а.с. 5), січень 2014 року (а.с. 6), лютий 2014 року (а.с. 7), які були отримані відповідачем, про що на них міститься відповідні позначки, різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах за спірний період складає 1 185,30 грн. (395,10 грн. за грудень 2013 року + 395,10 грн. за січень 2014 року + 395,10 грн. за лютий 2014 року = 1 185,30 грн.)

ОСОБА_3, має необхідний стаж наукової роботи 27 років 10 місяців 20 днів та отримує пенсію, як науковий працівник, що підтверджується копіями Розпорядження відповідача № 119815 від 07.05.2002 (а.с. 14) та довідкою відповідача про розмір фактично нарахованої та отриманої пенсії від 03.03.2014 № 1364 (а.с. 16).

Стаж наукової роботи зазначеного пенсіонера на підприємстві відповідача 11 років 2 місяці 0 днів, що складає 19,70 % від загального наукового стажу ОСОБА_3

Згідно з повідомленнями про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону № 1977-ХІІ і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів від 09.07.2012 № 5219/03 за грудень 2013 року (а.с. 5), січень 2014 року (а.с. 6), лютий 2014 року (а.с. 7), які були отримані відповідачем, про що на них міститься відповідні позначки, різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах за спірний період складає 726,06 грн. (310,63 грн. за грудень 2013 року + (293,48 грн. за січень 2014 року - 171,53 грн.) + 293,48 грн. за лютий 2014 року = 726,06 грн.).

Відповідно до п.п. 3, 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 (далі - Порядок) фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації. Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону № 1977-ХІІ, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Отже загальна сума коштів, що підлягала сплаті відповідачем на фінансування різниці між сумою пенсій, призначених за Законом № 1977-ХІІ, та сумою пенсій, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені наукові працівники складає 5 274,15 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до матеріалів справи.

Відповідачем подано суду заяву про визнання позовних вимог від 09.04.2014 № 35/56 (Вх. № 13924 від 10.04.2014) (а.с. 38).

Частиною третьої ст. 136 КАС України встановлено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову приймається за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно з частинами 3, 4 статті 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Згідно з довідкою Головного Управління статистики у Запорізькій області від 17.01.2014 № 15-09/167 (а.с. 27) керівником відповідача є Грошенков Михайло Юрійович, саме ним підписано Довіреність на представника відповідача Літовченко Ганну Вікторівну, у якій встановлено право представника визнавати позовні вимоги в повному обсязі.

Заяву про визнання позовних вимог підписано саме цим представником.

З огляду на викладене, суд не вбачає у визнанні адміністративного позову представником відповідача порушень будь-чиїх прав, свобод або інтересів, а тому приймає визнання адміністративного позову.

Таким чином суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи вищезазначене, та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158 - 163, 257 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя до Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» про відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» (69069, м. Запоріжжя, вул. Дніпропетровське шосе, 9, код ЄДРПОУ 05755571) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя (вул. Трегубова, 18, м. Запоріжжя, 69041, ідентифікаційний код 20508404, р/р 25601301001079, Філія ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957) суму боргу в розмірі 5 274,15 грн. (п'ять тисяч двісті сімдесят чотири гривні 15 коп.) по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів пенсіонерам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 за грудень 2013 року-лютий 2014 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.В. Прудивус